בעקבות איש הלגו

חופש גדול, אתן שוב שוברות את הראש וממחפשות מה לעשות עם הילדים הגיע הזמן לחשוב מחוץ לקופסה, ויש עבודת הכנה להוריד את האפליקציה ולתת לילדים ליצר יצירות משלהם,ואז לצאת ולחפש את איש הלגו, הנאה מובטחת

1

משהו קורה בתל אביב, אמנות הרחוב מתפתחת וישנם אזורים שמוגדרים כאזורי הגרפיטי, שכונת פלורנטין היא למעשה רובע האמנים בתל אביב משהו תואם הוילג' והסוהו במנהטן, ניו יורק רק עם ריחות וטעמים ישראליים, הציורים הם של אמנים מכל העולם ואני מאוהבת בצבעוניות הזאת.

אנחנו צריכים לדבר על החלומות שלנו, לזמן לעצמנו את מציאות חיינו,

כך קרה שביום שלישי לפני שלושה שבועות , שש בערב,  ארז ואני בדרכנו החוצה נועלים את הסטודיו שלנו בתל אביב אשר נמצא במדרחוב חדש אשר תחום בהארד קור של מעוז הגרפיטי בתל אביב ופוגשים בזוג צעיר,  "למי שייך הקיר הזה" הם שואלים?

אני לתומי עונה, לנו, טוב זה לא ממש שלי אבל בהמשך לקיר שלי ומותר לי, מיכל (שם בדוי)  מציגה את עצמה כאשתו של אמן הגרפיטי AME72 ומבקשת את רשותי

לצייר על הקיר תוך כדי שהיא שולפת גלריית ציורים הורסת של בעלה האמן, אני צובטת את עצמי ולא מאמינה איך ומאיפה הם הגיעו?

הלא עברו רק שבועיים מאז שארז צבע את הקיר כי מישהו שרבט שם משהו שיותר נראה כוונדליזם וביקשתי ממנו שניצור דף נקי, לך תדע אמרתי לו אולי עוד מישהו יבחר בנו.

מאוחר יותר, לאחר שיחה עם מיכל הבנתי שאילו על הקיר היה ציור, הם לא היו בוחרים לצייר כאן מכיוון שיש כבוד בין האמנים והם לא מפריעים אחד לשני.

אנחנו מחליפים טלפונים ורצים למסיבת הסיום של השמיניסטית שלנו תוך כדי הבטחה שאני מעניקה להם את הזכות לצייר על קירות הסטודיו שלי, ג'ימס הוא בריטי ויש כבוד, הוא לא יצייר אם לא נאפשר, קבענו פגישה נוספת לשבוע שאחרי והם התחילו בעבודתם כשתושבים מהסביבה מצלמים ומתפעלים ויש גם כאלה שלא מבינים, קורה.

ציור ראשון

בדרכי הביתה אני מגגלת עליו ומבינה את גודל הזכות שנפלה בחיקי לארח על קירות הסטודיו יצירת אמנות של https://www.ame72.com/

מרגע זה מתחילה הספירה לאחור עד ליום שלישי המיוחל וכשהוא מגיע גם הם מגיעים, בודקים, מתייעצים ומחליטים איזו יצירת אומנות תקשט את קירות ואז עולה גם השאלה מה יהיה עם הצינור של המזגן וג'ימס מבטיח שיהיה בסדר, פייר סומכת עליו.

קובעים פגישה נוספת ואז מגיע היום וניתנת לי הזכות לברך פעמיים כי טוב על יום השלישי הזה בו ג'ימס מעטר את קירות הסטודיו החיצוניים ביצירות האמנות כאשר אחת מהן חדשה ואין עוד אחת כמוה בכל העולם כולו והיא מוקדשת לנו ולאהבה הגדולה שלנו לתל אביב.

