בשביל הסמכות/ דורית כהן- חרמון

הורות היא התפקיד החשוב ביותר בחיים. תפקיד שחשוב לא רק לחיי היום- יום עם הילדים, אלא גם לעתיד ילדינו, והעולם בכלל. את פירות החינוך שלנו נקצור כשילדינו יהיו בוגרים. ולכן, החשיבות הגדולה בללמוד איך להוציא את המיטב מאתנו כהורים. מוזמנים להיכנס ולקרוא איך אפשר לעשות זאת.

 

האמונה שנמצאת בבסיס הספר היא שהורות היא התפקיד החשוב ביותר בחיים. תפקיד שחשוב לא רק לחיי היום- יום עם הילדים, אלא גם לעתיד ילדינו, והעולם בכלל. את פירות החינוך שלנו נקצור כשילדינו יהיו בוגרים. ולכן, החשיבות הגדולה בללמוד איך להוציא את המיטב מאתנו כהורים.

הספר נכתב מתוך תפיסה שבידינו הכוח לרומם את ילדינו, להצמיח אותם, לגדל אותם ולהאמין בעצמם, וגם להיפך- בידינו הכול להחליש אותם ולהנמיך אותם. לא מתוך כוונה רעה חלילה, אלא כי פשוט לא יודעים אחרת או שאנחנו משכפלים באופן אוטומטי את המודל החינוכי שקבלנו בבית הורינו. וכפי שנאמר על ידי אלווין פרייס: "תפקיד ההורה הוא למלא את דלי הדימוי העצמי של הילד עד לגובה כזה, שהעולם לא יוכל לנקב בו די חורים כדי לרוקנו".

דורית מציגה בספרה את השיטה שפתחה, על מנת לאפשר לנו לממש את ההורות בצורה הטובה ביותר. שיטה זו תוביל אתכם להורות פשוטה, בטוחה, רגועה ובתקווה גם מאושרת יותר.

השיטה אותה היא פתחה נקראת שיטת הסמכו"ת והיא מתבססת על חמישה מרכיבים:
החלטה הורית, סיעור מוחות עם הילד, כללים וגבולות, וידוא ויישום הכללים ותמיכה בילד.
חמשת המרכיבים מהווים את המעטפת של כל ההתנהלות ההורית שלנו. את השיטה אפשר להתאים לכל סיטואציה יומיומית שבין הורים וילדים, היא בונה מנהיגות הורית.
שיטת הסמכו"ת מאפשרת לנו להיות מנהיגים בבית שלנו, להוביל את המשפחה בביטחון ועל בסיס דיאלוג מכבד עם הילדים. כאשר הדרך ברורה לנו ההורים, נוכל לצעוד ביחד עם הילדים יד ביד תוך כבוד הדדי והקשבה, כשלכולנו ברור כי אנחנו ההורים הם אלה שמנווטים את ספינת המשפחה לחוף מבטחים.

בניית החזון ההורי היא השלב הראשון בשיטת הסמכו"ת מאחר שהוא עוזר לנו להחליט מהי ההתנהלות ההורית שמתאימה לנו בהתאם לדרך שאנו רוצים ללכת בה.

מכאן יתחיל המסע שלכם. מסע אישי, זוגי ומשפחתי.

 

הספר כרוך בכריכה ספירלית לנוחות השימוש. זהו ספר עבודה עצמית ומעוצב כך שתוכלו לכתוב בתוכו ולהתמצא בו בקלות. הוא בנוי מהסבר עיוני, סיפורים מהקליניקה ומהבית ותרגילים.

מאחלת לכם קריאה מהנה, מחכימה ומעשירה.

XOXO

אחת שיודעת 😉

קרין מילשטיין
סטייליסטית, מאמנת כושר ובוגרת תואר שני לתקשורת ועיתונאות. זה מה שיוצר את הבלוג על תרבות, סגנון חיים, טיולים, ביקורת ספרותית, שירה ועוד... מוזמנים לקרוא, להגיב ובעיקר להנות... XOXO אחת שיודעת ;-)