בן אנוש הוא פלא: כשזרע וביצית מתחברים/ יעל מימון

התינוק יוצא לאוויר העולם, והפלא רק מתחיל…מוזמנות להיכנס ולקרוא מידע וטיפים על התפתחות הילד מהרגע בו נולד עד להמשך התפתחותו בשנים הראשונות. וכמובן, על המפגש הקסום שיצר את הפלא 🙂

בן אנוש הוא פלא מאת יעל מימון

התינוק יוצא לאוויר העולם, והפלא רק מתחיל…
האמת שהוא התחיל עוד הרבה לפני, כשהזרע והביצית נפגשו ואט אט הפכו לדמותו של עובר, יצור חי. שלבסוף נולד והפך לבן אנוש של ממש:-)
הפרק הראשון בספר מוקדש בדיוק למפגש הקסום של הזרע והביצית, עד לחודש התשיעי.

המשך הספר מוקדש למה נעשה אנחנו כדי להיות אימהות טובות יותר עבור ילדינו, הפלאים שלנו?

יעל מימון אספה עבורכן מידע וטיפים על התפתחות הילד מהרגע בו נולד עד להמשך התפתחותו בשנים הראשונות. הספר מחולק לפרקים ובו הסברים על הצעצועים המתאימים לכל שלב (עד גיל 6), על התפתחות השפה אצל תינוקות וילדים- וכיצד אנחנו ההורים יכולים לעודד התפתחות זו, על ספרות ילדים ודרכה להעשיר את עולמו של התינוק/ ילד, על החשיבות של השירה על התפתחות ואף ישנה רשימת ספרים מומלצת ( שתי רשימות: אחת-רשימת ספרים מומלצים להורים ושניה- המלצות לספרי ילדים.).

למשל, היא כותבת בספרה:
"אימון קצב אצל ילדים מגביר את יכולת חשיבתם ואת יכולת התגובה שלהם למצבים ולאירועים שונים.
שני שימושים בסיסיים בעבודה עם מוזיקה עם ילדים הם: מוזיקה רגעית ואיטית גורמת לקשב ולרגיעה, ומוזיקה מהירה וקצבית מעודדת פורקן, שחרור והתעוררות.
המוזיקה היא גירוי צלילי, המגרה באופן טבעי לתגובה תנועתית. בגילים צעירים, כשאין עדיין מגבלות של מוסכמות חברתיות, הילדים מגיבים באופן טבעי, ספונטני ורפלקסיבית, כי פעולה זו מתאמת בין מערכת השמיעה ובין התנועתיות. עם הזמן וההבשלה של המערכות הסנסומוטוריות (תחושתיות ותנועתיות), ובתוספת האימונים, הילדים לומדים ומפתחים את היכולת הזו.
לקצב השפעה קריטית על יכולות החשיבה של האדם:
הקצב, מבחינה נוירולוגית, מעורר חוויה ופעילות. בקצב מהיר נוצרים גלי בטא במוח. אלו גלים מהירים שמביאים להוצאת אנרגיות ולתסיסות.
בקצב איטי נוצרים גלי אלפא במוח. אלו גלים איטיים שמביאים לרגיעה, לקשב, לריכוז וללמידה."

הספר עצמו קצר (118 עמודים), והמידע בו הוא תמציתי. מתאים במיוחד לאלו מבינינו שאין להן סבלנות לקריאה נרחבת ורוצות בתמציתיות את העיקר 🙂

מאחלת לכן אימהות יקרות (ולאימהות בדרך) קריאה מעניינת!

XOXO

אחת שיודעת 😉

קרין מילשטיין
סטייליסטית, מאמנת כושר ובוגרת תואר שני לתקשורת ועיתונאות. זה מה שיוצר את הבלוג על תרבות, סגנון חיים, טיולים, ביקורת ספרותית, שירה ועוד... מוזמנים לקרוא, להגיב ובעיקר להנות... XOXO אחת שיודעת ;-)