בתוך גלגל השיגרה

החגים מאחורינו , האירוח של החמה גם ,בנינו סוכה , העסקנו את הילדים , חוזרים לשגרה . הנה אפילו החורף חזר לשבילים והביא אתו את השעון חורף השלו .

ילדים מאוד אוהבים שיגרה , אם זאת השגרה שלהם בדרך כלל כוללת הכנת עוגות חול , משחק תופסת ואולי קצת למידה מחדדת מוח .  אנחנו המבוגרים לפעמים נהנים קצת פחות , לחלקנו היה המזל לעבוד במשהו שבאמת יוצא לנו מהבטן ומדגדג לנו בידיים , אבל חלקנו חיים פשוט בכלוב הזהב .

ליום ההולדת 4 של ביתי , סהר מלכה , היא ביקשה אוגרים . חרף התנגדותי קיבלנו אותם ביום הולדת 5 , בכלוב כחול עם גלגל ורוד ,2 אוגרים סורים . חיפזון וטופי באחד הימים ביתי פתחה את דלת הכלוב וקראה לי לראות איך חיפזון רץ ישר אל הגלגל המחובר לקיר  והתחיל לרוץ… ולרוץ…. ולרוץ…..  הוא היה חדור מוטיבציה כל כך שכל פעם שהכנסתי יד להוציא אותו הוא התחמק ועלה שוב . בטוח שהוא יגיע לאנשהו . לעומתו טופי ניגשה לפתח הכלוב ונהנתה מחתיכת תפוח מתוקה .

ככה אנחנו , מבקשים בשגרה , לא מוציאים לרגע את הראש לראות משהו אחר , לחפש דרך למשהו מרתק יותר רק כי זה שבירת שיגרה.

לפני שנה וקצת הרגשתי איך אני מעבירה הילוכים ברכב של החיים , בדייקנות , בזמן ובכרוניקה שאפשר למות ממנה . הבעיה הייתה שהרכב שלי לא הביא אותי לשום מקום . עבדתי באותה משרה 7 שנים , אימא ל2 בנות כולל חוגים , מתקתקת כביסה, מתקתקת שטיפת כלים , מתמודדת עם אותה בעיה רפואית, ואותם חובות בדיוק .  קצת כמו חיפזון – האוגר הסורי. היה לי עצוב בכלוב שלי .

הבעיה הייתה שכל פעם שהורידו לי משמרת בעבודה , הייתי מתחילה לרוץ. מתחננת שיחזירו לי , פותחת לשכת הסעד, מחשבת מחדש את כיסוי הגן והחובות .  זה לא קרה פעם אחת , זה קרה עשרות פעמים במהלך ה7 שנים, ובאף רגע לא עצרתי לחשוב שאולי זה דווקא נכון לי . חייתי חיי תסכול של ריצה אינסופית אחרי השגרה . ובשגרה בעצם פעלתי באוטומט .

אני לא זוכרת מה בדיוק הביא אותי לשבירה . הורידו לי שוב משמרת אבל הפעם לא רצתי בגלגל , לא התחננתי , לא חשבתי על החובות , הייתי מקובעת לקבל מה שטוב עבורי . קיבלתי את המשמרת חזרה , הפעם עם הרבה הערכה ולא באותה הדרך. וחודשיים אחרי , כבר הפכתי לעצמאית .

 כשנסגרת דלת

זה לא קל לפרוץ את השגרה , אבל היא לא בהכרח הכי טובה לנו

 זכרו שבקיץ אנחנו הכי מחכים לחורף הקר, ובחורף אנחנו כמהים ליום בחוף הים ,

אז ממה בעצם אנחנו מפחדים בלשבור את השגרה ?

אהבתם ? עשו לי לייק , התחברתם ? שתפו עכשיו ! 

ERA_6813

לעוד תכנים ולמעקב, לחצי כאן  : דנדי תכשיטים עם חשיבה חיובית