בישול, ספורט וריפוי עצמי – שלושה ספרים לנפש

שלושה ספרים שונים שיש להם חוט אחד מקשר – אחד על ספורט, השני על בישול בקלי קלות והאחרון על ריפוי עצמי – ממליצה לכם להציץ.

גרוש בלי חוש/שרון פישר בהוצאת ספרי ניב

מי ירצה להיעזר בספר בישול בעידן האינטרנט?

תתפלאו אבל אני מעדיפה ספר משיטוט אינסופי במתכונים.

הספר "גרוש בלי חוש" מיועד לגברים (ולנשים) שמוצאים את עצמם "אבודים" במטבח. בעזרתו תלמדו להכין מאכלים טעימים, מהירים ומרשימים שמתאימים למבוגרים ולילדים. הספר מכיל 46 מתכונים קלים להכנה ולא דורשים התארגנות מיוחדת.

גרוש בלי חוש מאת שרון פישר

אני מאד מאד התחברתי לפרק הסלטים בקלי קלות, פשוטים וטעימים, ולפרק הדגים. תמיד טוב שיש ספר מתכונים לא מסובך מדי.

סלטים

עוגה

דגים

על המחברת: שרון פישר, גרושה בת 45 עם שני ילדים בוגרים, תושבת כפר סבא. בעלת תואר ראשון בניהול וכלכלה, בעלת תעודת מעצבת פנים וקונדיטורית. אוהבת לארח, ליצור, לאתגר את עצמה ולחייך הרבה. הספר נכתב על סמך היכרותה עם גברים גרושים, אך הוא בהחלט מתאים גם לנשים "אבודות" במטבח. "מאז התגרשתי הכרתי כמה סוגי גברים, חלקם רצו חלקם לא רצו, אך נאלצו להתמודד עם בישולים לילדים. חלקם בלחץ וחלקם בהתלהבות, חלקם בשתי ידיים שמאליות וחלקם אף הפכו זאת למקצוע. בפה מלא אני אומרת כי התעסקות באוכל מובילה לרוגע ולסיפוק, ואיך לא? זאת תכונה שמושכת נשים".

כואב, אבל פחות – מדריך מעשי להתמודדות עם כאב/אתי סהר בהוצאת אדוואנס

הנושא המדובר ביותר בעולם היום הוא הקורונה. כל אחד מפרש את הנגיף הזה באופן שמתאים לו. מכל המידע שמציף את הרשת בימים אלו אני אוהבת לקרוא על התפישה הרוחנית בנושא. שהאדם הביא את המצב הזה על עצמו, שלא שמרנו על היקום ועכשיו הוא בא איתנו חשבון, ועוד כל מיני פרשנויות מעניינות. גם בספר הזה יש קשר בין הנפש והגוף.

אם כואב לכם והכאב משבית אתכם מעשייה ועוצר את מרוץ החיים שבו אתם נמצאים, אז מה עושים? איך מתמודדים?

כואב אבל פחות מאת אתי סהר

"כואב, אבל פחות" הוא מדריך מעשי להתמודדות עם כאב פיזי או נפשי שמתמשך לאורך זמן. הספר דן בהרחבה במהות הכאב ובגורמים האפשריים לו שנובעים מההתנהלות היומיומית, כיצד אפשר לזהותם ועצות לשינוי ולשיפור – "מה עושים?" כשהתשובה לכל השאלות מתחילה בהתבוננות, בזיהוי ובגילוי העצמי המקורי.

זהו ספר אימון/עבודה עצמית, קריאת השכמה להתעורר, לקום ולעשות מעשה. מטרתו לעורר אצל הקורא את המדריך הפנימי שחבוי תחת שכבות הגנה שנוצרו כדי לשרוד, לעורר ניצנים של הבנה שאם כואב, לא נוח, לא טוב לנו עם עצמנו, זוהי קריאה לשינוי. השינוי מתחיל בהתעוררות, בעצירת מרוץ החיים כדי להתבונן, לזהות ולשנות את הראוי שינוי.

לאותם קוראים שהתעורר המדריך הפנימי שלהם, ספר זה עשוי לתת כיוון לחיים יותר טובים, פחות כואבים, יותר מוגשמים ומלאי סיפוק והנאה. יש בו הרבה מסרים שעשויים להאיר את דרך ההתנהלות שעלולה לגרום לכאב. המסרים הם החשובים, ולא מי שכותב או אומר אותם.

הספר נכתב מניסיונה האישי של המחברת אתי סהר, מורת דרך לשינוי באמצעות שיטת אלכסנדר והאימון האישי ומתהליכי שינוי שעברו תלמידיה. היא מציעה דרכים לטפל בכאב מתוך הבנה שהגוף פועל כשלם של גוף-נפש, הכרה גם בהיבטים הרגשיים כגורמים לו והתמודדות עימם.

אז לאלו מכם שרוצים ללמוד מה עושים כשכואב הספר יכול לעזור לכם.

המשחקים האולימפיים – אתונה-טוקיו 2020-1896 מאת מוטי בסוק בהוצאת ספרי ניב

טוקיו, אנחנו כנראה לא באים!

האדם מתכנן תוכניות ואלוהים צוחק – זה משפט שכל כך מתאים לספר הזה. הקורונה שיבשה לנו את החיים הטובים שהיינו רגילים אליהם.

מוטי בסוק, מומחה להיסטוריה של הספורט כתב את הספר "המשחקים האולימפיים אתונה-טוקיו 2020-1896" ומתאר באופן מעניין מאד, את התפתחות המשחקים האולימפיים מאז יוון העתיקה (776 לפני הספירה) ועד ימינו, כולל תיאור מפורט של האולימפיאדה הראשונה בזמנים המודרניים, באתונה ב-1896, והתמקדות באולימפיאדות ההיסטוריות של ברלין ב-1936, של רומא ב-1960, מוסקבה ב-1980, לוס אנג'לס ב-1984 ובייג'ינג ב-2008.

המשחקים האולימפיים מאת מוטי בסוק

הספר מתמקד בשלושת ענפי הספורט המובילים במשחקים האולימפיים, הענפים המושכים את תשומת הלב של מיליארדים בעולם כולו, מלכת הספורט האתלטיקה הקלה, השחייה וההתעמלות.

תיאור מיוחד מוקדש בספר לספורטאים הגדולים בהיסטוריית הספורט, התפתחות הספורט במאה ועשרים השנים האחרונות, מספורט חובבני המיועד לגברים לבנים מהמעמדות השליטים לספורט מקצועני, הפתוח לכלל הציבור, עם כמעט שוויון מגדרי. במקביל הספר מתאר את העלייה הקבועה ברמת ההישגים מדי אולימפיאדה, כולל שיאים עולמיים מדהימים לצד שורה ארוכה של שיאים אולימפיים.

ספר בהחלט מעניין בתחום הספורט, כתוב וערוך נהדר, תלמידי ביה"ס שלי מאד אוהבים ספרים מהסוג הזה.

קראתם, אהבתם? אתם מוזמנים לחפש אותי ולעקוב אחרי בפייסבוק.

רחל אמיתי - מדייקת מהבטן - עלמה נדבר
נשואה באהבה לדני הורים לנועה נדב ועידו, סבתא לעלמה גרה בראש העין עובדת כספרנית בחטיבת ביניים אוהבת לכתוב, לבשל, לעסוק בעבודות יצירה ואוהבת לאהוב, מאמינה בטוב החלטתי לפתוח בלוג בסלונה לאחר סדנה מעוררת השראה עם יעל כרמי. אני מתרגשת ונפעמת מהאפשרות שאנשים יקראו את מה שעל ליבי