ביקור אצל רופא שיניים : הבדיקה

בחורה עם מחשב נייד

תכיפות הביקורים 

רצוי להיבדק אצל רופא שיניים אחת לחצי שנה בקירוב. בדיקות סדירות לא זו בלבד שהן מפחיתות את התופעה של עששת השיניים;בהזדמנות זו גם יכול הרופא לבדוק את הפה כולו. פה שלא טופל, מלבד היותו פגיע להפרעות שתוארו בפרק זה, טומן בחובו גם סיכון של החדרת זיהומים לזרם הדם ובאמצעותו לאיברים אחרים בגוף. גם שיניים תותבות, כמוהן כשיניים הטבעיות, מצריכות בדיקות סדירות, מה גם שהן נשחקות במרוצת הזמן ונחוץ להחליפן. אדם שבפיו הוחלפו כל השיניים הטבעיות בתותבות חייב להיבדק אצל רופא אחת לשנה בקירוב. מרפאת שיניים בפתח תקווה  מעניקה מגוון רחב של טיפולי שיניים . הציוד במרפאה חדיש ביותר תוך הקפדה על סטריליזציה , שרות אדיב ומקצועי במחירים נוחים.

 

הבדיקה 

תחילה יבדוק הרופאת הפה כולו ויחפש אחר הפרעות, שאינן מוגבלות לשיניים. חניכים אדומים ותפוחים מעידים על דלקת חניכים או על מחלת חניכים הרסנית. כתמים לבנים בתוך הפה מעידים על פטרת הפה, על לויקופלקיה או על ילפת שטוחה פומית.

לאחר מכן יבדוק הרופא את השיניים בעזרת מראה ומכשיר דק וחד, בחיפוש אחר שינויים בצבע, המעידים על עששת שיניים, ואחר סדקים, המעידים על תחילת התהוותו של חור בשן. כן יבדוק את הסתימות כדי לראות, אם נשמרו בשלמותן או אם התפתחו סביבן חורים נוספים. לפעמים יבקשך הרופא לשטוף את פיך בתמיסה המכילה צבע. תמיסה זו צובעת את השיניים- משקעים שהם המקור שלעששת שיניים.

אם יש בפיך שיניים תותבות, יבדוק הרופא את מידת אחזיתן בפה והשפעתן על החניכיים שמתחתן ועל השיניים הטבעיות (ובמקרה של תותבת חלקית).

כן תתבקש להשיב לרופא שיניים על מספר שאלות הנוגעות למצב בריאותך הכללי. הוא ישאל אותך, למשל , אם אתה לוקה בלבך, בסוכרת, ביתר לחץ דם וכדומה; האם אתה אלרגי לחומרים מסוימים; האם את הרה; האם אתה נוטל תרופות כלשהן. שאלות אלה נועדו להבהיר לרופא, אם הוא חייב לנקוט אמצעי זהירות מיוחדים בשעת הטיפול בשיניך, למשל, אם אתה לוקה בלבך ויש לעקור לך שן או לעבור טיפול אחר הכרוך בדימום- קיימת  הסכנה של דלקת אנדוקרד חיידקית  חולי סוכרת מסתכנים בהפרעות באיזון הסוכר, אם טיפול השיניים מכניס אותם למתח רב, וכאשר הטיפול מצריך הרדמה כללית, ויש לבצעו בבית -חולים. כיוצא בכך אנשים אשר לקו בסוג מסוים של צהבת: אפשר שהצהבת היא הסימפטום היחיד של דלקת כבד ובמקרה זה חייב הרופא לעשות בדיקות דם, לפני שיתחיל בטיפול השיניים. אצל אנשים אלרגיים קיים סיכון של תגובה אלרגית לסוגים המסוימים של תכשירים אנטיביוטיים. בנשים הרות חייב הרופא לבדוק את החניכיים בדיקה מדוקדקת במיוחד ולחפש אחר סימנים של דלקת חניכים. אם אתה נוטל תרופות, על הרופא להביא בחשבון את האפשרות של תגובה מזיקה בין תרופות אלה לתרופה שהוא רוצה לתת לך .

מדוע דווקא אנחנו?

אנו מציעים ללקוחותינו תוכנית טיפולים בהתאמה אישית במחירים תחרותיים ובפריסת תשלומים נוחה. המוטו שלנו פשוט, אתם מקבליםרופא שיניים  בעלי ניסיון של שנים ומקצועיים .  רפואה מתקדמת, מגוון רחב של הטבות, יחס אישי וחם ואנחנו מקבלים חיוך.

רופא שיניים בפתח תקווה – כל טיפולי השיניים תחת קורת גג אחת

רופא שיניים חירום בפתח תקווה

הלבנת שיניים בפתח תקווה