בכמה אחוזים תהיי בטוחה עם התקן תוך רחמי?

בחורה עם מחשב נייד

התקן תוך רחמי הוא אחד מהאמצעים הטובים ביותר למניעת היריון. לא רק שהוא נוח מאוד ולא מצריך מהאישה לסמוך על הגבר, ולא רק שהוא לא דורש התעסקות כלל וכלל, הוא יכול להיות יעיל במיוחד כיוון שהוא בעל אחוזי הצלחה גבוהים מאוד. זה הזמן להבין מהם אחוזי ההצלחה ובמה הם תלויים.

מהו התקן תוך רחמי וכיצד הוא עובד?

כדי להבין עד כמה התקן תוך רחמי יכול להיות יעיל יש צורך להבין כיצד הוא עובד תחילה. התקן תוך רחמי כשמו כן הוא, מדובר על התקן קטן מאוד שמוחדר אל תוך הרחם והוא דואג שההיריון לא יגיע כל עוד הוא שם. כמובן שיש לו תוקף והוא יכול להיות יעיל למשך זמן רב אך עד לגבול מסוים אך בכל זאת הוא עדיף משאר האפשרויות למניעת היריון. התקן תוך רחמי יכול לפעול באופן מכני כלומר למנוע מהזרעים להגיע אל הרחם או באופן הורמונלי על ידי שחרור של חומרים שימנעו את ההשרשה של הזרעים בתוך הרחם. שתי השיטות מעולות והבחירה תלוי באופן אינדיבידואלי בצרכי האישה.

מהם אחוזי ההצלחה של התקן תוך רחמי?

אחוזי ההצלחה של התקן תוך רחמי יכולים להיות הרבה יותר גבוהים מכל אמצעי מניעה אחר, אפילו גלולות למניעת היריון. גלולות למניעת היריון יכולות להיות הרבה יותר יעילות בעיקר בגלל שהן תלויות אך ורק באישה, שלא כמו קונדום, שלו אחוזי הצלחה של 97 אחוזים במידה וכמובן לא שוכחים לשים אותו. התקן תוך רחמי יכול למנוע היריון ביותר -99 אחוז מהפעמים וכמובן שאחוזי הצלחה כאלו גבוהים יחד עם הנוחות והביטחון שאי אפשר לשכוח לשים אותו כמו גלולה או קונדום, הופכים את אחוזי ההצלחה בפועל להרבה יותר גבוהים.

התקן תוך רחמי במקום גלולות

האם יש התקנים טובים יותר או פחות?

יש כמה סוגים של התקנים תוך רחמיים וזה דבר שחייבים להבין. בסופו של דבר ההתקנים הללו יכולים להיות הרבה יותר יעילים אם תהיה התאמה לצרכי האישה ולפיזיולוגיה שלה. למשל, יש התקנים שמיוצרים בטכניקות חדשניות, מתאימים להחדרה טובה, מהירה ופחות כואבת אל הנרתיק וכמובן גם מגלה גמישות כך שלא מרגישים אותו בתנועה. יש כמובן גם התקנים תוך רחמיים הורמונליים שיכולים להיות הרבה יותר יעילים בעיקר לשנים שיש להן מחזור יחסית קשה וכואב, כך שהם יכולים להיות הפתרון הכי טוב גם לבעיה זו.

כיצד נדע מה ההתקן הטוב עבורנו?

כדי לדעת מה ההתקן התוך רחמי הכי טוב עבור אותה אישה יש צורך להתייעץ עם רופא. ההתייעצות עם הרופא צריכה להיות מדויקת מאוד ולכלול בדיקות שונות וכמובן גם תשאול של האישה. אם יש נשים שסובלות ממחזור קשה אז התקן תוך רחמי הורמונלי יכול להיות מעולה. לעומת זאת יכול להיות שהתקן תוך רחמי הורמונלי יגרור כאבים רבים והפרה של האיזון ההורמונלי אצל אישה אחרת. לכן יש צורך לבחור את ההתקן המתאים וכמובן שאם התוצאות לא טובות עדיף תמיד לשנות שוב את הבחירה. חשוב גם לזכור כי התקן תוך רחמי יכול לצאת בכל רגע נתון.

האם הרופא משפיע על אחוזי ההצלחה?

לא רק ההתקן התוך רחמי בעצמו משפיע על אחוזי ההצלחה אלא גם הרופא עצמו. כאשר בוחרים ברופא מנוסה וסומכים על מה שהוא עושה, והוא מדריך את האישה לכל מצב שיכול לקרות כולל משדך הזמן שההתקן יהיה יעיל, אחוזי ההצלחה יעלו. אמנם במקצת, אך בכל זאת הם יעלו. לכן חשוב לקרוא היטב על ההתקנים התוך רחמיים אך באותה מידה גם לבצע סקר שוק מעמיק בין כל הרופאים.

המאמר באדיבות – drbaram.co.il