בסבך השערה- התשוקה אינה זקוקה לפנים/ שושנה ויג

בספרה של ויג המכיל שלוש נובלות וסיפורים קצרצרים, נשים שונות חומקות לעולם הוירטואלי או הדימיוני בחיפוש אחר תשוקה ואהבה. הן מחפשות את טעם החיים מחדש, מבלי שעולמן שלהן יפגע מכך.

1182482201792221124426

הספר "בסבך השערה" מכיל שלוש נובלות ו-7 סיפורים קצרצרים. כולם כתובים בנימה אירוטית עדינה. הם מתארים נשים שונות, החומקות לעולם הוירטואלי או הדימיוני בחיפוש אחר תשוקה ואהבה. הן מחפשות את טעם החיים מחדש, מבלי שעולמן שלהן יפגע מכך.

דרך הכתיבה יש ניסיון להתקרבות, להיכרות, ליציאה מהבדידות. ב"רץ המרתון ההולנדי", דרך הכתיבה הגיבורה פוגשת באנשים שגורמים לה לחוש נאהבת, חשובה, חלק מהם. גם אם בפועל לא נפגשו ולא יפגשו לעולם. ב"תיבת פנדורה" הכתיבה בחדרה של אמה שנפטרה, הוא ניסיון להתחבר אליה ולהכיר את חייה, שלא הצליחה להכיר. ואמה שלה דרך כתיבה, ברחה לעולם תשוקה משלה.

לתשוקה בספרה של ויג אין צורך בפנים. המילים הנאמרות, פעמים רבות משחקות נכון בגוף. גם חלקי גוף שונים הם מעוררי תשוקה. התשוקה שבוערת מבפנים, היא זו המביאה לפורקן ולחושניות. אין צורך בקשר אמיתי או ממשי, כדי שהתשוקה תתקיים.
זאת למרות, שלגיבורות שלה פעמים רבות עיניים ירוקות יוקדות מתשוקה. ומבטן זה מעורר את הסביבה.

הנובלה הראשונה הפותחת את הספר היא "רץ המרתון ההולנדי". בנובלה זו הגיבורה , אישה נשואה, מפתחת מערכות יחסים של תשוקה ואהבה עם גברים זרים באמצעות שיחות ומכתבים. התשוקה המינית שלה מתקיימת באמצעות הקשרים עם מאהביה הוירטואליים. גברים שלא פגשה וכנראה לעולם לא תפגוש. אלו קשרים לא ממומשים, שמטרתם היא לחוש נחשקת, נאהבת וחיונית. באמצעות קשרים אלו, קשרים שאינם מובילים לקשר אמיתי, ויג דנה במערכות היחסים בעולמנו שלנו, בו פעמים רבות מערכות היחסים שלנו הם וירטואליים בלבד.

הנובלה השנייה היא "תיבת פנדורה של אימי" והיא מתארת סיפור בתוך סיפור. הסיפור הראשי הוא סיפורה של חירות, בת לכותבת, שחיפשה את חירותה מהגבר בו היא קשרה את חייה. לאחר מותה הבת קוראת בתוך תיבה סגורה סיפור שהאם כתבה על אדונית שמתאהבת בעבד בתקופה קדומה ברומא. זהו סיפור על תשוקה, השתעבדות וחיפוש האחר האהבה. הסיפור הזה מסמל אולי את תחושתה של האם כלפי בן זוגה.

הנובלה השלישית "משחקי רשת", מתאר שוב חיפוש אחר האהבה ותשוקה, אך גם כאן עולם זה הוא מדומה בלבד.

מאחלת לכם קריאה מהנה!

XOXO

אחת שיודעת 😉

קרין מילשטיין
סטייליסטית, מאמנת כושר ובוגרת תואר שני לתקשורת ועיתונאות. זה מה שיוצר את הבלוג על תרבות, סגנון חיים, טיולים, ביקורת ספרותית, שירה ועוד... מוזמנים לקרוא, להגיב ובעיקר להנות... XOXO אחת שיודעת ;-)