במשקל נוצה

הגיבורה הפעם היא בלייז מקראתי כוכבת על בטלוויזיה האמריקאית, בעלת פינה משלה ומגוןן כתבות שהיא מצלמת ברחבי העולם, ג'ינג'ית יפיפיה בשנות הארבעים לחייה, שידעה רומנים וגם נישואין כושלים אבל גילתה שהיא אוהבת בעיקר את מה שהיא עושה ולכן החיים שלה בהחלט קרובים למושלמים, אבל גם היא נכבשת ע"י חתיך הורס שלזכותו גם אינטלגציה, ערכים נעלים ויכולות בישול מצוינות – לחובבות הז'אנר!

שי סנדיק שלח אליי את אהבה וידידות, התרגום החדש שלו לג'ין אוסטין, אבל סניף החלוקה אצלנו, היה פתוח כל כך מעט שעות  בחו"ל המועד שעד שלקחתי את הספר  החלטתי לקחת בנתיים ספר אחר  להעביר אץ הזמן.  ספר שמראש ידעתי שיהיה כל כך קליל שבקושי אחוש אותו אבל שכחתי עד כמה – דניאל סטי חוזרת עם עוד רומן על אנשים יפים – 'חיים מושלמים'. אם להודות על האמת את הספרים האחרים שלה קראתי כדי לשמר את האנגלית, הפעם קיבלת אותה בתרגום לעברית  ולא תארתי לעצמי כמה זה הופך להיות עוד יותר מטופש. אבל לטובת חובבות הרומן הרומנטי ולמי שרוצה להעביר שעה בכיף בעולם המושלם של סטיל  קבלו אותו:

ביקורת על הספר החדש של סטיל מאת רחל הזנפלד

הגיבורה הפעם היא בלייז מקראתי כוכבת  על בטלוויזיה האמריקאית, בעלת פינה משלה  ומגוןן כתבות שהיא מצלמת ברחבי העולם, חיית רייטינג – ג'ינג'ית יפיפיה בשנות הארבעים לחייה, שידעה רומנים וגם נישואין כושלים אבל גילתה שהיא  אוהבת בעיקר את מה שהיא עושה ולכן החיים שלה בהחלט קרובים למושלמים, חוץ מכמה הפתעות. את הגיבור שלנו מגלם  חתיך הורס בן 32, שבא כמובן ממשפחה מצוינת,   בשלן מצוין ואינטליגטי מאוד. הוא כובש אותה בסערה, היא נכבשת בסערה, באמצע יש ניסיון לתאר את חייה האקזוטים ( היא מבקרת בישראל לראיין את ראש הממשלה, נוסעת למרוקו ולסעודיה ובאמצע גם סתם לפריז  ועוד) אבל כמו תמיד  אל מול הזוגיות והמשפחה הכל מתגמד. דניאל סטיל כרגיל כותבת עלילה זורמת ומהנה, שלעיתים קשה היה לי שלא לדמין אותה מתפקעת מצוחק שהיא מפרטת לקוראת  בפרטי פרטים דברים טרוויאלים וברורים מאליהם,  הספר הזה הוא באמת לחובבי הז'אנר ולמי שיכול לשים בצד את הציניות ( ואולי קצת מהאינטלגציה)ולקרוא על חיים מושלמים נוסח אמריקה.