בית ספר ללימוד אנגלית מדוברת ועסקית – כמה עולה ומהו בדיוק המחיר של הקורס?

בחורה עם מחשב נייד

איך לבחור קורס אנגלית בבית ספר ללימוד שפות?

זהו, הגעת למסקנה שהאנגלית חייבת שיפור אבל יש כל כך הרבה קורסים, אפליקציות ואפשרויות לימוד שזה פשוט עושה סלט בראש. במצב כזה כל מה שנותר לעשות זה לסמוך על מומחים בעלי ניסיון שמראים לך תוצאות בשטח, כמו למשל הסופר ושיאן גינס בזיכרון – ערן כץ. קיימים היום מגוון בתי ספר ללימוד אנגלית מדוברת ועסקית אבל מעט מאוד מתמצאים בלימוד איכותי שפוגש את המציאות היומיומית של התלמידים. ישנם מקומות שפשוט "תוקעים" את התלמיד מול מחשב ברוב הזמן וכך חוסכים הוצאות על מורים מתאימים. אחרים שולחים את התלמיד לעבוד עם ספר, מה שבטוח – הוא לא יעזור בתרגול הדיבור. אז מה באמת צריך לדעת לפני שנרשמים לקורס אנגלית בבית ספר ללימוד שפות? בכתבה הזו נסקור את מה שמומלץ לדעת ואיך לבדוק מהו המחיר שתשלמו בעבור הקורס המדויק שאותו אתם צריכים. אלו הטיפים שאתם צריכים לקבל >>

1. חפשו את ההתאמה האישית

כמו שלכולנו יש תכונות אופי שונות, למשל כמו אנשים שהם מוחצנים יותר או כאלה שמופנמים יותר, כך גם הצורה שבה אנחנו סופגים את הידע בקורס אנגלית מושפע מהתכונות אשר משתנות מאדם לאדם. זו הסיבה העיקרית שבבית הספר של מערכת החינוך, ישנם תלמידים אינטליגנטיים ומוצלחים מאוד, שהשיטה הכללית לא מתאימה להם. ישנם שלושה סגונות לימוד וזיכרון עיקריים: סגנון ויזואלי, סגנון שמיעתי וסגנון תחושתי. על מנת להבין איך להתאים את הלמידה ולייעל אותה, מומלץ לעשות מבדק סגנונות לימוד וזיכרון במטרה ללמוד אנגלית לבד או בקורס אנגלית קבוצתי. יש כרגע בית ספר אחד בישראל שמציע מבדק זיכרון וסגנונות לימוד בישראל, והוא עוד ניתן בחינם לפני לימוד אנגלית ושפות אחרות. הוא נקרא ניו סקול דרך אגב.

2. טכניקות זיכרון: הטמעה לטווח ארוך

מעטים ניגשים לידע חדש עם אסטרטגיה ברורה לגביי הדרך שבה הם מתכוונים להטמיע את הידע החדש בזיכרון. אלו שעושים זאת, קראו ספרים בנושא (כמו אלה של ערן כץ למשל) או השתתפו בקורס ללימוד שפה אשר מתבסס על טכניקות זיכרון, כמו אלו של בית ספר ללימוד אנגלית וקורסי שפות אחרות שנקרא ניו סקול. ישנן טכניקות שהן מאוד קלות ליישום, אך מצריכות תרגול וקצת חשיבה יצירתית. כמו בכל דבר, ההתחלה קצת יותר מורכבת, אבל ככל שנכנסים לזה – הפעולה הופכת להיות אינטואיטיבית יותר ויותר. כאן הטכניקות בעצם מתקשרות גם לסעיף הקודם – ככל שמתאימים אותן לסגנונות הלימוד האישיים שלכם, כך הידע ייטמע בצורה יעילה יותר.

Image result for ‫ערן כץ הרצאה‬‎

ערן כץ בהרצאה על טכניקות זיכרון

3. תשאפו להתנסות מעשית ככל הניתן

בתי ספר רבים למעשה מזינים את אותם חסמים פסיכולוגיים שיש לאנשים רבים וכך משמרים את הבעיות. יש כאלו שחוששים לטעות, או אחרים שמובכים בקרב אחרים וסובלים מפחד קהל. התסמינים של הבעיות הללו במקרה הטוב הם הימנעות, דחיינות וחוסר סבלנות ובמקרה אחר יכולים אפילו לפגוע בביטחון העצמי ובדימוי האדם, לגרום לו לכעס ואף תוקפנות שמתבטאת לעיתים במקומות אחרים לגמרי בחייו. לכן אנשים רבים נמשכים לברוח למקום הנוחות, כלומר קורסים גרועים שבהם אין אנטראקציה עם אנשים או עבודה שמטרתה לפתור את הבעיות הללו. ניו סקול הינו בית ספר לשפות שמציע תרגול מיוחד, כזה שמאפשר למשתתפים להתנסות בסיטואציות יומיומיות בסביבת לימוד נוחה ונעימה. המשפטים והשיחות שמפתחים מכינים את התלמידים ליום שאחרי הקורס, בין אם זה הסבר לפקיד הגירה מדוע הגעת למדינה מסוימת, הזמנה במסעדה או שיחה עם תיירת מזדמנת.

4. כמה עולה מחיר של קורס אנגלית?

על מנת להבין מהו מחיר של קורס אנגלית צריך להבין קודם מהו הצורך של התלמיד. האם אנחנו רוצים להגיע ליכולת שיחה בסיסית בלבד, רמה גבוהה יותר של דיבור, הבנה, כתיבה וקריאה או אפילו ללמוד את הרמה העסקית כדי להגיע לשליטה מלאה ומקצועית? יש תלמידים שמעדיפים בכלל קורס אנגלית פרטי אחד על אחד עם המורה, או כאלה שפשוט רוצים לקבל הכוונה בסיסית ואז ללמוד לבד בספרייה כי הם צריכים ללמוד רק קרוא וכתוב. ברגע שאנחנו מבינים פחות או יותר מה אנחנו רוצים להשיג, אפשר יהיה להבין מהו טווח מחירים ריאלי לקורס אנגלית וכך נבין כמה הוא עולה. לימוד של קורס קבוצתי צריך לעלות בין 45-60 ש"ח לשעת לימוד אקדמית עם מורה ובכיתה של לא יותר מ-12 תלמידים. ככל שמתקדמים ברמות או מעדיפים מורה פרטי על פני קורס קבוצתי (שהוא מומלץ יותר כי הוא מעניק מסגרת, מעלה מוטיבציה ומפאשר יותר הזדמנויות תרגול בהמשך) כך המחיר עולה בהתאם. סה"כ טווחי המחירים אמורים לנוע בין 2,000-6,000 ש"ח ובהתבסס על הנתונים הללו כאמור, לפי הרמות השונות.

אציין כי אני אישית למדתי שפות במגוון מוסדות, אקדמיים, עסקיים וגם אצל מורים פרטיים. שיטת MemoReach של ניו סקול היא זו שהביא אותי הכי גבוה והכי מהר מכולן. ככל אנחנו רוצים לחסוך זמן ולהנות יותר מהדרך, כדאי מאוד לבחור קורס אנגלית או כל שפה אחרת שיכולים להבטיח להשיג את התוצאה המבוקשת או יותר ממנה. בשביל לשאול עוד ולהבין יותר על קורסי אנגלית שמבוססים על טכניקות זיכרון כמו אלה של ערן כץ – אפשר להתקשר לניו סקול – 03-6033554, מקווה שעזרתי קצת 🙂

Image result for ‫ניו סקול‬‎

ניו סקול – קורסים ללימודי שפות באווירה אחרת