בקרים מתוכנתים לשימושים תעשייתיים

בחורה עם מחשב נייד

הבקרים המתוכנתים הם הליבה של המכשור הטכנולוגי בעולם התעשייתי. בקרים מתוכנתים לתפקד בסביבות עבודה בעלי טווחי טמפרטורות גדולים יותר. הם חסינים לרעשים גבוהים, חסינים למכות ולזעזועים, אבק ולחות, ועמידים לכל תקלה שיכולה לבוא. קשה לדמיין איך התעשיות כיום היו מתנהלות ללא בקרים מתוכנתים המסוגלים לבקר ולפקח על מספר רב של התקנים אלקטרונים, חשמליים, אופטיים, אלקטרומכניים ועוד.

בקרים מתוכנתים

בקר מתוכנת מאכסן את תכניות המחשב ואחראי לאסוף את המידע מפס היצור, לפתור את לוגיקת הבקרה ולשלוט בתהליכים בהתאם לציוד הקצה המחובר אליו. בקר מתוכנת  אוסף נתונים דיגיטליים ואנלוגיים ובשילוב צירופי מדדים מתוכנתים, מחזיר מידע לציוד הקצה המחובר אליו בזמן אמת המבצע פעולה בהתאם לאותו מידע. בקר מתוכנת עובד על פי סדר פעולות מוסדר כפי שתוכנת מראש. אפשר לתכנת את הבקרים לעבודה עם ציודי קצה רבים בצורת  Input/Output. כך הבקר המתוכנת יכול לבצע ריבוי משימות מול סוגים רבים של ציודי קצה ובכך חוסך בעלויות למפעל.

אנסיטק בקרה ואוטומציה תעשייתית לוגו

בקרים מתוכנתים מבית אנסיטק מתאימים לתהליכים, מתקנים וסוגי תעשייה רבים ומהווים חלק ממכלול מקיף של שירות על ידי צוות המהנדסים המקצועי והמיומן של  אנסיטק הכולל אספקה, התקנה, יעוץ מקצועי, אחריות ותמיכה טכנית שוטפת. חברת אנסיטק פועלת משנת 1994 במכירת מוצרי בקרה ואוטומציה התעשייתית וכיום היא המייצגת הבלעדית ליצרניות מכשור בקרה ואוטומציה תעשייתית מהגדולות בעולם.