'במקרה, או שלא'

בנמקרה, או שלא של טלי שפירא שכטר, ספר כייפי, מותח וזורם שמשאיר את הקורא עם תחושה של עוד.

רחל הזנפלד בביקורת על ספרה של טלישפריא שכטר

מבחינתי אחד הכייפי הכי גדולים הוא לכתוב ביקורת חיובית על ספר ישראלי ועוד רומן ביכורים שההמלצה העיקרית שלי לסופרת הוא תמשיכי לכתוב כי כיף לקרוא אותך. טלי שפירא שכטר.

רחל הזנפלד בביקורת על ספרה של טלישפריא שכטר

הספר מסופר כולו  מנקודת מבטהה של אישה דור שני לשואה, עם אכילה ריגשית מפותחת אבל גם עם  תאווה בלתי נדליית לחיים, אם לארבע ילדים ( כנראה גם סובלת מדליפת שתן, לאור תיאורי השירותים הרבים),  עם קריירה מצליחה וחיים נובורישים להפליא.  הספר נפתח כבר באמצעו של משבר, הונאה שביצע עליהם חבר שהוא כמו אח. עידית הגיבורה מנסה לעמוד ככל יכולתה בפרץ הבשורות הרעות שמגיעות אליה מכל כיוון ובהחלט בהצלחה.

למרות שהסוף ידוע מראש, הסיפור מלא פיתולים וטוויסטים יפים בעלילה,  הסיפור שמסופר כזרם התודעה של הגיבורה, מלא אסוציצאציות מעולם האופרה והקפיצות מנושא לנושא, יוצרות  תחושה מאוד אמינה ולדעתי זה מה שהופך את הספר למאוד זורם ובעל סגנון ייחודי.

ספר שהייתי ממליצה לקחת לסופשבוע של חופשה ,  אין ספק שהסופרת , כמו הגיבורה לא לוקחת את עצמה ברצינות רבה מדי,  ולכן גם נושאים מאוד כבדים מצליחים להחליק בגרון יפה ולהשאיר בכל זאת אמירה אצל הקורא.   נהניתי מאוד לקרוא את הקיצוניות בה קופץ מצב הרוח של הגיבורה כתוצאה ממחמאות חיצוניות מחד או חרדות פנימיות מאידך, נחמד לדעת שלא רק אצלי  הרגשות נעים כמטוטלת עצבנית.

לסיום, הספר זהזה מומלץ בחום ואני בהחלט ישמח לקרוא ספרים נוספים של הכותבת שלו – טלי שפירא שכטר.