בקרוב אצלי: החופשה החלומית שלי בכרתים

החופשה שהייתי רוצה לתכנן – טיול בכרתים, בלי בן הזוג ובלי הילדים. מלונות מומלצים, אתרים מבודדים, חופים ונופים

טיסות הן אחד הדברים שאני הכי פחות מחבבת בחיים והרגע הכי מאושר בהם הוא זה שבו אני נמצאת על האוטובוס או ביציאה ממשרד השכרת הרכב ובאמצעותם עושה את דרכי משדה התעופה אל העיר. לו הייתי רוטשילד והייתי מתגוררת כמוהו בדירה בפריז, הייתי יכולה להגיע במהירות רבה לכך כך הרבה מקומות שאני רוצה, וגם אם הייתה כרוכה בכך טיסה – לא הייתי מכלה שעות יקרות בשדה התעופה או באוויר בדרך אל הנחלה. את זמן החופשה שלי, בעיקר זו הנרקמת בראשי שאינה כוללת את בן זוגי או הילדים, אני מעדיפה לבלות ביעד המבוקש ולא בדרך אליו וממנו. לו הייתי רוטשילד הייתי יוצאת לחופשה כבר מחר, אבל בינתיים אני שוקדת על תכנונה. הפעם, אני מתכננת על כרתים.

השלב הראשון  למצוא מלון

מספר פעמים בחיי הגעתי לעיר או מקום שהבטיחו נפלאות אך אכזבו עמוקות. הנחמה היחידה נמצאה בבית המלון בו התאכסנתי, ומאז אני מעניקה לחלק הזה בחופשה חלק נכבד בבחירה. כתבה שדירגה את 15 מלונות החוף הטובים ביותר באירופה כללה שלושה ביוון (פחות משעתיים טיסה!), ואחרי בחינה מדוקדקת וצמצום אפשרויות החלטתי להתאכסן במלון Ammos, מה גם שיש לו שם נהדר. המלון השוכן באזור חאניה (Chania) אמנם יחייב אותי לברר בנוגע להשכרת רכב בכרתים, אך הכביש הנוסע לאורך החוף מבטיח נוף נהדר ואני אוכל להרגיש קצת כמו גרייס קלי.

ליתר ביטחון סימנתי לי אופציה נוספת אחרת, כי קשה להתנגד לרעיון של מלון המותאם לאנשים שמטיילים לבדם. מלון Mistral Singles הוא מלון קטן וידידותי, לפי הביקורות, שפועל כבר למעלה מ-20 שנה ולמי שלא רוצה להיות לבד כל הזמן, מוצעות במקום פעילויות כמו שבוע צילום שבוע פסחא היווני ושבוע הציור בצבעי מים.

השלב השני – לבחור עונה

האקלים של האי הגדול ביותר בין איי יוון (והשני בגודלו במזרח התיכון אחרי קפריסין – אבל מי סופרת) מזכיר מאוד את מזג האוויר ששורר בארץ, מה שאומר שאני צריכה להימנע מביקור בשיא החורף ושיא הקיץ ובשאר מועדים מבוקשים. כיוון שהסתיו כבר חלף אפילו פה, נותרתי עם האביב של אחרי החגים, עונה נפלאה לאגור קצת כוחות לפני החופש הגדול.

השלב השלישי – לבדוק אם יש סיבה לצאת מהמלון

מצד אחד למלון שלי יש חוף צמוד מה שאומר שאני לגמרי יכולה להניח למחקרי 'מה יש לעשות בכרתים׳ ופשוט ליהנות מבטלה. מצד שני, כיוון שאני מתכננת לשכור אוטו כדאי שלפחות יהיו לי תוכנית גרנדיוזית או שתיים, גם אם בסופו של דבר אתעלם מהן לחלוטין. בראש הרשימה הצבתי את  הפארק הלאומי סמריה (Samaria Gorge), שמורת טבע ומקום מושבן של העיזים המקומיות, בעלות השם הקליט "קרי קרי" (Kri kri). בפארק נמצא מסלול הליכה נוח לפרקים ואתגרי לפעמים של 16 ק״מ, אך יכול להיות שאסתפק במסלול הקליל.

במרחק קצר יותר של רבע שעה נסיעה בלבד נמצאת העיר חאניה המציעה למבקרים בה  שווקים, טברנות, וחנויות ובנויה בשלל סגנונות אדריכליים: ונציאני, מינואי וטורקי. ברחובותיה אוכל לשוטט בחוסר מטרה מוחלט ולהעביר עוד יום של שקט בנעימים. אם ארים את עצמי מהכיסא הנוח שעל החוף (ולא כדי לעבור לזה ששוכן מול הבריכה במלון), כנראה שאסע לשם.

השלב הרביעי – לחזור למציאות

אחרי שסיימתי לרקום בראשי את החופשה החלומית שמעתי את אחד הילדים ניגש למטבח, ומכיוון שהייתה זו שעת לילה ניגשתי לבדוק לשלומו. לו הייתי רוטשילד, בוודאי הייתי נוסעת לחופשות לבדי ולא רק בראשי. לפני שהנחתי ראשי על הכר, הבנתי שחלום כרתים קצת מוצא חן בעיניי והייתי שמחה לבקר שם בקרוב. אז מה עושה עכשיו? חוזרת לשלב הראשון ומחפשת מלון, הפעם לכולנו.