בכורת ההצגה "אנשים טובים" בתל אביב

אתר הבמה משבח את אסי לוי- "אסי לוי כובשת בווירטואוזיות מחשמלת תפקיד של אישה קשת יום משכונת מצוקה בתיאטרון חיפה". שחקנים: אסי לוי, מורן ארביב גנס, רבקה בכר, דניאל ברטוב, ישי גולן, אוריה יבלונובסקי, טהוניה רובל בהצגה אנשים טובים

מרגרט וולש, אם חד- הורית בת חמישים, מתחננת בפני הבוס שלה, סטיבי, בן העשרים, שלא יפטר אותה מעבודתה בחנות "הכל בדולר".

זו יריית הפתיחה של המחזה החברתי והרגיש מאת המחזאי דיוויד לינדסי-אבייר.

דמותה המיוחדת של מרגרט לעולם איננה קורבנית או מתרפקת על מצבה הקשה. מתוך נואשותה של הדמות צפות ועולות לאורך המחזה שאלות מורכבות על פערים חברתיים, ניוד בין מעמדי, בחירות ומזל.

כשמרגרט מחפשת עבודה בקליניקה של רופא מצליח שלמד איתה באותה השכונה, עולות שאלות אלה במלוא עוצמתן.

שחקנים: אסי לוי, מורן ארביב גנס, רבקה בכר, דניאל ברטוב, ישי גולן, אוריה יבלונובסקי, טהוניה רובל

a

אורנה בנאי ואסי לוי

ביום שלישי האחרון התקיימה הצגת הבכורה "אנשים טובים" של תיאטרון חיפה בתל אביב, בכיכובה של אסי לוי ובבימוי של איציק ווינגרטן.

בהצגה מגלמת אסי לוי אם חד- הורית בת חמישים, אשר פוטרה מעבודתה ויוצאת למסע בחיפוש אחר עבודה אחרת, במהלכו היא פוגשת אהוב מן העבר. בין האורחים ניתן היה למצוא את אורנה בנאי ובת זוגה בת חן סבג שלא הגיעו יחד וגם לא הסכימו להצטלם יחד, אך ישבו יחד בהצגה עצמה. בקבלת הפנים נצפה איחוד מרגש בין סבג לגבי עמרני, השחקן הותיק שלקח חלק ביצירתה החדשה והמשוב של סבג- הסדרה מטומטמת.

כמו כן הגיעו לפרגן ,אורי אומנותי וישי גולן שהגיע עם בתו סופיה שעושה את צעדיה הראשונים בתיאטרון ואף ההצגה הראשונה בה שיחקה הייתה ההצגה "אופוריה" של תיאטרון חיפה, הפיינליסט בסדרת הריאליטי "רק רוצים לרקוד"- יענק'לה פילצר, והמגישה דליה מזור.

ההצגה הסתיימה במחיאות כפיים סוערות והתרגשות גדולה, אסי לוי השחקנית הראשית נראתה נרגשת מאד לאור תגובת הקהל והוסיפה שמשפחתה נמצאת בקהל ולכן התרגשותה אף יותר גדולה. הקהל יצא מההצגה מרומם ולא הפסיק לשבח את השחקנים על משחק נפלא, במיוחד את השחקנית הותיקה- אסי לוי והשחקנית הטריה בתיאטרון- טהוניה רובל.

שתי השחקניות דיברו בסוף ההצגה על העובדה שאמנם המחזה מתרחש בארה"ב אך הוא רלוונטי יותר מתמיד למדינת ישראל שחווה פערי מעמדות משמעותיים ואוכלוסיות מוחלשות שנאבקות כדי לשרוד.

fg

קאסט ההצגה עם הבמאי איציק ווינגרטן

ביום שאחרי הביקורות משבחות, וואלה כבר כתבו שמדובר ב"הצגה חכמה ונעוררת מחשבה" ואתר הבמה משבח את אסי לוי- "אסי לוי כובשת בווירטואוזיות מחשמלת תפקיד של אישה קשת יום משכונת מצוקה בתיאטרון חיפה"

קרדיט צילום: איציק בירן באירוע .

קרדיט צילום תמונת פתיח צילום: אלון שפרנסקי

אנג'ליקה אגבייב
האנשים והעסקים שאני מעריכה ואוהבת, הם כאן מהזווית שלי.על המלאכים שפגשתי בדרך וקטעים ספר על "דרך המלאך" שיראה אור בקרוב.