גאגא – אוהד נהרין

"אַפְשֶׁרִי לעצמך להיכנס להרפתקה, נקייה ממחשבות, ללא ידיעה ודעה מוקדמת"

אסקף

"זה במיוחד בשבילך" אמרו לי חברותיי, את שמנחה קבוצות בתנועה, עובדת עם תנועה וחיבור לגוף,  "גאגא תפור עלייך".
נכנסתי לסטודיו, סקרנית, נרגשת לחוות חוויה חדשה ובחשש קטן שמה אהיה שקועה בהשוואה בין מה שקורה במרחב שאני מאפשרת לבין מה שקורה במרחב של גאגא.
לא ידעתי הרבה על גאגא מלמד העובדה שמי שפיתח את השיטה הוא אוהד נהרין ובחרתי במודע לא להיכנס לאינטרנט ולקרוא. "אַפְשֶׁרִי לעצמך להיכנס להרפתקה, נקייה ממחשבות, ללא ידיעה ודעה מוקדמת" אמרתי לעצמי.

כבר לפני השיעור הונחתי ע"י המנחה בשני כללים שנראו לי מוזרים תחילה. רוקדים ללא הפסקה, אי אפשר לשבת, ניתן להאט את התנועה אך לא לעצור אותה לגמרי, והכלל השני רוקדים בעיניים פקוחות, דבר שהפליא אותי מאד, איך אני יכולה להתרכז בעצמי ובתחושות בגוף כשהעיניים פקוחות, כשאני רגילה לעצום עיניים על מנת להיכנס פנימה לחוות את התחושות ולהרגיש את החוויות בעוצמתן?
הזכרתי לעצמי את ההחלטה להיכנס להרפתקה ללא דעה מוקדמת אז שיחררתי מחשבות.

אסקף
אסקף

השיעור החל בחימום וריכוך הגוף עם ההנחיה בשילוב דימיון. וכולם כאחד החלו להתנועע, יחד עם המנחה, אנשים במגוון גילאים, צעירים ומבוגרים, שפות שונות.
התחלתי להתנועע בעיניים פקוחות, שזו חוויה מרתקת בפני עצמה, לחקור, לבדוק ולהרגיש את היכולות התנועתיות של הגוף שלי מבלי להיות באינטרקציה עם אנשים נוספים ועדיין להישאר עם עצמי והתחושות שלי.

ככל שהדקות עברו כך הרגשתי שאני וגופי מתמסרים לתנועה, המוזיקה אמנם הייתה קיימת אך כרקע מאד חלש, כמעט ולא הייתה השענות על המוזיקה אלא יותר על חקירת יכולת הנעת הגוף, אזורים ורבדים דרך הדימיון. מה שהקסים והדהים אותי במיוחד , היכולת להוציא אנרגיה בתנועות זורמות ובחלקן איטיות כשרוקדים באזור מצומצם, כמעט מבלי כמעט לזוז מהמקום, ועם זאת טווח התנועות רחב מאד.
כל המפגש היה כחוויה מרתקת במיוחד, נהניתי מאד.

כעת אני יודעת לספר לך ש "גאגא" מפתחת מודעות לתחושות, מסייעת לחיזוק הגוף וריפויו, תורמת לזריזות ולכוח המתפרץ, מעצימה חיוניות וערנות, משחררת מתחים ומאפשרת נוכחות איכותית.
"גאגא" מתאימה לכל אחד ואין צורך בניסיון קודם במחול או בתנועה.


ביום ראשון 26 במאי יתקיים "גאגא בהאנגר" –
מסורת שנתית של אירוע רב-משתתפים שמרכז יחד מאות אנשים לשיעור תנועה מיוחד, כל ההכנסות יוקדשו לאגודה לזכויות האזרח.
האירוע יתקיים בהאנגר 11, נמל תל אביב. פתיחת דלתות: 19:00, תחילת השיעור: 20:00

מוזמנים להיכנס לקישור ולהירשם לאירוע:
https://hangar11.co.il/events/event/%D7%92%D7%90%D7%92%D7%90-%D7%91%D7%94%D7%90%D7%A0%D7%92%D7%A8-2/?fbclid=IwAR3804kY2blLFPgJxQ8DhGNEdLa6XcA35k6Kpp0NSFiXYwA4OKkOIGrGZRk

אסקף
אסקף
לימור חממי
מנחה קבוצות בתנועה לנשים, תנועה מונחית וריקוד חופשי בגישת ריו-אביירטו. מאז רחם אימי אני בתנועה, רוקדת וזזה. נשואה ואמא ל 3 +ארנבון. אוהבת טבע, אוהבת להכיר ולחבר בין א-נשים. מאפשרת ומלווה נשים דרך התנועה במרחב מכיל ובטוח חוויה תרפואית, דרך חיבור לעצמן, לגוף שלהן ולמעגל נשים שסביבן. מנהלת קבוצת נטוורקינג נשי. יזמית לימור חממי - לרקוד את החיים