בישול נא – לא רק בהישרדות

ה"שורדת" ליאורה גולדברג פותחת סדנא קולינרית ללימוד שיטת התזונה המיקרוביוטית

ליאורה גולדברג זכורה מ"הישרדות" כאחת השורדות הכי נמרצות באי, למרות היותה אמא מעל גיל 50, וכן בזכות הרגלי התזונה שלה, עליה סיפרה לאורך העונה, הכוללים אוכל "מיקרו ביוטי" לא מחומם, שלטענתה הוא סוד הקסם של המראה הצעיר ובריאותה המשופרת.

עכשיו גולדברג פותחת סדנת בריאות קולינארית חדשה, Raw Food, בה היא מלמדת את עקרונות התזונה הבריאה, שיטות בישול עתיקות מהמזרח ויסודות תורת המקרו-ביוטיקה (ללא שימוש בביצים, בשר וחלב), המאפשרות לטענתה לנקות את הגוף מחומרי פסולת רעילים, לצד בנייה והחייאה של התאים בגוף למראה צעיר, תחושה של חיוניות, ובריאות משופרת.

הסדנא מיועדת לקהל מצומצם של בין 20-15 איש, וכוללת הרצאה של ליאורה, והדגמות במטבח המלוות את המשתתפים לאורך הכנת המתכונים. גולדברג מזמינה לסדנא חובבי בישול שרוצים להתעדכן ולהעשיר את הידע המקצועי שברשותם, אנשים המבקשים לעשות שינוי בתזונה ובאורח החיים, ומי שסובל מבעיות בריאות דוגמת כולסטרול גבוה, עלייה במשקל, רמת סוכר גבוה או מחסור בסידן – ומבין שסודות הבריאות טמונות קודם כל בתפריט היומי.

במהלך הסדנא מסבירה גולדברג אודות סגולות המרפא של אוכל לא מבושל, מלווה את המשתתפים בהכנת מתכוני גורמה ממוצרים טבעיים ואורגניים (ללא חומרים משמרים מלאכותיים) העשירים באנטי אוקסידנטים (להצערת העור), ומלמדת את שיטות ההכנה הנכונות להתקנה של ארוחת בריאות  באמצעות כלי בישול הקיימים בכל בית, ללא שימוש בתנור ואמצעי חימום, ובשימוש עם מערבל מזון ויטציקס, מכונת מיצים ומייבש מזון – בשמירה על טריות חומרי הגלם למקסימום ויטמינים ואנזימים בתפריט.

מתכונים לדוגמא:
  • מתכונים עם אצות ים להוספת מינרלים לתפריט
  • ממרח מיסו טחינה העשיר בסידן וחומצות חלבון
  • מיצים טבעיים לילדים ומבוגרים, כתחליף לקולה ומיצים מלאכותיים.
  • כדורי פלאפל בריאותיים
  • סמוזי ירוק מתוק בתוספת גרעיני שיאה ותוספי מזון להורדת כולסטרול, סוכרים וחיזוק העצמות
  • מבחר קינוחים עם כדורי שוקולד טבעי, מוס שקדי קשיו וג'ילו פירות טבעי בעל ערך גליקמי נמוך

ליאורה גולדברג הינה יועצת מוסמכת לתזונה מקרו ביוטית (איזון מזונות טבעיים אורגניים על בסיס תורות מהמזרח הרחוק), מומחית למטבח הטבעוני, בוגרת מכללת וינגייט ובעלת תואר ראשון בפיזיולוגיה של המאמץ וחינוך מאונ' אדלפיי NYC. בנוסף לכך עברה גולדברג הכשרות מקיפות בתחומי הבישול הבריא, כולל לימוד תזונה טבעונית על פי ד"ר אן ויגמור בארה"ב, ייעוץ מקרוביוטי NYC עם מייסדי השיטה אולין ומישיו קושי, ולימודי הסמכה בשיטת ג'יירוטוניק וג'ירוקינזיס עם ממציא השיטה ג'וליו הורבאט.

סדנת הכנת מזון בשיטת ה-Raw Food – להוסיף חיים לשנים

יום שישי, ה-14 במאי 2010, בין השעות 12:00-10:00 ברח' המלכים 23, רעננה

אוכל
מדור האוכל של סלונה. חדשות, מתכונים, ביקורות וכל מה שטעים