במודעות דרושים – ניקיון משרדים הוא תחום פופולארי

בחורה עם מחשב נייד

חברות ניקיון מחפשות כל הזמן דרכים חדשות להגדיל את צוות העובדים. הדרך לעשות זאת עוברת בפרסום מודעות דרושים ובגיוס אנשי מקצוע מיומנים. בנוסף, ניתן לגייס עובדים חדשים גם לקראת פרויקטים זמניים או בהתאם לצרכי הלקוחות.

גיוס עובדים בענף הניקיון

ענף הניקיון מתאפיין בתחלופה גבוהה של עובדים. הרבה עובדים לא מצליחים לשרוד בענף הניקיון וחלקם מסיימים את תפקידם בתוך זמן קצר בלבד. מעבר לכך, חברות הניקיון עצמן מגייסות לעיתים קרובות עובדים חדשים. הן עושות זאת גם אם בפועל אין להן מספיק משרות לכל העובדים, ועל מנת להגיע למצב שבו יוכלו להגדיל את מצבת העובדים במהירות ובהתראה קצרה במידת הצורך.

איך מגדילים את צוות העובדים?

יש כמה מאפיינים שדרכם ניתן להבין מדוע במודעות דרושים ניקיון משרדים הוא תחום פופולארי. הנה למשל כמה שיטות גיוס עובדים נפוצות בקרב חברות ניקיון:

א. חבר מביא חבר – בחיפוש אחר דרושים ניקיון משרדים הוא ענף שבו מקובל מאוד להביא חברים ובני משפחה. השיטה של חבר מביא חבר אטרקטיבית עבור חברות ניקיון, כי היא חוסכת להן זמן ומאמץ. עם זאת, לא תמיד החברים או קרובי המשפחה של העובדים הקיימים אכן יודעים איך לנקות משרדים ומה לעשות כדי לעמוד בסטנדרטים הנדרשים.

ב. פרסום מודעות בעיתון – השיטה המסורתית של גיוס עובדים לענף הניקיון היא לפרסם מודעות בעיתון. זה מתאים לחברות ניקיון שרוצות לגייס כמויות גדולות יחסית של עובדים תוך זמן קצר, או למי שמעוניין להתמקד בתחומי ניקיון ספציפיים בלבד.

ג. שימוש באתרי אינטרנט – בתוך אתרי דרושים ניקיון משרדים הוא חלק בלתי נפרד מרשימת המשרות המבוקשות של הגולשים. השימוש באתרי אינטרנט נפוץ בקרב חברות הניקיון והמועמדים עצמם, כי הוא מאפשר לבצע סינון נוח בין אזורים גיאוגרפיים, תנאי שכר, תנאי קבלה ועוד.

גיוס עובדים בהתאם לצרכי הלקוחות

חברת ניקיון חייבת להישאר כל הזמן עם האצבע על הדופק כדי לשרת את צרכי הלקוחות. היא נדרשת לעיתים לגייס עובדים לפרויקטים זמניים בלבד ולדאוג להכשרה, הסמכה וחפיפה שלהם.