ביקור קצר בספרד

מהרגע שכבו האורות, כל הגוף נדרך והרגשתי שנשארתי לבד יחד עם הצלילים שבקעו מהכלים, הקולות שחדרו את כל שכבות הרגש ותחושת אינטימיות שנוצרה בין הקהל לבמה.
פלמנקו רמנגאר ביקור קצר בספרד

פלמנקו רמנגאר- רקדניות

בשנה האחרונה באחת מקבוצות הנערים שלי השיח נסוב הרבה סביב הזדמנויות ועד כמה הם משכילים לזהות אותן לאורך הדרך, האם האנשים שמקיפים אותם יכולים להיות אותה הזדמנות, האם אמירת כן להצעות שאולי יכולות להישמע לא מתאימות יכולות להיות הפכפכות ומעניינות ברגע שנאפשר, האם להגיד כן לתפקיד שהוצע או לוותר בכלל על הצעות שנשמעות לא מתאימות מחדד את הבחירה ומקרב את התוצאה הרצויה או להפך?
כאשר בסופו של דבר המסקנה היא בעיקר כי חיינו מורכבים מהזדמנויות, הן נמצאות בכל מקום ולנו נישאר לזהות ולהשכיל לקחת, לאן נגיע עם הבחירה הנוכחית אף אחד לא יודע אבל אין ספק שהתנועה גם היא בחירה שמהווה הזדמנות.

פלמנקו רמנגאר- רקדניות
פלמנקו רמנגאר- רקדניות

היצירה החדשה של פלמנקו רמנגאר, להקה אשר הוקמה ב-2006 אחרי ביקור של עשור בספרד,  מדברת על הדלתות השונות המהוות אנרגיות משתנות בחיינו כאשר כל דלת כזאת נפתחת היא משנה אותנו, כאשר דלתות האולם נסגרו והאור כבה, הרגשתי איך לרגע ניתנה לי ההזדמנות לבחור מחדש.
העור סמר והלב רטט קולות הזמרים חדרו לעומק, הנגנים עשו קסמים בכליהם והרקדנים הפליאו בתנועות, כל המופע הרגיש כמו רגע קסום וביקור קצר בספרד.
 
 
נגנים- פלמנקו רמנגאר
נגנים- פלמנקו רמנגאר

מתוך התוכנייה אודות המופע: 

“היצירה החדשה של רמנגאר מזמינה את הצופה להיות עד ונוכח לשינויים המתחוללים בקרב האמנים שעל הבמה, בכל פעם שנפתחת דלת אחרת. הדלתות הן מטאפורה לאנרגיות המרכיבות את החיים – שמחה, עצבות, מבוכה, התלהבות, בושה או עצמתיות וכל פעם שהן נפתחות הן משנות אותנו מקצה לקצה.

 המופע בנוי מרצף של קטעים הנולדים עם פתיחתן של אותן דלתות ומעלות בנו את השאלה – האם כך בנויים אירועי חיינו, האם אנחנו, בני האדם, עוברים למעשה, בין דלתות לדלתות במהלך היום המכתיבות לנו את האנרגיה בה נמצא? האם אותן דלתות, מופיעות בהזמנתנו או שהן מופיעות וגורמות לנו לעבור בהן ללא שתהיה לנו כל אפשרות להימנע מהן.”

רקדנים- פלמנקו רמנגאר
רקדנים- פלמנקו רמנגאר