גוליבר בתלת מימד

הטכנולוגיה מאפשרת להעצים את חוויית התיאטרון באמצעות שילוב של תפאורה ממוחשבת בטכנולוגיה ייחודית, עם אנימציה איכותית ההופכת את המסע החלומי של גוליבר לממשי מוחשי וקל לזיכרון, נראה שהילדים שלי אכן יודעים מי היה גוליבר עכשיו.

הצגת ילדים בשילוב תלת מימד זו הרפתקאה מרתקת, בעיקר כי זה חדש דנדש ופעם תוכלו להגיד לנכדים שלכם… " אני ראיתי את ההצגה הראשונה שככה יצאה, אז עוד היו לנו משקפיים כבדים להוריד ולשים, לא הולוגרמות צפות בכל התיאטרון כמו שיש היום"

האמת שכשהתיאטרון איכותי כמו השחקנים המופלאים של גשר, אין באמת צורך בטריקים כדי לרתק את הילדים, אפילו את החצי מתבגר שבטוח שהוא גדול מכדי לבוא לאן שאמא רוצה, ואין ספק שמשקפי התלת מימד עזרו בחלק הזה.

ההצגה גוליבר היא פרויקט משותף של תיאטרון גשר וחברת הסטארט-אפ הישראלית  אייארשואו (ARshow) www.arshowpro.com שמפתחת פתרונות מציאות רבודה בתוכנה וחומרה עבור הופעות  חיות.

[vimeo 231380356]

מדובר בפיתוח ישראלי המביא את המציאות הרבודה (Augmented Reality)לעולם הבמה והתיאטרון ומאפשר לשלב במציאות אנימציה ממוחשבת וחדשנית. דרך משקפי ה- AR יצפה הקהל בשחקנים על הבמה משחקים ופועלים בעולם של אנימציה מרהיבה העולה על כל דמיון.

תמונה גוליבר -קרדיט צילום- ARSHOW

ונראה שזהו אכן תחום חדש ומורכב מבחינה טכנית שנועד להעשיר את חווית הצפייה שלנו בתיאטרון, באופן מוזר הייתה זו תחושה של שילוב בין תיאטרון לקולנוע, וקשה לתאר את החוויה בערך כמו שקשה לתאר חדר בריחה כשאסור לך לצלם ולתעד ולסדר את המילים במקום. והאמת שגם קשה מאוד לצלם מה שבאופן טכני נמצא בתוך משקפי התלת מימד וממילא משול לדמיונות שתראה בעיני רוחך. רק שהפעם הדמיונות נחלקים בצורה משותפת עם קהל שלם היושב באולם לצידך.

גוליבר 2 (002)

השחקנים תיבלו את סיפורי המסעות של גוליבר בענקים וגמדים שצצו מכל עבר ושיתפו את הילדים בצורה אינטרקטיבית בהופעה על ידי לחיצה בכפתורי הצמצם של המשקפיים, בחיי שניסיתי להבין אם באמת נלחמתי בצרעות בעצמי או שהייתי מגיעה לאותה תוצאה גם בלי ללחוץ אבל אין לי תשובה מושכלת לעניין.

גוליבר 3

הטכנולוגיה מאפשרת להעצים את חוויית התיאטרון באמצעות שילוב של תפאורה ממוחשבת בטכנולוגיה ייחודית, עם אנימציה איכותית ההופכת את המסע החלומי של גוליבר לממשי מוחשי וקל לזיכרון, נראה שהילדים שלי אכן יודעים מי היה גוליבר עכשיו.

כל מה שבאמת חשוב לי זה שהם יצאו מאושרים ונרגשים ואני בעיקר יצאתי עם התחושה שתיאטרון גשר הוא נפלא בכל צורה ואני ממש אשמח לראות עוד הצגות בקרוב בלי משקפיים גדולות לעתיד שיעזרו לי לדמיין, כי שהשחקנים מוכשרים כל כך המציאות ממילא עולה על כל דמיון.

גוליבר 4

שמות השחקנים משתתפים בהצגה גוליבר: משתתפים: אלדד פריבס/סשה דמידוב, נטשה מנור, אפרת ארנון, רות סנדרוביץ, אייל אבשין/יונתן לנדסמן ועוד. דמויות מצולמות:אורי יניב, רות רסיוק, פאולו א.מואורה, קארין סרויה, סולו גבע, אלכס סנדרוביץ, אמילי גרנין

ההצגה גוליבר התקיימה במסגרת סופש ילדים מיוחד של Jaffa Fest-פסטיבל התיאטרון הבינלאומי ביפו שכלל בנוסף להצגה  תכנית עשירה לילדים עם מגוון הצגות הילדים המקוריות של תיאטרון גשר:

 (Augmented Reality) "רוח התיאטרון" מחזה מקורי של רועי חן בבימויו של אמיר וולף "ומסעות אודיסאוס" מאת רועי חן ובבימויה של שיר גולדברג. בנוסף, במסגרת תכנית הילדים התקיימו מופעי רחוב ואירועים מיוחדים בהם: סבתא פרידה עושה קרקס מאת ובביצוע פיודור מקרוב

 תיאטרון גשר קרקס

ההצגות הקרובות של גוליבר יתקיימו:

ביום ו' ה-20 ביולי בשעה 11:00

ביום שבת ה-21 ביולי בשעה 11:00

כרטיסים ניתן לרכוש בקופת תיאטרון גשר בטל: 5157000– 03

או באתר תיאטרון גשר

עינבר שחק
עיצוב משנה מציאות ,השפעות הפוליטיקה העולמית על שוק הצרכנות והאופנה. עינבר שחק מעצבת טקסטיל ותכשיטים בינלאומית בוגרת שנקר, מציגה בתערוכות עיצוב תכשיטים באירופה וארה"ב.מתמחה בייצור ושיווק תכשיטים לחו"ל. http://www.inbarshahak.com/about/