בירות האופנה מציגות: Fashion Week – Fall/Winter 19/20

ביום שישי החל שבוע האופנה בניו יורק.

שבוע האופנה בניו יורק הוא אחד מארבעת אירועי האופנה הגדולים, המתוקשרים והמפורסמים ביותר, ביניהם שבוע האופנה בפריז, בלונדון ובמילאנו והוא האירוע הפותח את סבב אירועי האופנה בעולם.

מדובר באירוע המתקיים פעמיים בשנה, בכל סתיו ואביב, במהלכו מוצגות קולקציות של מעצבים ומותגים מכל העולם ואליו מתכנסים אלפי אנשים מתעשיית האופנה – מעצבים, דוגמניות, קניינים, וכן עיתונאים, כוכבי קולנוע וסלבריטאים. האירוע גדוש תצוגות של מעצבים רבים ומותגי על ואף מסיבות אליהן הכניסה שמורה אך ורק למוזמנים ברי מזל.

המוזמנים לשבוע האופנה עוברים מאירוע אחד למשנהו ומקדישים ימים ושעות רבות לטובת אירוע זה. בסיום השבוע בניו יורק, יעברו המוזמנים ללונדון, משם למילאנו ובסוף לפריז.

מתי זה התחיל? תחילת סבב אירועי האופנה באמצע המאה ה-20 ובעבר התמקד האירוע בתצוגות אופנה בלבד. אולם בשנים האחרונות האירוע התרחב והפך להיות מתוקשר יותר. ולכן משקיעים בתי האופנה רבות בעיצוב המסלולים, שכירת שירותים של יחסי ציבור, דוגמניות, מעצבי שיער, מאפרים, צלמים ובעלי מקצוע נוספים, שמעורבים בהפקה ומחייבים השקעה כספית גדולה. הרבה הרבה מעבר לקולקציה עצמה.

אך אל דאגה, לצד ההשקעה הרבה יש גם רווחים. הצגת הקולקציות והטרנדים עדיין בלב העניין, והתחרות בין בתי האופנה והמעצבים עדיין מושכת את מירב תשומת הלב.

רוצות לראות קצת תמונות מהקולקציות שכבר הוצגו בניו יורק?

Cushnie Fall 2019

 Elie Tahari Fall 2019

Jeremy Scott Fall 2019

Kate Spade Fall 2019

מה מאפיין את האירועים השונים בבירות האופנה השונות?

האירוע הניו יורקי ידוע בהיותו הגדול והמסחרי מכולם. אחריו יבוא זה בלונדון, אשר יתאפיין באופנת רחוב, יצירתיות ומהפכנות. האחות הקטנה מילאנו, מפורסמת כמובן בהיותה הסקסית והנשית מכולם ואילו האירוע המסיים בפריז, בירת האופנה האלמותית, אין זהה לו מבחינת השיק והסטייל.

לאחרונה, החלו ביקורות מגורמים שונים על תכליתם של אירועים אלו.

יש הטוענים כי האירועים האלו מיותרים בדור האינסטגרם, כאשר הכל משודר ומועבר בזמן אמת ואין חשיבות בעצם לנוכחות במקום. עוד טענה היא שבעידן הטכנולוגי שאנו חיים בו, המידע על אופנת העונה הבאה מגיע במהירות רבה מידי ללקוחות מצד אחד, ולרשתות האופנה החקייניות מצד שני.

כמו כן, היות ומרבית המותגים משחררים קולקציות נוספות מעבר לאלו המוצגות בשבוע האופנה, ניתן לראות ירידה משמעותית ברמת העניין באירועים הגדולים האלו, אשר לעיתים אינם מביאים את הבשורה.

בנוסף טוענים כי מרוב תצוגות לא רואים את היער… כלומר, עומס המציגים בכל שבוע שכזה הוא כה גדול שלא ניתן לזכור מה שייך למי.

ובכלל, האם זה מעניין מי הציג מה? או שבכלל יותר חשוב אלו בלוגרים ומשפיענים השתתפו באיזו תצוגה.

ולמרות כל זאת, זה עדיין המקום למעצבים צעירים וקטנים יותר להציג את מרכולתם ולנסות להתבלט ולתפוס את עיני העיתונאים והקניינים.

ואם אתן שואלות אותי, אז בשבילי זה עדיין וואו. התקופה הזו בה שבוע אופנה אחד מתחיל ואחד מסתיים, כל מותגי העל אשר מציגים קולקציות חדשות ומעניינות בתצוגות מטורפות מעבר לכל דמיון, המסיבות שכולם רוצים להיות בהן ו…ג'יג'י חדיד אחת.

ובעוד קצת יותר מעשרה ימים… מבטיחה לספר לכן על החוויות שלי משבוע האופנה במילאנו.

מתרגשת…

❤️

מרב

https://www.meravistyling.com

מרב שאמי
מאז ומעולם אהבתי להתלבש ולהתגנדר. אני זוכרת את עצמי כילדה קטנה מביטה באמא שלי מתלבשת ומתאפרת. משחקת לה בתכשיטים ונעלי העקב. אני לא מתביישת להגיד שאני רואה חשיבות רבה ומקדישה זמן לא מבוטל לכל הקשור במראה החיצוני. לצאת מתוקתקת מהבית עושה אותי שמחה. אחרי מספר שנים במערכת הביטחון, תואר ראשון ושני וקריירה בעולם התיירות, בת 42, החלטתי להפוך את האהבה לאופנה וסטיילינג למקצוע. להגשים את החלום. סיימתי לימודי סטיילינג אישי בשנקר ובבי“ס הגבוה לאופנה מראנגוני במילאנו, ומאז אני עובדת כסטייליסטית אישית, מנחת סדנאות ומארגנת סיורי אופנה, שופינג וסטיילינג בארץ ובחו"ל. מה יותר מושלם מלשלב קניות, אופנה ולהכיר נשים חדשות?