"במזרח, כאשר הלבנה עולה" מופע מיוחד – שירה ערבית מודרנית

בחורה עם מחשב נייד

בהשתתפות שלמה בר, ערן צור, ריף כהן, יהלי סובול,
ששון גבאי, אפרת בן צור, אילן בן עמי, ירונה כספי, צבי גבאי,
יצחק אביעזר ורוני סומק

שישי 11.11.11 בשעה 12:00

במסגרת הסדרה "תן למילים לעשות בך" במדיטק חולון
סדרת מופעים חד פעמיים המשלבת ספרות, שירה, תיאטרון ומוסיקה
תחת הכותרת "במזרח, כאשר הלבנה עולה" יתקיים מופע מיוחד לכבוד לקט תרגומי שירה ערבית מודרנית של צבי גבאי, "השירההאימפריאליזם היפה", במסגרתו יעלו על במה אחת שלמה בר, ערן צור, ריף כהן, יהלי סובול, אילן בן עמי, אפרת בן צור, ששון גבאי, ירונה כספי, צבי גבאי, יצחק אביעזר ורוני סומק שיקראו מהשירים המתורגמים ויבצעו עיבודים מוסיקליים מקוריים וחד פעמיים של שירים מתוך הספר.
האירוע יתקיים במסגרת הסדרה "תן למילים לעשות בך" במדיטק חולון, בעריכתו של אלי שנברג. מופעים קודמים שהועלו השנה במסגרת הסדרה הוקדשו ליצירותיהם של מאיר ויזלטיר, יורם קניוק, ארנסט המינגווי, אפרים קישון ואחרים.

הספר "השירה האימפריאליזם היפה" מאת צבי גבאי, דיפלומט, מזרחן ואיש משרד החוץ לשעבר, מכיל בתוכו אסופה של שירה ערבית מודרנית שנבחרה ותורגמה על ידי גבאי, דוגמת שירים פרי עיטו של המשורר הסורי הגולה, ניזאר קבאני, וכן שירים של המשורר הפלסטינאי מחמוד דרוויש, המשורר הסורי אדוניס וכן שירים אחרים שבוצעו על ידי אום כולת'ום, ועוד.
בספרו מדגיש גבאי את חשיבותה של השירה הערבית בכך שהיא חלק בלתי נפרד מההבנה הבסיסית שלנו את העולם הערבי ותרבותו : "השירה הערבית היא, ללא ספק, הביטוי להבנת נפשם, רגשותיהם ומאווייהם האישיים והלאומיים של הערבים. היא המדיום הפופולרי והנפוץ ביותר בעולמם. היא נישאת במועדונים ובירידי שירה, באולמות הבידור ומעל גלי האתר ברחבי העולם הערבי".
גם המשורר ניזאר קבאני מתייחס לקביעה זו באופן הבא: "השירה היא כתובת קעקע החקוקה על גופותינו ונשמותינו / לא ניתן להסירה במים, בסבון, או בתרכיב כימי".
יום שישי 11.11.11 בשעה 12:00
מדיטק חולון, שדרות גולדה מאיר 6 (מול קניון חולון)
להזמנת כרטיסים 03-5021552
מחיר כרטיס: 50 ₪