ברכות לראש השנה בעיצוב אישי ובאמצעות מדפסת תלת מימד – זה כל כך פשוט שכל אחד יכול

כמו כל שנה, נכין בספרייה ברכות לראש השנה. אך בניגוד לשנים קודמות, הפעם נשתמש בחותמות שיצרנו לבד באמצעות מדפסת תלת המימד שלנו. פרטים על הסדנא, איך יצרנו את החותמות וגם מתנה לכל קורא – הכל מחכה לכם בתוך הפוסט.

ראש השנה בפתח, לחלקנו ראש השנה מסמן את תחילתו של חודש רווי חגים וימי חופש, הזדמנות לטייל, לבלות עם המשפחה. לאחרים, זהו החג המסמל את תחילתה של שנה עברית חדשה. לאורך השנים גיליתי שלכל בית יש מסורות ראש השנה שונות ומגוונת, ברכות שמשתנות מעדה לעדה ועוד. אחד המנהגים האהובים עלי ביותר הוא ברכות ראש השנה. כמעט כל שנה בספרייה אנחנו מקיימים סדנת יצירה להכנת ברכות ובבית אני מפנה את הזמן ויחד עם הילדים, יוצרים ברכות לאנשים היקרים בחיינו. אין כמו חיוך של סבא וסבתא המקבלים ברכת ראש השנה, עבודת יד, מהנינים או מהנכדים. ברכה שמספרת שאנחנו אוהבים, ברכה שאומרת להם שגם אם אנחנו רחוקים אנחנו עדין חושבים עליהם.

יש המון חומרים שמהם ניתן להכין ברכה (נייר, בריסטול, סול) ועוד המון חומרים שאיתם ניתן לקשט אותה (מדבקות, עלים ופרחים מהגינה, סרטים). כל שנה לפני הסדנא, אני נגשת לחניות היצירה השונות ומחפשת חומרים מיוחדים, כך שכל שנה הברכות משתנות. השנה, מאחר ויש בספרייה את הכלי הנהדר שנקרא "מדפסת תלת מימד" החלטתי ליצור משהו יחודי לנו – חותמות בעיצוב אישי.

הנה הפרסום הרשמי לסדנא, מקושט בחותמות שהכנו:

20170914_182543

אז סדנת היצירה שלנו בספרייה תכלול השנה חותמות שהכנו במדפסת תלת מימד בשילוב שימוש חוזר בפקקי שעם. זה הזמן להודות למתנדב הצעיר שלנו, רנן דוולצקי, שנענה לאתגר שניתן לו בשמחה ובקלות רבה כפי שניתן לראות בתמונה, הכין לנו קובץ של ראשי חותמות. כך שכל מה שנשאר זה להדפיס אותם ולהדביק בעזרת אקדח דבק חם לפקקי שעם שאספנו מיקב תבור הסמוך.

IMG-20170824-WA0014

הסדנא תתקיים ביום שלישי 19.9.17 בין השעות 16:30-18:30, מוזמנים להגיע וליצור, כניסה חופשית.

והנה המתנה שלי אליכם, ראשי חותמות בעיצוב אישי אותן ניתן ליצור בכמה דרכים:

  1. קובץ מוכן להדפסה בכל מדפסת תלת מימד הזמינה לכם. למי שאין גישה למדפסת שכזו מוזמן ליצור קשר עם הספרייה ולתאם שעת שימוש במדפסת. 15 ש"ח בלבד ל6 ראשי חותמות כפי שמופיע בתמונה בתחתית ההסבר, עלות החומר בלבד.
  2. עיצוב אישי של ראשי החותמות בבית: כנסו לתוכנת  tinkercad ופתחו מנוי, זוהי תוכנה חינמית וקלה לשימוש. בסרגל החיפוש בפינה הימנית הקלידו "ספריית כפר תבור – חותמות לראש השנה". פתח את הקובץ בכפתור "Tinker this" ותתחילו לשנות ולעצב בקלות, ממש כמו משחק לגו. לאחר מכן, הדפיסו את הקובץ בכל מדפסת תלת מימד זמינה, למי שאין גישה למדספת שכזו מוזמן ליצור קשר עם הספרייה לתאם שעת שימוש במדפסת. 15 ש"ח בלבד ל6 ראשי חותמות או 20 ₪ ל9 ראשי חותמות.
  3. פגישה אישית עם אחד ממתנדבי הספרייה שמכיר את התוכנה ויחד איתו תוכלו ליצור קובץ אישי משלכם, עם ראשי החותמות שאתם רוצים, בעלות של 25 ₪ לשעת הדרכה + הדפסה של 6 ראשי חותמות או 30 ש"ח ל9 ראשי חותמות.

ראשי חותמות0001

פרטים נוספים בשעות הפתיחה בטלפון 04-6772631

מחכים לכם בסדנא, לילך וצוות המתנדבים.

ספריית כבר תבור
בואו להכיר את הספרייה הכי יפה בארץ (אולי אני קצת משוחדת). את העשייה, את הצוות ואת האהבה למילה הכתובה ולקהילה שלנו.