גברי התרנגול מאבד את הקול- סיפור בחרוזים לקטנים ולגדולים/ ד"ר סיגל הבר

מה מתרחש בחוות החיות כשגברי התרנגול, שאמור להעיר את כולם, מאבד את קולו? כיצד הן יתמודדו עם הבעיה?ולא פחות חשוב, כיצד גברי עצמו ינהג? דרך חוות החיות הילדים לומדים על אחריות, יוזמה, מנהיגות והתמודדות עם מצבים בלתי צפויים.

20170201_190857_HDR~2

זה כמה ימים שהבקרים בחווה אינם כסדרם,
החיים השתנו ונשכח מקורם,
השמועות מתפשטות כבר בקול:
זה גברי התרנגול, קריאתו נחלשה וקולו רפה,
ואמול בבוקר בקריאה השלישית
הוא בקושי פתח את הפה.

20170201_184838_HDR~2

תפקידו של גברי התרנגול בחווה הוא להשכים את כולם. ומה יעשו בהעדר יכולתו לעשות זאת?
כמה חברים התלוננו כי לעבודה איחרו. אך, לא רק. כתוצאה מכך, גם העור של החזיר התייבש, העכבר התעורר מהחתול והגחליליות לא כיבו את האורות בזמן.

ינשוף הרופא הוזעק לבדוק בגברי התרנגול. הבדיקה התארכה מעל לזמן המשוער ובחוץ החיות המתינו במתח בל יתואר.

הרופא קבע, שמדובר בשחיקה של מיתרי הקול והוא מציע לתת לגברי מנוחה.
הרוחות סערו וכולם נבהלו, מי יעיר אותם בבוקר?

לחרדון היה פתרון! תחרות זמר, שבה מי שיבחר הוא זה שיעיר את כולם. הוא אף הסביר, שזו הזדמנות מצוינת עבורם לגוון את תפקידם בחווה.
לאחר חשש קל, קמו וצצו המזמרים למיניהם. ההתרגשות היתה גדולה, מעולם לא נערכה בחווה כזו הופעה.
יחד עם זאת, בלאגן גדול החל.

כשלגברי נודע על התחרות, הוא החליט שעליו מוטלת אחריות לשמור על בריאותו, למען עצמו ולמען חבריו בחווה.

כך, רגע לפני שהחרדון פרש והודיע לקהל שהמופע התבטל, הופיע גברי ובידו כוס תה. הוא הודיע שמחר הוא יתייצב להשכמה כרגיל ומאחר ולכל אחד ואחד בחוה תרומה מיוחדת, הוא הבטיח לעשות כמיטב יכולתו לשמור מעה יותר על בריאותו, כי האחריות מחייבת.

זהו סיפור חיים מוכר לנו מהיום יום. משהו חולה ואינו מתפקד ,כיצד נתמודד במצב זה. באמצעות חוות החיות והחרוזים, הספר הופך לנגיש לילדים ומשעשע. כאשר מטרת ספרה זה של הבר, היא לעודד "חשיבה יזמית" לילדים והעצמתם. הספר מיועד לגילאי 5-10.

סיגל בספרה מציעה פתרון יצירתי, המשמש כר לפיתוח רעיונות חברתיים בקהילה. לחרדון יש פתרון, המוביל ליוזמה ואמונה. ולמרות, שיוזמתו אינה מומשה לחלוטין, עדיין יוזמתו מאפשרת הבנה חדשה בקהילה, הפקת לקחים ושיפור המצב.

ספרה של הבר יצא ביוני 2016 בהוצאת אמזון ארה"ב בעברית ובתרגום לאנגלית.
את הגרסה באנגלית אפשר לרכוש בקינדל כספר דיגיטלי ואת הגרסה העברית ניתן לרכוש בעותק מודפס באמזון דרך הקישור המצ"ב: https://www.amazon.com/Sigal-Haber/e/B01BPHFNYY

מאחלת לכם קריאה מהנה!

XOXO

אחת שיודעת 😉

קרין מילשטיין
סטייליסטית, מאמנת כושר ובוגרת תואר שני לתקשורת ועיתונאות. זה מה שיוצר את הבלוג על תרבות, סגנון חיים, טיולים, ביקורת ספרותית, שירה ועוד... מוזמנים לקרוא, להגיב ובעיקר להנות... XOXO אחת שיודעת ;-)