בכל מקום בעולם, יש מטריד משלנו

הטרדות מיניות קרו וימשיכו לקרות, גם בקצה הקודקוד באינטל. האחריות שלנו, לא להשאר הקורא הפאסיבי שמקבל את החדשות מהונדסות בכפית.

****אזהרה: זהו פוסט שלא יזכה ללייקים, ולא יזכה לשיתופים. זהו פוסט שיגרום לכם לקרוא לי ״משוגעת״ במקרה הטוב, או ״אמיצה וטיפשה״ במקרה הפחות. זהו פוסט שיעלה לי. ויעלה לי ביוקר.

אבל הוא חשוב. יותר מכל פוסט אחר שתקראו. זהו פוסט שלא מדבר על פימינזם, או הטרדות מיניות. הפוסט לא מדבר על שום דבר אחר מלבד התודעה שלכם ועל אנשים אחרים, שמשתלטים עליה. בעורמה.

 

בחמישי (21.6.18) פורסמה ידיעה על הטרדה מינית חמורה מאוד שמתרחשת (לא בעבר) בקצה הקודקוד של אינטל. מנכ״ל החברה נאלץ להתפטר בעקבותיה.

את אינטל אני מכירה אישית. את ההטרדות באינטל אני מכירה אישית, גם. אני? לא מופתעת בכלל. אתם בטח כן.

ברשותכם, אניח רגע בצד את אינטל ואתמקד בדה- מארקר. הרטוריקה שבחר העיתון לפרסם את הידיעה המרעישה היא לא פחות משערורייתית.

הכותרת, והפרסום השגוי, הפרשנות המתרפסת כלפי המפרסם שמפרנס את העיתון, היא חוסר מקצועיות מהסוג הגרוע ביותר.

נתחיל בכותרת:

Screen Shot 2018-06-22 at 9.32.16

זעזוע באינטל: המנכ"ל התפטר בעקבות מערכת יחסים עם עובדת

1. הזעזוע אליו מתכוון הדה מארקר, למקרה שתהיתם, הוא זעזוע לעולם הבורסאי, הדירקטוריון.

2. מערכת יחסים???? האם הדה מארקר שכח שאנחנו ב2018 וכבר כמה שנים טובות (או רעות) יש חוק האוסר על יחסים עם כפופים לך, וכאלו עולים כדי  הטרדה מינית, במקרים מסויימים אף לאונס? מדוע בחר הדה מארק להתעלם מכך? מדוע בחר למתן את עוצמת הזעזוע ולהיטיב עם אינטל בכותרת מתונה?

כותרת המשנה:

״הקשר בין בריאן קרזניץ והעובדת שכפופה לו מנוגד למדיניות החברה שאוסרת על קיום מערכות יחסים בין עובדים ■ דירקטוריון אינטל הודיע כי קיבל את התפטרותו של קרזניץ ומינה את סמנכ"ל הכספים למנכ"ל זמני״.

 

מדיניות החברה???? ברצינות? התשלום שאינטל מעבירה לקברניטי העיתון שיבש את דעתם עד כדי כך? האם ׳נהלי אינטל׳ הם המכריעים? האם ׳נהלי אינטל׳ הם מעל לחוק?העיתון מתעלם מהחוק! הקשר הוא אסור, גם,  כי יש חוק האוסר עליהם. נהלי החברה יכולים לחזק את החוק ולא להפך. מלבד זאת, ההתייחסות לנהלי החברה היא לא יותר מאשר יצירת תודעה (כוזבת!) שאינטל היא מרחב כל כך בטוח מבחינת הטרדות מיניות, שהחברה גוזרת על עצמה נהלים קשוחים מחוקים. אבל העיתון לא מציג לנו את המצב ככה, להפך, העיתון מציג את אינטל הקדושה המעונה והעובד, הוא שסרח. האפשרות שנהלי החברה הם רק כיסוי לתרבות ארגונית לקוייה, אפילו לא נרמז. הרי ברור לכל מי שהיה במערכת יחסים יותר מיומיים, שמערכת יחסים, כהגדרתה, היא תולדה של תהליך. שבתהליך קרו דברים שהובילו ליחסים. שבדרך, הרבה לפני שהיתה״מערכת יחסים״ היו דברים שאסורים. ברור לכולם שמנכ״ל החברה, בעל הכח, ״הינדס״ את היתכנות היחסים כרצונו. העיתון לא מספק את המידע המשלים.

ומה נעדר?

שני דברים, לפחות:

1. קולה של העובדת המוטרדת, כמו גורלה בחברה ובכלל. היא ממשיכה, בשיטת הדה מארקר להיות מושתקת. 2018 אמרנו.

2. כתבת פולו אפ עם ההשלכות על מניות החברה ביום שאחרי. הבוקר (שישי) העיתון דומם אודות פרשת ההטרדות המיניות בחברת אינטל. ניחוש מושכל? חשש מהמשמעות למניות החברה שהדה מארקר חפץ ביקרה.  כמובן שאין אינטרס להרע לאינטל, החברה המושלמת עם אפס הסובלנות להטרדות מיניות. סליחה, לפרסומן ברבים.

גילוי נאות: בעבר הייתי מנהלת הסיכונים של כל חדרי המחשב של חברת אינטל בעולם. אני מנהלת בימים אילו תביעה כנגד חברת אינטל. בין השאר על הטרדות מיניות שחוויתי, כולל מעשה מגונה. חברת אינטל מימנה את עורכת הדין של המטרידים – כולם. 

בית המשפט מביע תדהמה מעוצמת הסיפור שלי. הוא מתקשה להאמין לי. האמת? אני הייתי שם, וגם לי קשה להאמין שזה קרה. באינטל, שבכל קיר מתנוססת אזהרה מפני הטרדה מינית. העיתונות, שאינטרסים כלכליים מסמאים את עיניה, מעוותת את המציאות, את האמת. וכשהמציאות מתווכת לבתי המשפט גם באמצעות עיתונים חסרי מקצועיות כמו הדה מארקר,  המוטרדות ימשיכו לשלם את המחיר.

אנחנו ביטלנו את המנוי לדה מארקר. בקרוב אצלכם.

 

Screen Shot 2018-06-22 at 9.31.21

הכותרות שזכו לתגובה רבה ביותר יכולים להעיד על עניין הציבור.