גורלו של אפולו/ ריק ריירדן- ספרות נוער

חשבתם שהאלים היוונים והרומים הם רק חלק מהמיתולוגיה? אז זהו שלא, הם עדיין מסתובבים בעולמנו. ולא רק הם! זאוס, מלך האלים, מעניש את אפולו ומפיל אותו מהאולימפוס כבן אנוש בן שש עשרה לתוך ליבה של ניו יורק. כיצד ישרוד בעיר הגדולה?

גורלו של אפולו

ה"אורקל הנסתר" הוא הספר הראשון בסדרה "גורלו של אפולו", אשר מהווה סדרת המשך לסדרת "פרסי ג’קסון והאולימפיים".
חשבתם שהאלים היוונים והרומים הם רק חלק מהמיתולוגיה? אז זהו שלא, הם עדיין מסתובבים בעולמנו. ולא רק הם! לאלים צאצאים שנולדו להם מבן תמותה, בני אנוש הקרויים "חצויים". לחצויים ישנם כוחות, שירשו מההורה- אל שלהם. כל אחד לפי הכוחות שהיו לאל.

ספר זה מתחיל כשזאוס, אביו של אפולו, החליט להעניש את בנו. כיצד מענישים אל? הרי אי אפשר לקחת לו את הנייד או את המחשב או לתת לו עוצר יציאות (או כל עונש אחר הגיוני…).
עונשו של אפולו היה שהוא נפל מהאולימפוס והפך לבן אנוש בן שש עשרה. בן אנוש על כל המשתמע מכך- חצ'קונים, כרס קטנה, הוא יכול להיפצע ולמות וכבר אין לו כוחות…
אפולו נפל היישר לתוך פחי אשפה בלב מנהטן, אשר בניו יורק. בריונים נטפלו אליו, אבל איומיו היו לשווא. כבן אנוש, לא היתה לו שום יכולת להתמודד מולם.
המושיעה שלו מהבריונים , היתה מג, ילדה בת שתיים עשרה, המתגלה כחצויה בעלת כוחות. יחד הם יוצאים למחנה החצויים עם עזרתו של פרסי ג’קסון, על מנת לנסות ולהשיב את אפולו לאולימפוס. דרכם מלווה במכשולים וגם במחנה החצויים החיים לא כל כך קלים…

לאפולו אויבים רבים, שחלקם מתגלים גם כצאצאים שלו עצמו. ולא רק… מסתבר שמתחת לפני השטח ישנם גורמים המנסים להשתלט על העולם. ויש מישהו אחד שיכול לנסות לעצור אותם. אפולו! אבל איך הוא יעשה זאת, כבן אנוש, ללא הכוחות שלו?

במסע זה אפולו, היהיר ומלא האהבה עצמית, מגלה תכונות אנושיות של אהבה, אמפתיה וחמלה. תכונות שחסרו לו כאל. ואולי אלו התכונות שיצליחו להוביל אותו לגורלו החדש…

מאחלת לכם קריאה מהנה!

XOXO

אחת שיודעת 😉

קרין מילשטיין
סטייליסטית, מאמנת כושר ובוגרת תואר שני לתקשורת ועיתונאות. זה מה שיוצר את הבלוג על תרבות, סגנון חיים, טיולים, ביקורת ספרותית, שירה ועוד... מוזמנים לקרוא, להגיב ובעיקר להנות... XOXO אחת שיודעת ;-)