בלי כאב ראש

בחורה עם מחשב נייד

.

.

גיא חזר מהצבא. על השולחנות בחדר העבודה שלי היו מפוזרים כדורים אדומים, על הבר במטבח עמדו קופסאות נורופן פתוחות ובסלון התגלגלו כדורים ואריזות פלסטיק בין העפרונות ועל גבי דפי סקיצות. רגע לפני שהוא התכוון לשאול אם אני מפתחת התמכרות לכדורים או מתכננת עזיבה מהירה לעולם שכולו טוב נפלו עיניו על מסך המחשב ועל הקומפוזיציה שהיתה פרושה על גביו – אינטרפרטציה אישית בה שיחקתי עם הלוגו של נורופן ועם הכדורים האדומים – הוא חייך ואמר "נחמד".

.

.

בבריף שקיבלתי לצד חבילות של כדורי נורופן אדומים היו שלוש מילים: לוגו, צבעוניות ומהירות. כחובבת טקסטורות וצבע בחרתי להתכתב עם הלוגו והצבעוניות של החברה בקומפוזיציה פופית קופצנית ולשלב בתוכה את הכדורים עצמם, שבלי חותמת הנורופן על כל אחד מהם ניתן היה לטעות ולחשוב שאלה סוכריות ג'לי מתוקות. ערימת ניירות קרטון, דפים צבעוניים, טפטים דביקים, חותך עיגולים ולא מעט שעות עבודה, והסקיצות הדו מימדיות קמו לחיים והפכו לתבליט תלת מימדי דינאמי.

.

.

.

עשרים אמנים שבחרה האוצרת הילה תדמור קיבלו מחברת Reckitt Benckiser  מוצרים שונים כמקור השראה ליצירה. בערב השקת התערוכה במוזיאון תל אביב זכו שלוש עבודות לפרסים כספיים. במקום הראשון זכתה אסנת בלקינד שפס בעבודה בהשראת קונדומים של חברת דורקס:

צילום: אסנת בלקינד שפס

במקום השני זכתה נולי עומר שנתנה אינטרפטציה חדשה לפצירות לשיוף עור של חברת שול:

צילום: אסנת בלקינד שפס

ובמקום השלישי זכתה הילה ליזר בז'ה שבהשראת נורופן קוויק הפכה פטיפון ישן ללוגו בתנועה:

צילום: אסנת בלקינד שפס

.

מירב רהט
יוצרת, אוצרת, חוקרת, כותבת ומרצה אודות עיצוב-אמנות-תרבות ומגמות בעיצוב עכשווי. http://meravrahat.wordpress.com