גברת הבלים מבקרת ברמת הגולן

גברת הבלים אוכלת את רמת הגולן, והיא כולה טעימה

איך אני אוהבת את רמת הגולן! שקט, נופים של ארץ אחרת, קצב של יקום אחר והאפשרות, קלושה ככל שתהיה, לראות חזירי בר. אין יותר טוב מזה בעיני.
אז כשתמר מהגולן הזמינה אותי לטיול ברמה, מייד הסכמתי. טוב, לא רק אותי. היינו קבוצה של בלוגריות, כולנו מפה, מסלונה. וזו גם לא היתה רק תמר. את הטיול יזמו ותכננו וארגנו היא, וגם אפרת גת ויעל אליה מדי, שלושתן בלוגריות בזכות עצמן שחיות בגולן.

בינינו, אני חושבת שהן ארגנו את הטיול כדי שנוכל סוף סוף להיפגש, אבל אל תספרו להן שזה מה שאני חושבת.

applesצילום: ענת שפירא לביא

מטרת הטיול, למרות ההצהרה שיצאתי בה קודם, היתה להכיר לנו חלק מהעסקים שעובדים בגולן. אני מודה, שאותי עניינו בעיקר האוכל והשתיה ופחות הקוסמטיקה, כי אין כמו שוקולד לעור הפנים וכל השאר ממילא זניח. אבל לפני שנפנה לסרט, בו אני אוכלת את רמת הגולן בלי הכרה ובלי למצמץ, אני רוצה לספר לכם קצת על המקומות שבהם ביקרנו:

בוטיק שוקולד דה קרינה
קרינה היא דור שלישי למשפחת שוקולטיירים ארגנטינאית. לפני כעשר שנים היא עלתה לארץ והקימה במושב עין זיוון את בוטיק השוקולד שלה, דה קרינה, המייצר שוקולד באיכות גבוהה. בבוטיק יש מרכז מבקרים, אפשר לערוך סיורים, להתנסות בסדנת שוקולד ולאכול מוצרי שוקולד בבית הקפה.
דה קרינה

יקב בהט
יקב בהט נמצא גם הוא בעין זיוון, ממש ליד דה קרינה. היקב הוקם על ידי עופר בהט, מומחה לשימור וקירור פירות. היקב מפיק יינות לבנים ואדומים מענבים שגדלים באיזור, כמו גם סדרה של ליקרים.
יקב בהט

קפה יעלי
יעלי היא יעל אליה מדי, בלוגרית בסלונה ובעלת בית הקפה יעלי באניעם. בית הקפה הוא חלבי וכשר למהדרין, מוגשות בו ארוחות לאורך כל היום – גם סלטים מיוחדים וגם מנות פסטה ודגים. אני ממליצה במיוחד על קדרת יעלי, שהיא קדרה של ירקות שורש בבישול איטי, ברוטב שמנת עם כל מיני הפתעות טעימות בפנים.
קפה יעלי באניעם

סטודיו מנדרינה
רינה אפלבוים היא אמנית בזכוכית, שמייצרת בסטודיו שלה במושב נטור תכשיטים, פסלונים וקישוטים לבית, כולם מזכוכית צבעונית בשילובי צבעים מרהיבים. בסטודיו אפשר גם להירשם לסדנאות יצירה בזכוכית לכל הגילאים.
סטודיו מנדרינה

mandarinaצילום: ענת שפירא לביא

משק נעמי
בעודנו ממשמשות שרשראות זכוכית אצל רינה מנדרינה, קיבלנו סבב טעימות אחרון להיום, ממבחר גבינות העיזים של משק נעמי. משק נעמי, שמנצא גם הוא במושב נטור, מצטיין בגבינות עיזים משובחות בסגנון צרפתי, שאפשר להשיג אותן במבחר חנויות ברחבי הארץ. כדאי מאוד לנסות!
משק נעמי

אבנובה
מפעל הקוסמטיקה אבנובה נמצא באיזור התעשייה בני יהודה. במפעל מרכז מבקרים נעים וחנות שמוכרת את מוצרי המפעל. באבנובה מייצרים מוצרי קוסמטיקה ואנטי אייג'ינג מתמציות פירות יער.
אבנובה

אחרי שקראתם את כל זה, אני בטוחה שיש שאלה אחת חשובה שמנקרת לכם בראש: מה היא אכלה? מה היא שתתה? איך עמד לה כוחה בתלאות האכילה ברמת הגולן, בה גם הפרות גדולות יותר, וגם הפירות גדולים יותר?

הבה נצפה.

[youtube ggMjpWW1QfA nolink]

 

זה הכל להפעם. נשיקות עם רוז’ מגברת הבלים!

∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞

 הי! אהבתן מה שקראתן? אתן מוזמנות לעקוב אחריי באופן קבוע, בכפתור “עקוב אחרי” כאן למעלה או בדף הפייסבוק שלי גברת הבלים 
 רגע! ומה עם הסרטון? את הסרטון אהבתן? מה דעתכן להירשם לערוץ שלי ביוטיוב