גאווה ישראלית באופרה למרגלות המצדה~

לא, לא שלחו אותי למצדה להנות מהאופרה לה טרוויאטה ומעולם שכולו קסם. חברה הזמינה אותי וזכיתי בחוויה ישראלית שלגבי היא גאווה אחת צרופה!

 החלטתי שאני לא הולכת לישון לפני שאני מדווחת לבלוג שלי ולכם על חוויה מדהימה שעברתי הלילה.

DSC_6878

 

כמו כל הדברים הטובים בחיים הערב היה ממש לא מתוכנן. בשעה שתיים בצהרים התקשרה אלי חברתי דליה נאמן, לשאול אותי עד כמה אני ספונטנית. נו באמת!  הרי אני  המצאתי את הספונטניות. "טוב ,אז תגיעי לגני התערוכה בשעה חמש יוצאים באוטובוס למצדה, יש לי כרטיס פנוי לאופרה לה טרוויאטה הערב!! וחוזרים מאוחר!" גדול! כמובן שמיד אישרתי  בהתלהבות של נאוה. התייצבתי להסעה,  נסיעה באוטובוס מרווח עם חנית ביינים,  במקום שאני לא זוכרת את שמו אבל היו שם גמלים ומזכרות במדבר. אחרי שעתים וחצי הגענו למרגלות המצדה. לאירוע מתוקתק ומאורגן של האופרה הישראלית.

פסטיבל אופרה במצדה מודל 2014 .

 

DSC_6798

הרגשתי שאני בצרפת, כל הרחבה קושטה בפאר צרפתי, עם  כניסות ומעברים  בצורת קשתות מכותרות במשפטים בצרפתית.  כל מיני סגנונות ישיבה, חלק כסאות בר ושולחנות גבוהים , חלק כסאות מרווחים לצד שולחנות קפה, נרות או דמוי נרות מפוזרים על השולחנות, אגרטלים ענקיים עם פרחי ענק , בתי קפה ודוכני אוכל בסגנון צרפתי עם ריחות ושמות צרפתיים.

DSC_6820

הפלא ופלא ,מחירים שפויים עד להפתעה . קפה קר ב15 שקלים. לא נורא בכלל. פחית קולה ב10 שקלים. ממש סביר.

והגענו לרחבת הישיבה שהיא בסגנון אמפיתיאטרון  עם כניסות שמובילות  למעלה מדרגות שלא ממש הרגשתי נוח  לעלות עליהם.  אני תמיד חוששת מהפקות שכאלו. טקס המכביה ושכאלו עברו לי בראש אבל  בפועל הכל תיקתק.

DSC_6812

הפקה חדשה ומרהיבה לאופרה האהובה של ורדי ובמרכזה הגברת עם הקמליות."לה טרוויאטה".

המדבר לבש צבעי פריז עיר האורות, בגווניה הססגוניים של העיר, בהפקת ענק עם סולנים מחו"ל, להקת מחול מפולין צבעונית ומרהיבה שביים מיכאל זנאנייצקי, בניצוחו של דניאל אורן.

DSC_6861

תראו ,אין! אין ! בעולם מקום כזה  כמו מצדה אין !! גם לא באיטליה ! ותאמינו לי שהייתי באיטליה בבתי האופרה המרהיבים כמו  לה פניצ'ה בונציה, והארנה המרשימה בורונה או באמריקה בכל מיני אצדיונים שהם חיקוי  המקור אולמפיה שביוון , כולם מפוארים בהחלט אבל אף אחד מהם הוא לא מצדה!! אין !אין ! עלינו בעולם!

איזו הרגשה  לשבת למרגלות המצדה ,  או לעמוד לניגון התקווה כשהקהל שר ביחד עם המנגינה הזאת שאי אפשר להפסיק.

לצפות ביופי המיוחד של הר המצדה כתפרואה להפקה מרהיבה שכולה על טהרת הכישרון הישראלי. עם סולנית מדהימה איטלקיה. נו, באמת אני לא חושבת שפתאם נתחיל לשיר אופרה ברמה האיטלקית אבל הכל הרגיש כל כך מיוחד כל כך מושקע. מ

משרד התיירות נתן את חסותו לערב מפואר שכזה.  וחברת ארקיע היתה מאחורי הקלעים של המבצעים להגעה לאירוע. שחלקם ממש שפויים ויש לי הרגשה של עידוד האירוע אפילו סיבסוד כי המחירים ממש סבירים.

עוד קיבלנו מתנות קטנות. מחברת התעופה לופטהנזה,  מין משקפת מעניינת . וחברת אפריקה ישראל הכינה מניפה  למבקרים שבהחלט השתמשנו בה.

הערב הייתי  שוב גאה להיות ישראלית. האופרה הישראלית הגישה אירוע מזמין ומחבק שלקח אותי למקום אחר בעולם תןך כדי שאני נשארת בארצי ונהנית מיופי הבריאה של ארצנו.

אני מחכה לשנה הבאה . אני בטוחה שאגיע לשם שוב.

עיסקות ההסעות עם הכרטיסים  ביחד, מהווים פתרון  לחשש של הנהיגה לשם חניה וחזרה מים המלח בחצות.  אגב רצוי לציין שהאירוע היה ארוך והסתיים בחצות וחצי.

 

DSC_6840

 

ושוב אני חוזרת ואומרת שהיה ממש מקסים.  הערב יש עוד הופעה 17-6-2014 אולי גם אתם יכולים להיות ספונטנים~

DSC_6828

נאוה רייץ
Tel Aviv born , living in the USA since 1982 a mother of two boys Ariel 23 and Jordan 21, will live partly in new york city , Amsterdam and mainly Tel Aviv .after a brain surgery in 2012, early retirement from my line of work as a baby bedding designer at www.navasdesigns.com ,attached to dutch guy Albert ~ ~ love my new life in Hebrew and English~