בתחנת הרכבת

זמן איכות עם עצמי התחנת הרכבת, זמן ללא לחץ, בלי צורך לעשות מאום מלבד להתבונן.

בחורה עם מחשב נייד

יש משהו מיוחד בשהייה בתחנת רכבת במיוחד כשנמצאים בה לבד ויודעים שהרכבת הבאה תגיע בעוד כמעט ארבעים דקות.
פתאום יש זמן להתבונן בסובבים ולהרהר אודות חייהם ולאן הם הולכים. להאזין לרעשים, לקולות, להמולה הבלתי פוסקת.
ככה זה כשיש שקט פנימי, רוגע שקשה להשיג כשיש דברים רבים כל כך על הראש, שקט אמיתי כזה שבדרך כלל אנשים מגיעים אליו רק כשהם יוצאים לחופשה .
אז נכון לא הזמנתי את הזמן הזה, אבל היה בו משהו מיוחד, זו היתה מין מתנה כזאת שלרוב איננו מקבלים בשמחה, אך אם יוצאים מתחושת הצער על בזבוז הזמן לכאורה ניתן להשיג מעין חופשה באמצע יום רגיל.
אם מרשים לעצמנו לצאת מהלחץ ומהעשייה הבלתי פוסקת מקבלים כוחות חדשים. הניתוק מייחד את הרגעים הללו ונותן את היכולת לחזור לעשייה היומיומית והחדגונית ולחוש פחות ממורמרים על המציאות הזאת שגוררת אותנו לעשייה מבלי יכולת להקדיש לעצמנו זמן אמיתי, מבלי לתת יחס למחשבות המתרוצצות בקרבנו, המחשבות המהותיות והחשובות באמת שלרוב אנחנו דוחים אותם ומדחיקים את ההתעסקות בהם לזמן אחר, זמן בו לא נהיה עסוקים כל כך וניתן יהיה לבחון אותן ביתר שאת, אבל ישנם לא מעט אנשים שעבורם הזמן הזה לא מגיע עד שהגוף, הנפש או שניהם קורסים וזה חבל.
ואו לא תכננתי לכתוב את זה פשוט זה מה שיצא. סך הכל תכננתי לתאר את השהייה בתחנת הרכבת, אבל נראה שמלבד ההתעסקות בהרהור אודות האנשים שסביבי ומעשיהם מבלי שהתכוונתי לכך הנפש שלי קיבלה הרבה יותר.
כשישבתי בתחנת הרכבת וגיליתי שהרכבת הבאה תצא רק בעוד ארבעים דקות כעסתי על עצמי, כעסתי על שלא בררתי קודם לכן מהם זמני הנסיעה של הרכבת וכך לא הייתי מפספסת את הרכבת הקודמת. חשבתי על כך שזהו זמן מבוזבז, שהייה מיותרת במקום בו לא התכוונתי לשהות יותר מדקות ספורות ובוודאי שלא כללתי אותו בסדר היום שלי.
אך, לאחר כמה רגעים הבנתי שאפשר להפיק משהו מראה עיני והתחלתי להתבונן. כתבתי את כל מה שאני רואה בתוספת מחשבות קטנות מידי פעם כשיכולתי וכשאלה עלו במהירות, כי תחלופת האנשים בתחנת הרכבת היא מהירה, כלומר ברור שישנם אנשים שנאלצים לחכות זמן רב כמו אנשים שהגיעו מרכבת אחרת או אנשים שלא בררו מתי תצא הרכבת לה הם זקוקים (כמוני למשל …), אבל רוב האנשים מגיעים פחות או יותר בזמן הגעת הרכבת והתכונה רבה. אנשים עולים ויורדים מרכבות שונות והסובבים אותך מתחלפים במהירות דבר שמקשה על מחשבות עמוקות אודותם. למרות זאת נהינתי לכתוב מלבד העובדה שהאדם המבוגר שישב לצידי ניסה בכל רגע להציץ בכתוב….
אז אם יוצא לכם להיתקע במקום בו לא תכננתם להיות חישבו איך לעשות אותו נעים כך תרוויחו מכל הכיוונים.