בשבילי גם השמיים הם לא הגבול

עולם התעופה הוא אחד העולמות האהובים עליי. נחשפתי אליו בחיל האויר ונשבתי בקסם. המשכתי הלאה כדיילת אויר באל על ומאז התעופה שזורה בחיי כחוט מקשר

תגית ה. עיצוב עבור סטודיו אוטוטו. ווישליסט. 2016. צילום:דן לב

יש לי חלום שחוזר על עצמו אחת לכמה שנים. בחלום אני מתכוננת לצאת לטיסה בתפקיד דיילת אויר, חוזרת לעבוד אחרי 25 שנה, אך בחלומי לא עברתי שום קורס עדכני או לפחות רענון נהלים. אני מגיעה לשדה ונחרדת לגלות שהמדים הישנים שלי כבר לא באופנה וכל הצוות לבוש מדים אחרים לגמרי. אני מקבלת את תפקיד אחראית הגאלי (המטבח המעופף) אבל אני לא ממש זוכרת איך מתפקדים בו. החלום מפחיד ומלחיץ. אני מתעוררת בבהלה ונרגעת כשמבינה שזהו רק חלום.

 

דייל נשאר דייל גם עשרים ושלושים שנה אחרי שסיים את עבודתו. בכל טיסה אני בוחנת היטב את הצוות, כמעט קמה לעזור להם בארוחה, כמעט עונה לטלפון כמעט ומעבירה דלתות למצב אוטומטי. להיות דייל אויר זוהי שריטה לכל החיים. זהו חיידק שקשה להבריא ממנו, בטוחה שקוראים רבים מרגישים בדיוק כמוני. יעידו כל הדיילים החוזרים לעבוד בגיל מבוגר יחסית ועפים על עצמם ועל החיים.

 

דיילת אויר במהלך הגשת ארוחה בשחקים. 1995. צילום:אוסף פרטי
דיילת אויר במהלך הגשת ארוחה בשחקים. 1995. צילום:אוסף פרטי

התחברתי לראשונה לעולם התעופה בשרותי הצבאי. שירתתי כפקחית טיסה במגדל פיקוח, ההתאהבות היתה מיידית, בכלי הטיס, בשחקים. אחר כך ביליתי תקופה ארוכה כקצינת מבצעים בטייסת קרב. כשהשתחררתי היה זה טבעי שארצה לעבוד כדיילת אויר באל על וכמובן שמיד הגשתי מועמדות. מהלך זה שינה את חיי שכן כדיילת צעירה התאהבתי בדייל חתיך שהפך להיות בעלי (גילוי נאות: חזר לעבוד באל על בשנה האחרונה). מאז אל על היא בשבילי בית, חברה של זכרונות נעימים ותחושת חמימות.

חגורת בטיחות במטוס אל על. 2001. טיסה אחרונה כדיילת אויר. צילום: מיכל פיקל שגיא
חגורת בטיחות במטוס אל על. 2001. צבעי עפרון. טיסה אחרונה כדיילת אויר. איור וצילום: מיכל פיקל שגיא

בעשור האחרון, אל על הפכה להיות גם לקוח אהוב שלי בווישליסט, הסטודיו שלי למתנות ללקוחות עסקיים. כבר שנים אני מעצבת ומפיקה חלק מהמתנות שאל על מחלקת לעובדיה ולקוחותיה העסקיים. הנה לכם עוד חיבור.

הכנת קינוחים למחלקת עסקים. סיור מקצועי לצילום לוח שנה 2013-15. מטבח אל על. נתב"ג. צילום: מיכל פיקל שגיא
הכנת קינוחים למחלקת עסקים. צולם במהלך סיור מאחורי הקלעים של אל על עבור לוח שנה 2013-15. מטבח אל על. נתב"ג. צילום: מיכל פיקל שגיא

בשנה האחרונה אני מפתחת את תחום הקונדיטוריה בחיי. מבחינתי זו הסתעפות מהנה. ההתייחסות שלי לקונדיטוריה היא בדיוק כמו לעיצוב מוצר. אני חושבת על קונספטים, מפתחת, חושבת, יוצרת, אופה ומסדרת. אני משלבת בין עיצוב לבין קונדיטוריה כדי להביא משהו חדש לתחום רווי שכזה.

כשחשבתי לעצמי איפה המקום הכי הזוי ומטורף שהייתי רוצה לעשות בו ארוע מתוק ומעוצב מיד חשבתי על ארוע בשחקים. במהלך טיסת אל על, מבחינתי, הכי בבית בעולם. הדמיון שלי כבר עובד שעות נוספות בתכנון הקונספט המטורף שנבנה עבור ארוע ספציפי שנבחר יחד. תנו לי הזדמנות לשמח את הנוסעים בארוע מיוחד ואחר למעלה בשמיים, נהפוך את הטיסה לבלתי נשכחת. ננצל את יכולות העיצוב, האפיה וההפקה שלי ואת הכשורים והיצירתיות שלכם ליצירת משהו שלא נראה כמותו באויר.

 

 אני מזמינה את גברת מירה פיזיצקי, מנהלת אגף שרות בטיסה, לימור דורון צוקרמן מנהלת אסטרטגית מוצר וחווית לקוח וחברי מחלקת השיווק, עדי הנגבי, גלית בירנבוים נבון (קולגה לשעבר באויר) והלקוח המקסים שחר בן נעים, לעזור לי להגשים את החלום. בואו נרים יחד משהו מגניב. אתם כבר עושים פלאות באויר בהמון מהלכים שיווקיים נהדרים וחדשניים. אני רוצה את ההזדמנות להיות חלק מזה ולהפתיע גם אתכם. בואו נדבר.

 

הרמת כוסית לראש השנה. בית מרס. 2018. צילום:מיכל פיקל שגיא
הרמת כוסית לראש השנה.קונספט אפיה עיצוב והפקה: מיכל פיקל שגיא . 2018. צילום:מיכל פיקל שגיא

 

 

תגית למזוודה בעיצובי עבור סטודיו אוטוטו. ווישליסט. 2016. צילום: דן לב
תגית למזוודה בעיצוב וייצור שלי עבור סטודיו אוטוטו. ווישליסט. 2016. צילום: דן לב