'בשביל הזוגיות'- הדרך המחברת לזוגיות

לא צריך משבר בשביל לחזק ולתחזק זוגיות! נכון שבאוטו שלכם אתם משקיעים בטיפול שנתי, גם אם האוטו נוסע פיקס? כי אתם לא רוצים להגיע למצב של תקלות, נכון? ומה לגבי הזוגיות? אם לא תשקיעו בה, המשברים שתחוו יהיו הרבה יותר קשים ולעיתים, זה יגרום לזוגיות שלכם לטוטל לוס.
לכן, תשקיעו בזוגיות של היום, זה ישתלם לכם גם בזוגיות של היום וגם בזוגיות של מחר 😉

171113_001242_COLLAGE-1

לא צריך משבר בשביל לחזק ולתחזק זוגיות!
נכון שבאוטו שלכם אתם משקיעים בטיפול שנתי, גם אם האוטו נוסע פיקס? כי אתם לא רוצים להגיע למצב של תקלות, נכון? ומה לגבי הזוגיות? אם לא תשקיעו בה, המשברים שתחוו יהיו הרבה יותר קשים ולעיתים, זה יגרום לזוגיות שלכם לטוטל לוס.
לכן, תשקיעו בזוגיות של היום, זה ישתלם לכם גם בזוגיות של מחר 😉

הוזמנתי לקחת חלק ולהתנסות בסדנת זוגיות מגבשת ומחברת ומארוחת ערב, אז ברור שהלכתי. ערב זוגי עם בעלי, זה תמיד כייף גדול :-)

171113_001500_COLLAGE-1

הסדנה היתה בהנחיית נוגה ואריאל טמיר, אשר הם עצמם זוג בחיים כבר המון שנים. נוגה היא מטפלת משפחתית וזוגית, עם תואר שני בייעוץ פסיכולוגי ובוגרת טיפול משפחתי וזוגי.ואריאל הוא מאמן זוגי ומעסה מוסמך בוגר החוויה הדיאלוגית ובוגר ביה"ס לאימון (קואצ'ניג).

אריאל ונוגה פיתחו יחדיו שיטת עבודה הנקראת "בשביל הזוגיות". השיטה משלבת טנטרה, מגע, עיסוי ושיטות טיפול מהמזרח ומהקבלה. בטיפול הם משלבים בין התיאוריה והמעשה.
"בשביל הזוגיות" הינה שיטת טיפול הפועלת בכלים מגוונים, משלבת שיחה מגע תרגול וכלים עוקפי חשיבה. השיטה מתמקדת ב- 4 מרכזי זוגיות: תקשורת, מיניות, חברות וכבוד הדדי.
יחדיו הם נותנים כלים לבניית זוגיות מיטיבה. המטרה היא ללמוד איך לחיות בעולם הזוגי. הם מאמינים שאפשר ללמד איך להיות זוג. למשל, לדעת לכבד האחד את השני הוא אחד הדברים הכי חשובים בזוגיות. תנועות מזלזלות, חסימות,להסתובב וללכת אחורה, פוגעים בזוגיות.


לאריאל ונוגה 6 עקרונות בשיטת הטיפול-אימון:

1. הדלקת הניצוץ – כל זוגיות ניתנת לשדרוג, כל עוד יש ניצוץ.

2. לפרגן (ועוד פעם לפרגן, לפרגן, לפרגן!) – הרחבת היש והחיובי.

3. תשוקה ומיניות – ניתן להצית תשוקה וללמוד מיניות.

4. אושר אישי – צומח על בסיס זוגיות איתנה.

5. מגע ושיחה – פיתוח תקשורת זוגית ייחודית לזוג.

6. התנהלות זוגית חדשה – קביעת סט כללים לזוגיות טובה יותר.

אחד המודלים שלמדנו בסדנא הוא ה"חמסה". לכל אות יש משמעות של עשייה בתהליך.
ה-ח' מסמלת את החיבוק היומי, שהוא חיבוק ממיס, שנוגע בלב.
ה- מ' מסמלת את מפגש בוקר וערב. הכוונה היא להשקיע אפילו 5 דקות בבוקר לשתף את הבן/ בת זוג במה שצפוי לנו ובערב לסגור את היום.
ה-ס'– מסמלת את הסמס, המפגש הוירטואלי במהלך היום בין בני הזוג, אשר מאפשר את החוטים הקטני שמקשרים את בני הזוג במהלך היום.
ה ה-מסמלת הענקה יחד עם להיות ענק בנתינה. מדובר על פעולות שבני הזוג עושים על מנת להראות שהם התחשבו ואכפתיים האחד עם השני.

171113_001417_COLLAGE-1

בסדנא עברנו גם לטעימות מעשיות. לא מה שאתן חושבים…

התנסינו בחיבוק (הח' של החמסה), בבחינה אוהבת ומעריכה של בן הזוג, כתבתנו את העוצמות והחולשות בזוגיות שלנו (כל אחד לחוד ואחר כך בדקנו מה הבן זוג חשב), ביצענו תרגילים מעשיים בהם הובלנו את בני הזוג עם עיניים עצומות רק עם מילת הקוד שלנו, עשינו שימוש בחוש הריח. ובקיצור, התנסינו בטעימות של פאן, שמטרתן לשדרג את הזוגיות.

לנוגה ואריאל יש 2 קליניקות. אחת בתל אביב והשנייה במזכרת בתיה. הם מעבירים סופי שבוע לאתנחתה זוגית, ערבים אינטימיים זוגיים, סדנאות עומק, חוגי בית והרצאות וכמובן מפגשי הנחייה ואימון זוגי.

לפרטים נוספים אתם מוזמנים להיכנס לאתר "בשביל הזוגיות": https://habayit1.wixsite.com/bishvilhazugyut

מאחלת לכם שתמיד תשקיעו בזוגיות ושהיא שרק תלך ותפרח עם השנים!

XOXO

אחת שיודעת;-)

קרין מילשטיין
סטייליסטית, מאמנת כושר ובוגרת תואר שני לתקשורת ועיתונאות. זה מה שיוצר את הבלוג על תרבות, סגנון חיים, טיולים, ביקורת ספרותית, שירה ועוד... מוזמנים לקרוא, להגיב ובעיקר להנות... XOXO אחת שיודעת ;-)