ביקורת טלוויזיה: "מטורף", הסדרה החדשה של נטפליקס

כל כך נהניתי מ"מטורף" (Maniac) שהייתי חייבת לשתף אתכם. קומדיה שחורה עם נגיעות מד"ב שעלתה השבוע (21.9) לנטפליקס, בכיכובם של ג'ונה היל ואמה סטון.

בחורה עם מחשב נייד

אז מה קורה שם? בעולם עתידני אנחנו מתוודעים לאוון (ג'ונה היל), בחור ספק-סכיזופרן ספק-הגיבור הבא שיציל את העולם מהרס, אם נאמין לסוכן החשאי שעוקב אחריו ומעביר לו משימות אקראיות; הוא שונא את המשפחה שלו, ואנחנו רואים את אחיו לועג למוזרות שלו ואביו מפעיל עליו מניפולציות. אוון המתוסכל מנסה למצוא דרך להתחיל חיים חדשים, ואז נתקל בניסוי חדשני שמבטיח לו מספיק כסף כדי לברוח מכל צרות חייו. מה המחיר? לקיחת כדורים פסיכיאטריים שמעמתים אותו עם טראומות ילדות – אך שוד ושבר, השפעתם על המוח והגוף מעבר לכך, לא ידועה. בניסוי הוא פוגש סופסוף את איימי (אמה סטון), אחרי שהזה אותה בכל רחבי העיר זה תקופה.

אמה (לה-לה לנד, ספיידרמן המופלא) מעצבנת וצרודה כהרגלה. מה שכן, זה עובד עם הדמות הנרקומנית העצובה שלה והיא משחקת טוטאלית, ולפרקים מצחיקה ומרגשת. וג'ונה – גם בתפקידיו הקומיים (סוף העולם, 22 ג'אמפ סטריט) תמיד נטה לכיוון הסובל יותר, הילד הטוב שנקלע לצרות ומנסה בכוח לעשות את הדבר הנכון. גם פה הוא רק רוצה שיאהבו אותו.

קצת כמו בווסטוורלד (או מטריקס וקודמיו) העלילה נעה בין עולם הפנטזיה ל"עולם האמיתי" בו הדמויות נמצאות באמת. דמויות קומיות ומוגזמות סטייל 'דרק ג'נטלי' (שנמצא בנטפליקס וגם מומלץ מאוד) מנחיתות אותנו על הקרקע בין סיפור לסיפור, בז'אנר מיוחד ומודע-לעצמו; בולט במיוחד הד"ר המשוגע והכריזמטי מנטלריי, שהגה את התוכנית, ומזכיר את רובי רקב מ"נווה עצלנות" במשחקו.

חיסלתי את כל העונה בערב אחד; הסדרה לא נתנה לי שום אפשרות אחרת! נהניתי כל כך שהרגשתי צורך לשתף את כל העולם, וככה נולד הפוסט הזה.
שורה תחתונה: מומלץ? כן, כן כן כן! לעולם בעקבות הנטפליקס. כיף טהור. 5\5
חג סוכות שמח! 

הטריילר הרשמי:

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=L6cDDmk-O5A]