בלונים באוויר

שני בלונים הופרחו לאוויר השבוע, בלונים מלאים באוויר חם וריקים מעובדות. לפני שנתבלבל ונתחיל לחשוב שיש בהם משהו, הנה כמה הערות לפיזור הערפל

השבוע, פרשן פוליטי בכיר של חברת החדשות הפריח לאוויר שני בלונים גדולים, מלאים באוויר חם, אפילו חם מאוד. ולפני שאנחנו מתבלבלים ומתחילים לחשוב ברצינות כי לא מדובר בבלון, אלא במשהו מהותי ואפילו "אכיל", כמה הערות למען פיזור הערפל.

את) בלון (ספין) מס' 1 – "מערכת הבחירות הוכרעה, נתניהו ראש הממשלה הבא".

טוב, אני חייב לציין, כי הספין הזה כבר הצליח לחדור עמוק לתודעה הציבורית. מדי יום אני שומע אנשים, שאומרים לי כי "אין מה לעשות, אי אפשר לנצח אותו בבחירות".

בנימין נתניהו (John Moore/Getty Images)

חברים, קשקוש.

נתניהו כבר הפסיד כאן בחירות. פעמיים. מה זה הפסיד? הובס. גם ב-1999, גם ב-2006. ב-2009 הפסיד ללבני במנדט ויצא בנס. סקרים? ב-2013 נתניהו וליברמן התחילו את הקמפיין עם 43-45 מנדטים בסקרים, וסיימו אותו עם 31, כאשר בשעה 18.00 ביום הבחירות ליברמן מארגן בבהלה אוטובוסים של מצביעים, במטרה לגרד עוד שני מנדטים ולמנוע הפסד. ב-2013 "יש עתיד" וב-2015 הליכוד הוכיחו, כי ניתן תוך יום אחד (אחד!) להזיז לא פחות משישה מנדטים ממקום למקום. תזיזו בסקרים של היום, עוד לפני שהוכרזו הבחירות, 5-6 מנדטים מהימין מרכזה – יאיר לפיד ראש הממשלה. אז שום דבר לא "הוכרע" ולא קרוב לזה.

ב) בלון (ספין) מספר 2 – יש סעיף בחוק החסינות של חברי הכנסת, שיאפשר לנתניהו לקבל חסינות מוחלטת גם אחרי הגשת כתב אישום.

קודם כל, הדבר הכי מדהים בדיווח היה משפט "לא ידוע לנו כי נתניהו מכיר או מקדם את המהלך". בטח:) ו"הגורמים הפוליטיים", אשר מגלגלים מהלך להצלת ראש הממשלה מושחת, ודאי יצאו מהלשכה של תמר זנדברג. נו שוין. נחמד גם לראות את האובססיה העוטפת את משפחת נתניהו בניסיונותיה לשרוד גם אחרי הגשת כתב אישום. הם כבר יודעים כי כתב אישום בדרך. הם יודעים שעברו עבירות חמורות. גם אנחנו יודעים. ולכן חוק ההמלצות, החוק הצרפתי, ועכשיו – גם סעיף 4א(ב) בחוק החסינות. כדי להפעיל את הסעיף ולהציל את נתניהו, יש להוכיח כי מנדלבליט מגיש את כתב האישום "בחוסר תום לב" (פחחח), וגם תוך "הפליה". הרי ברור לכל בר דעת כי נתניהו ומשפחתו, המבזבזים מדי שנה עשרות מיליוני שקלים מכספי ציבור לצורכים פרטיים, שהתיקים הפליליים נגדם נסגרו בעבר רק כי "נתניהו פרש מהחיים הפוליטיים", ו-6 תיקים נגד שרה נתניהו נסגרו בנסיבות די תמוהות, הם "משפחה המופלית לרעה". נו באמת. זה כל כך מופרך שאני לא מאמין (עדיין) שיימצאו חברי כנסת, למעט רגב, קרא, זוהר ואמסלם, אשר יהיו מוכנים להתבזות באישור הדבר הזה. אגב, אני זוכר מלימודי תואר שני במשפטים, כי ברמה אקדמית הרחבת החסינות תמיד נסוגה מול עליונות עיקרון השוויון בפני החוק.

לסיום, הגיע הזמן כי גם משפחת נתניהו תבין, כי תצטרך לשאת באחריות על מעשיה הפלילים לכאורה, הפרשנים הבכירים יפסיקו להעליב את האינטליגנציה שלנו, ואנחנו נצא מרוח התבוסתנות לקרב על עתיד הבית שלנו, במטרה אחת פשוטה – לנצח