ביקור במבשלת פאבו וטעימת טקילה SIERRA

בחורה עם מחשב נייד

תמיד מחמם את הלב לפגוש ולהכיר יזמות ותעשיה ישראלית אמיתית וזה בדיוק מה שמצאתי בפאבו, מבשלת הבירות  מזיכרון יעקב.

 

בפאבו, על ראש גבעת זמרין היפה והפסטורלית בזכרון יעקב, מכינים בירות בוטיק איכותיות תוך שימוש במיטב הציוד הטכנולוגי.

המבשלה הצעירה, שהוקמה בשנת 2010 ע"י  נחי ברדיגב ועידן גולקו  ,בנויה בבית כפרי בסגנון טוסקני, וחוץ מהדוודים, חדרי הבישול וחדרי התסיסה, מציעה לאורחיה חצר גדולה ומעוצבת לאירוח ואירועים, בר טעימות עם  יציאה למרפסת שמש גדולה ונוף שמתחרה ביופיו רק בטעמי הבירה עצמם.

במהלך הסיור אותו ערך לנו רומן, למדנו על ההסטוריה של המבשלה, על תהליכי ייצור הבירה והתרשמנו מהניקיון והדייקנות הנדרשים בייצור בירת בוטיק.

http://youtu.be/8YBs4Ad_uz4

 

בפאבו מייצרים שישה סוגי בירה שונים, ייחודיים ואיכותיים:

  • בירת טריפל– בעלת אחוז אלכוהול גבוה של 9% בצבע אדמדם נחושתי, מלאה בטעמי לתת וקרמל.
  • בירת חיטה– בירת אייל בסגנון בירת חיטה בווארית קלאסית. השילוב בין טעמי החיטה לטעמי השמרים הייחודיים מעניק ארומה וטעמים קיציים של בננה וציפורן.
  • בירת פילז– בירת לאגר זהובה וצלולה בגיזוז עדין.
  • בירת סטאוט– בירה סמיכה ועשירה המאזנת בין טעמים מרירים למתיקות קרמלית.
  • בירת ראדיש לאגר– בירת לאגר אדמונית, עשירה בטעמים פירותיים.
  • בירת IPA– בירה ייחודית ומורכבת בעלת גוון ענברי עמוק וארומה פירותית.

המבשלה מציעה לאורחיה חצר גדולה ומעוצבת לאירוח ואירועים, בר טעימות עם  יציאה למרפסת שמש גדולה עם דק עץ ונוף שמתחרה ביופיו רק בטעמי הבירה עצמם.

 

וכמובן מהנופים המדהימים:

בתור בילוי לכל המשפחה מומלץ, במיוחד בחגים המתקרבים, לבקר במרכז המבקרים ובר טעימות עם מרפסת שמש גדולה הצופה לנוף המקיף את זכרון יעקב, תעבור שיפוץ מסיבי של המקום, כולל הרחבת המטבח הפועל במקום.

עלות הביקור במבשלת פאבו שכולל סיור והסבר על תהליך ייצור הבירות + טעימות של סוגי הבירה השונים קבוצה של עד 10 אנשים – 33 ₪ לאדם    מעל 10 אנשים – 27 ₪ לאדם

שעות פעילות מרכז המבקרים: ימים א'-ה', בין השעות 10:00-אחרון הלקוחות | יום ו'- 11:00- אחרון הלקוחות | שבת – 11:00- אחרון הלקוחות

מעלה ראשונים 14 גבעת זמרין, זכרון יעקב  04-6398988

פרטים נוספים באתר:http://www.pavo.co.il/

במסגרת ביקור במבשלת פאבו השיקו במקום טקילה אמיתית שמגיעה ממקסיקו "טקילה סיירה".

 אתחיל מבקבוק המעוצב בסגנון מקסיקני עם כובע סומבררו בראש הבקבוק אשר אשר מוסיף לאוטנטיות של האריזה. הבקבוק בשל עצמו יכול לשמש כפריט בעיצוב הבית:)

את הטקילה הקפצתי בליווי נקניקיות חריפות, נקניקיות צ'וריסוס ונקניקיות חריפות וכמובן פוקצ'ות פריכות עם מטבלים

טקילה היא המשקה הלאומי והמסורתי של מקסיקו, ניתן לכנות משקאות בשם "טקילה" רק אם הם מיוצרים בתחומי מקסיקו.

הטקילה מיוצרת מצמח ה"אגוואה" שגדל בעיקר בחליסקו, גוואדלחרה, המבשיל בין 8-10 שנים ורק לאחר מכן הוא נקטף , ממנו בוררים את החלקים העסיסיים והאיכותיים ביותר ומתחילים בתהליך ייצור הטקילה. הפרי דומה בצורתו לאננס גדול והוא גדל בשטח הררי בגובה של 1,500-2,000 מ' מעל פני המים באזור גוואדלחרה, שקיבל באופן רשמי מממשלת מקסיקו את התואר "בירת הטקילה".

טקילה סיירה הינה הנמכרת ביותר (מעל מיליון קרטונים) והאיכותית ביותר בשווקים ברחבי אירופה ובעולם כולו.

טקילה סיירה מציעה 2 סוגי בקבוקים, המתאפיינים בצורה מרובעת עם תווית של זמר מקסיקני הנשען על קקטוס במדבר, כאשר הפקק מעוצב בצורת סומבררו אדום.

טקילה סיירה סילבר (שקופה) וטקילה סיירה רפוסאדו (גולד)

 טקילה סיירה סילבר – הטקילה המפורסמת ביותר ברחבי העולם, לאחר בציר הפרי מתבצע תהליך הייצור – התססה וזיקוק של צמח האגוואה המקומי. הטקילה המתקבלת צבעה שקוף לגמרי והמשקה מבוקבק ללא יישון וללא תוספת צבעי מאכל.

טקילה סיירה רפוסאדו – לאחר תהליך הייצור של טקילה סיירה סילבר, המשקה מאוחסן בחביות קטנות של עץ אלון לתקופה של 6 חודשים לפחות. תהליך זה מאיץ את הבשלת המשקה והגוון הזהוב מתקבל כתוצאה מזמן היישון בחביות. המשקה מבוקבק רק לאחר תקופת היישון. ככל שתקופת היישון בחבית ארוכה יותר, כך עולה איכות המשקה.

תוצרת: מקסיקו תכולה: 700 מ"ל, 1000 מ"ל   אלכוהול בנפח: 28%

מחיר מומלץ לצרכן: 120 ₪

חברת א.ג.ת.ד, בבעלות יבגני טורגובצקי, מיבואניות האלכוהול המובילות בישראל משלימה בימים אלה את חדירתה לתחום ייצור הבירה ומשיקה היום את מבשלת פאבו בבעלותה החדשה. ברכישת מבשלת הבירה הושקעו כ-5 מיליון שקלים. זאת בנוסף לקבלת הזיכיון לייבוא מותגי הבירה של הקונצרן הגרמני המוביל "ביטבורגר".