גאלה אופרטה מבודפשט בישראל – מה יקרה שם?

בחורה עם מחשב נייד

אם אתם אוהבים מופעי אופרה, כדאי לשמוע על גאלה אופרטה חדשה שמגיעה לישראל בחורף הקרוב ישירות מבודפשט בהופעות של חברת האופרה הישראלית יחד עם להקת המחול הלאומית של הונגריה.

המופע יציג את הרפרטואר הטוב ביותר של האופרות ההונגריות עם המנגינות המפורסמות ביותר של פרנץ להאר, אימרה קלמן והרפסודיה ההונגרית של פרנץ ליסט. בנוסף לסולנים ותזמורות של האופרטה הישראלית בבודפשט, ירקדו רקדני התזמורת הלאומית ההונגרית בביצועיהם של הריקודים ההונגריים המפורסמים של יוהנס ברהמס ואחרים.

מכירת הכרטיסים החלה ותוכלו להזמין כרטיסים לגאלה אופרטה באתר הבא.

אופרטה, למי שלא מכיר את הרעיון, היא סוג של אמנות במה שמזכיר את האופרה, אבל היא עוסקת בנושאים פחות רציניים ויותר "קל לעיכול". בדרך כלל, מילות השירה באופרה מועברות בדיבור ולא בשירה, ובמקום לעבור מסוג מוסיקלי אחד לשני (אריה, דקלום, מקהלה), הזמרות מקשרות אותן דרך קטעים של דיאלוג שאינם שרים והם לא מלווה במוסיקה.

המופע יציג מבחר ססגוני של כל להיטי האופרטה הגדולים בכל הזמנים על ידי כוכבי האופרטה הגדולים ביותר של ימינו. המנגינות המפורסמות ביותר של פרנץ להאר, אימרה קלמן והרפסודיה ההונגרית של פרנץ ליסט.

אופרטה נחשבת לפחות "רצינית" מאשר אופרה, כי יש לה יותר קשר עם מגרשים, שהם בדרך כלל קומי, מאשר מוסיקה. האופרטה היא למעשה הז'אנר שממנו יצא המחזמר. בעוד אופרטה היא סוג של אופרה קלה המלווה במשחק, המחזמר הוא מחזה מלווה במוזיקה ובשירה. המלחין של האופרטה, שנחשב ראשון, הוא ז'אק אופנבך, שכתב את האופרטה "הלנה היפה" (1864) בין היתר.

גאלה אופרטה

אילנה
שלום אני אילנה, מעידה על עצמי תרבותית בארץ שלא כולם מתנהגים בהתאם. בואו ליהנות איתי מאירועי תרבות שאסור לפספס