בלילה בלילה את בטח חולמת בספרדית…

אישה בשדה תעופה

העולם משתנה. את יודעת את זה והראש שלך כבר רץ בטריליון כיוונים שונים (במקביל כמובן..) על מנת להבין וליישם את הפתרונות שימקמו אותך בדיוק במקום בו את רוצה להיות.

את פותחת את האינטרנט עם הקפה של הבוקר וישר קופצות לך מודעות על הסלב ההיא שהתארגנה על דרכון ספרדי או על משרד עורכי דין שיכול להפוך את אותו הקפה שאת שותה לפורטוגלי – לא רק בארומה, אלא ממש להתחיל את הבוקר שלך עוד כמה שנים מילימטר מהאוקיינוס האטלנטי. נשמע טוב לא?

את בטח מצקצקת שאת רואה את המודעות האלו ואומרת לעצמך; "אני את ילדיי אגדל רק בישראל. הם ינשמו עברית וידברו עברית כי ככה גם אני גדלתי..".

האמת. טיעון חזק. חזק מאוד. אבל בואי נודה על האמת – מדובר בטיעון היוצא מנקודת הנחה חד ממדית (את? חד ממדית?) לפיה קיימת רק אפשרות אחת (לדבר עברית בציון)!

האמנם? ברור שלא, את מספיק חכמה ומתוחכמת בשביל לדעת כי אופציות הן הסוד לחיים מעניינים. יש אפשרויות, יש גיוון. יש גיוון, יש מוטיבציה ועניין. יש מוטיבציה ועניין, יש חוויות והתנסויות מעשירות.. וחוזר חלילה..

נו? את כבר מדמיינת את החיים שאת יכולה לבנות לעצמך ולמשפחתך? לחיות בארץ ולטייל בלי מגבלות של דרכון ישראלי. לשלוח את הילדודס ללמוד מקצוע שהם אוהבים באחת מארצות אירופה ללא כל מגבלה ותוך מיצוי טובות ההנאה להם זכאים תושבי המקום. ועוד לא דיברנו על השקטת החלק החרדתי שבמוחך, זה במטריף אותך 24/7 ושתמיד שואל מה יקרה אם הכל פה יילך לעזאזל? מה אז?

קר ומנוכר ככל שזה יישמע, רכישת "כרטיס כניסה" או "פוליסת ביטוח" לך וליקירייך שתעניק לכם אופציה לעבור למקום בטוח יותר בעת הצורך, היא לא רק פריבילגיה בה את מפנקת את עצמך, אלא פעולה הכרחית ואחראית שרק מלכת שחמט שכמוך הרואה מהלכים למרחוק צריכה וחייבת לבצע.

אז מאיפה מתחילים? הו. עכשיו את מדברת! מטרת המאמר הזה, תאמיני או לא, היא לא לקדם עסקים המסייעים בהוצאת דרכון זר. את אלו תוכלי למצוא בקלות על ידי הקלדת המילים הנכונות בשורת החיפוש של אחיך הגדול – גוגל.

העניין כאן הוא לפתוח לכל אותן נשים את הראש על היתרונות הגלומים בהוצאת דרכון מתאים, כך שעתידן ועתיד בני משפחותיהן ישודרג לאין שעור.

אז כאקט ראשון מומלץ לאסוף את כל המסמכים האישיים והמוסדיים אשר ברשות בני המשפחה, כאשר השגת מסמכים מענף גבוה יותר באילן היוחסין ובשפת המקור של המדינה בה את רוצה להוציא דרכון היא השאיפה האולטימטיבית.

בשלב הבא, מומלץ לתרגם את המסמכים באמצעות חברת תרגום מקצועית ומוכרת, כאשר יש לוודא ניסיון בכל הקשור לסוג התרגום הרצוי. התרגומים הנפוצים ביותר הם תרגום לספרדית (מתאים למבקשות להוציא דרכון במדינות כגון ספרד ופורטוגל), תרגום לגרמנית ולפולנית (למבקשות להוציא תרגום לפולין) ותרגום לערבית ליוצאי מדינות ערב שגם כן זכאים לדרכון בתנאים מסויימים במדינות האמורות.

טוב,בטח סיימת את הקפה ואת כבר חייבת לעוף לטורנדו היומיומי שלך..

היום בערב, אחרי שהילדים ירדמו קחי לך כמה דקות ותבדקי את האפשרויות שלך. לכי תדעי, אולי זה בדיוק מה שהיית צריכה ולא ידעת..

יום נפלא!