ביל קלינטון היקר

התובנות שלי להיום (21.6.13) הן כמה מילים אישיות שיוצאות לי מתוך הלב ומופנות ישירות אל נשיא ארצות הברית לשעבר מר וויליאם ג׳פרסון קלינטון:

בחורה עם מחשב נייד

ביל קלינטון היקר,
אני, כמו גם האומה האמריקאית והעם היושב בציון סלחנו לך על הפרשה ההיא (read my lips). חלקנו אף הסתכלנו עליך בהערצה עם קריצה (עליך ועל הסיגר השובב שלך).
אפילו אלה שעוד היו סקפטיים לגביך הזילו דמעה ושמו את סטיקר ״שלום חבר״ על הפגוש של האוטו בנובמבר 1995.
אני מודה, גם אני הסתכלתי עליך בהערצה כל השנים, דאגתי לך כשמצבך הבריאותי התערער והערכתי אותך על שינוי אורח חייך לאורח חיים בריא ותזונה טבעונית. לכן, כל כך שמחתי (שמחה קצרה ומוקדמת מדי) כשהוזמנתי לשמוע את הרצאתך לרגל יום הולדתו ה-90 של הנשיא שמעון פרס, עד שהבחנתי שעלי לשלם עבורה 3,000 ש״ח, שיועברו לתרומה.
אתה יודע מה, גם את זה הייתי מוכנה להעביר לסדר היום ולהתייחס לעובדה שפנו אלי כנדבנית ופילנטרופית בחיוך, עד שהבנתי שבעצם אתה מקבל על ההרצאה 500,000 דולר. חצי מיליון דולר!
כאן כבר חשדתי…
כן, אני יודעת שבסוף קק״ל לא משלמת לך על זה, וכן, אני יודעת שאתה תורם את הכסף…
אבל… הסדק בחומה נוצר.
וכשנוצר הסדק הזה, הצצתי לתוכו והתחלתי לפקפק בדברים. אולי הדברים אינם באמת כפי שהם נראים? התחלתי לפקפק בתצוגה המרהיבה, במילים ובחום שהפגנת כלפי ״החבר האמיתי של השלום״ וכלפי העם בישראל.
תזמון מושלם של יום הולדת נוצץ לנשיא המדינה שאגב, הוקדם בחודש וחצי, יחד עם התאריך הקריטי של הכרעת הקוורטט לגבי עתיד הגז היוו הזדמנות פז עבורך להגיע אלינו, לחום של ירושלים כדי להפגין את שנינותך, לפזר חיוכים כובשי לב ונוטפי קסם אישי ובלי שנרגיש לבצע את משימתך הנוספת, הסמויה.
כחבר אמיתי של ישראל ציפיתי ממך שתדע להעריך את הנכס שטמון מול חופי ישראל. את תמר ולוויתן, עתודות הגז שאמורות להוות את הבטחון הכלכלי שלנו לשנים הבאות.
מה גדולה היתה אכזבתי לגלות שאתה משמש כאן כשדלן של חברת נובל אנרג׳י. שאתה לוביסט של החברה שמבקשת למכור את הגז לייצוא ולרוקן את משאב הטבע היחידי שעוד נשאר למדינת ישראל.

אני באמת לא מקנאה בקברניטי ישראל שהיו צריכים לקבל את ההחלטה. אני מבינה שכחלק מהשמירה על האינטרסים של אזרחי ישראל והעתיד הכלכלי של המדינה והעצמאות האנרגטית שלה, יש גורמים נוספים שצריך לקחת בחשבון ושיש לחצים שמפעילים גורמים שונים כגון ממשל שונים בעולם, גופים כלכליים, אלי הון, פוליטיקאים, נשיאים לשעבר וכדומה. אני גאה שהמחאה של האזרחים הצליחה להסיט ולו במעט את רוע הגזירה והתוצאה מבחינת הגז היא 60% לישראל : 40% ליצוא.
50 שנה אני על הכדור הזה, תמיד אופטימית ונמנעת מוויכוחים פוליטיים. תמיד האמנתי שהיושבים בצמרת ידאגו לי ולאינטרסים שלי. כי לשם כך הם שם. לא?

לגביך, האמן לי, בלב כבד אני כותבת את השורות האלה. הפעם איכזבת אותי ועל זה אני כבר לא יכולה לסלוח. מבחינתי, הפעם, הגיעו מים עד (גועל) נפש וכל שנותר לי לומר הוא: sic transit gloria mundi

שלך
אורלי כהן

אורלי כהן - חיים וטעים
אוהבת את החיים הטובים והטעימים: לבשל, לאפות, לצלם, לטעום, לטייל, לבלות, ליצור, לעצב, לשתף, לכתוב ולספר. יחד עם זאת, בריאות הגוף, הנפש והנשמה חשובים לי ואני משתדלת לשלב ביניהם. חיים וטעים זה המוטו שלי.