בסוף כולם הולכים

אם הייתי מקבלת שקל בכל פעם שאמרו לי את המשפט הזה, הייתי היום עשירה

בסוף הוא ילך!

אחרי שסיימתי את תואר ראשון בתקשורת ועבדתי בכל מיני עבודות משמימות, כשבסוף היום לא הצלחתי להבין בשביל מה אני קמה מחר בבוקר, הבנתי שאני צריכה לשנות כיוון. זה קרה בתקופה שבה ציפיתי לילד ראשון, אחרי מספר הפלות חוזרות, אכזבות וכאב. הבנתי שאני צריכה לעשות משהו בשביל הנפש, בשביל עצמי שארגיש בו אהובה, נחוצה ויכולה. אני זוכרת שחזרתי הביתה נפעמת מפגישת ייעוץ לקראת לימודי הדרכה להתפתחות תינוקות, וסיפרתי לבעלי בהתלהבות רבה על הלימודים החדשים שאני מתעניינת בהם וכמה זה חשוב למצות את הפוטנציאל של התינוק ולמנוע עיכובים התפתחותיים. התגובה שלו הייתה מאוד לקונית וצינית "מה זה משנה, בסוף הוא ילך"!

ואז הבנתי, זה מה שאני צריכה לעשות. לגרום לכולם להבין שיש משמעות לדרך, לחוויות שלנו ולמה שאנחנו מעבירים הלאה לילדים שלנו.

עפיפון

כמדריכה להתפתחות תינוקות אני חווה אינספור הורים מתוסכלים מהדרך. זה נכון, בסוף הוא ילך אבל מה קורה עד שם? האם הוא יגיע מתוסכל, מותש וצולע? או בגב זקוף, בצעדים קלילים ומלא ביטחון עצמי? האם אנחנו, ההורים, נזכור איזה כיף היה כשהילדים היו קטנים, כמה שטויות עשינו ביחד ואיזה חמודים הילדים שלנו היו? או שנצא בשן ועין, עם הלשון בחוץ ונשמח כמה טוב שזה נגמר?

אני רוצה לצעוק לעולם, להעביר הלאה את האמונה שלי שאפשר ליהנות מהורות לתינוקות קטנים למרות כל הקשיים, העייפות, הלילות בלי שינה, קשיי התפתחות, אתגרים בלי סוף וההשתלבות של ההורות בחיי היום יום שלנו שעמוסים גם ככה. אנחנו כהורים יכולים להחזיר לעצמו את הביטחון שאנחנו עושים את הדבר הנכון וליהנות מהדרך בתקופה הכי מיוחדת בחיים.

מאיה ואני

להיות "דיגיטלית בעסקים" של אתר סלונה ולאומי מבחינתי זה לשחק במגרש של הגדולים ולהפיץ את הבשורה שלי בדרך הנכונה ביותר. פשוט לעשות את הדבר הנכון הבא. מבחינתי קורס "דיגיטליות בעסקים" הוא עוד צעד חשוב בדרך למטרה.