8

 

i love

9

 

AME72 הוא השם המסחרי שלו והשם נגזר משמו הפרטי ומשנת הלידה שלו, הוא יוצר בסטייל אורבני ופופ ארט ועובד מאד נקי,

הוא התחיל ליצור כבר בשנת 1985 באנגליה ומשם עבר לאוסטרליה, שם קטף כמה פרסי עיצוב ביניהם גם פרס על עיצוב טלכרט.

הוא מכונה גם איש  הלגו כך  בעולם  The Lego men  הסיפור שמאחרי תחילת דרכו של היוצר הנפלא היא שבהיותו בן 7  התקלקלה הטלוויזיה בביתו והוא התאהב בדמויות הלגו ולימים כל יצירותיו אשר זכו להתארח במוזאונים הנחשבים ביותר בעולם מושרות מעולם הלגו, אחת היצירות היותר מבוקשות שלו היא קוביית הלגו הענקית אשר מצופה בציפוי לכה צבעוני כמו של מכוניות.

הוא בריטי מוכשר ביותר ונשוי לישראלית מקסימה שחיה איתו את עולם הגרפיטי ומנהלת עבורו את הקשר הישראלי, היא למעשה האישה אשר הפכה אותנו לזוכים המאושרים שבארצנו מתגורר אמן ברמה עולמית כזאת וביחד אתו חיה את התעלומה האופפת את אמני הגרפיטי, מיכל ידעה לספר לי שלפני כחודש התחוללה סערה בעולם הגרפיטי כאשר היה מי שתפס את ג'ימס בעדשה והחליט שמדובר בבנקסי, אמן גרפיטי אחר.

מעבר להיותו אמן גרפיטי הוא יזם בנשמתו ויצר אפליקציה חינמית שנקראת https://itunes.apple.com/us/app/itag-graffiti/id449908863?mt=8  האפליקציה מוצלחת ויש כבר למעלה מ-2000000 הורדות, אחלה עיסוק לילדים בקיץ.

גימס מוביל בעולם מיזם שנקרא Lost properties , הוא מחביא יצירה במקום כלשהו בעולם ומי שמוצא אותה מוזמן לקבל יצירה במתנה,

תושבים יקרים, יש למה לצפות, היה כבר מי שזכה כשזיהה יצירה שלו ברכבל באתר סקי.

עכשיו עומד על הפרק משחק חפשו את איש הלגו, פעילות כיפית ומומלצת ובסוף המשחק עם ההגעה ליעד מחכה לכם הפתעה.

לאחרונה ג'ימס סימן טרטוריה באזור בו אנו יוצרים בתל אביב, מרגש אותי, כבר אמרתי?

באזור הסוהו החדש של ברחוב אנריקה פבריקט פינת הרבי מבכרך 14 , שם שוכנים כרגע במוזיאון הרחוב כבר כחמש יצירות ובימים אלה ממש הוקמה שם חנות הפופ אפ של AME72 , כל ההדפסים והיצירות בחנות הם במהדורה מוגבלת.

pop up 1 pop up 3

בקרוב במיזם משותף של AME72 ושלי  gvira.co.il ניתן יהיה לרכוש שמלות וחולצות בעיצוב שלי עם ההדפסים של איש הלגו.

AME72 מונע ע"י מוטו של לשמח אנשים, הוא מעביר מסר שכל רצונו הוא שאנשים יהיו מאושרים ויצטלמו עם יצירות הרחוב שלו.

חופש גדול, אתן שוב שוברות את הראש וממחפשות מה לעשות עם הילדים הגיע הזמן לחשוב מחוץ לקופסה, ויש עבודת הכנה להוריד את האפליקציה ולתת לילדים ליצר יצירות משלהם,ואז לצאת ולחפש את איש הלגו, הנאה מובטחת

להביא אותם למרכז הגרפיטי של תל אביב לבד או  להתארגן בקבוצה, ניתן להירשם באתר של https://www.ame72.com/ ולהצטרף למשחק "חפשו את איש הלגו"

זאת הדרך שלנו לחשוף אותם לאמנות הנפלאה של מוזיאון הרחוב.