בילוי קייצי לכל המשפחה בבית התפוצות

3 תערוכות בכרטיס אחד: ויהי צחוק – הומור יהודי מסביב לעולם, גיבורים – פורצי הדרך של העם היהודי ותערוכת בתי כנסת

ויהי צחוק – הומור יהודי מסביב לעולם

הצלחתי למצוא בוקר פנוי לבנות ולי והחלטנו לבלות אותו במקום סגור וממוזג. היעד – תערוכת ההומור בבית התפוצות. התערוכה מציגה את ההומור היהודי מהשורשים העממיים כמו הרשלה וג'וחא, דרך האחים מרקס, השילוב של ההומור בשפות ארצות הנכר בהם גרו היהודים בגלות ועד ימינו.

IMG_1571

התערוכה מתפרשת על 2 חללים: האחד מציג את ההומור היהודי מראשית דרכו, דרך האמהות היהודיות שתמיד צודקות, ההומור ששמר על אחדות היהודים בגולה מול הגויים, הבדיחות על הפרנסה ועל ההומור במקרא.

IMG_1564

השני מתמקד בעיקר בהומור היהודי באמריקה החל משנות ה-40 וה-50 של המאה ה-20, שילוב של ההומור האמריקאי-יידישי (הוודוויל) ועד ימינו, וכולל את הגשש החיוור, התרנגולים, שייקה אופיר, אפרים קישון, לול, ג'רי סיינפלד, נבסו, ארץ נהדרת ושאר מופעי הסטנד-אפ.

IMG_1619

המוצגים בתערוכה כוללים קטעי וידיאו, סרטים וקליפים לצד פריטים אישיים של הקומיקאים, תלבושות, שיחזור סצינות מתוך תוכניות הומור כמו הסלון של הפולניות מזהו זה, הסלון של סיינפלד ומערכון השבת מארץ נהדרת.

IMG_1568

הבנות נהנו בעיקר ממופע סטנד אפ הולוגרמות המתקיים בתערוכה בהשתתפות עדי אשכנזי, אורנה בנאי, אלי יצפאן, יעל לבנטל, עידן ברקאי, תום יער, נלי תגר, רמי ורד, שמואל ברו, גיל קופטש, רמי שטרן ומיטל שפירו, שמספרים על חוויות ילדות מצחיקות. המופע מתקיים בחלל שעוצב כמו מועדון סטנד אפ, שם ישבנו ליד שולחנות קטנים.

IMG_1613

בשורה התחתונה הדעות היו חלוקות. הגדולה ואני נהננו יותר מהקטנה. החללים בתערוכה מעוצבים מאוד יפה והמוצגים מאוד קורצים, אך כדי להינות ממנה כמו שצריך היתה חסרה לנו הדרכה, שתציג את סיפור התערוכה, על פי סדר האירועים ותוסיף את הסיפורים המרתקים והמעניינים, שעומדים מאחורי כל תקופה ומאחורי חלק מהמערכונים. קשה לעקוב אחרי כל ההיסטוריה ולהבין את כל הסיפורים מקריאת ההסברים, שמופיעים לצד המוצגים. לשמחתנו היו סביבנו כמה סיורים פרטיים מודרכים וכשהצטרפנו לכמה מהם, גילינו עולם ומלואו. יש בתערוכה לא מעט קטעי הומור שהם על זמניים ואפשר בקלות לחבר אליהם את הילדים. המלצה שלי, אם יש לכם אפשרות להצטרף לסיור מודרך, אל תוותרו עליו.
promo_long

תערוכת בתי כנסת

בהמשך לתערוכת ההומור גילינו תערוכה מקסימה של בתי כנסת. כשהצעתי לבנות להכנס לתערוכה קיבלתי פרצופים עקומים, אך מיד כשנכנסנו שמעתי "וואו". אי אפשר להתעלם מיופי המודלים של בתי כנסת מרחבי העולם, חלקם פתוחים, כך שאפשר לראות בפרטי פרטים את הפריטים שהיו בבתי הכנסת, החל מספסלי הישיבה ועד הנברשות.

IMG_1621

ליד כל דגם יש פריט מקורי מבית הכנסת או מהקהילה שקשורה אליו, כמו: חפצי יודאיקה וספרי תפילה. בין המוצגים יש מיצגים אינטראקטיביים המאפשרים ללמוד על הקהילה ועל האזור ומיצגי וידאו ארט, שאחד מהם ממש שבה את לבנו. תערוכה ממש מומלצת. אל תוותרו.

IMG_1620

גיבורים

תערוכה אינטראקטיבית, כייפית, מיוחדת עם מגוון פעילויות לא שגרתיות בעולמות של גיבורי תרבות, מדע, ספורט, מנהיגות, אומץ, פילוסופיה, מהפכה וכלכלה בתערוכת גיבורים בבית התפוצות. התערוכה מתאימה לילדים בגילאי 6 – 12 ולכל המשפחה

לפוסט המלא על תערוכת גיבורים לחצו כאן >> 

IMG_2114

איפה, מתי, כמה?

בית התפוצות, קמפוס אוניברסיטת תל אביב, הכניסה משער 2 (שער מתתיה), רמת אביב, חניה בתשלום בחניון המוזיאונים, מול שער 2 (החניון החדש)
שעות פתיחה: ראשון – רביעי 10:00-19:00, חמישי 10:00-22:30, שישי 9:00-14:00, שבת 10:00-15:00
מחיר כרטיס: 49 ש”ח (לילדים מתחת לגיל 5 הכניסה חינם), לתערוכת גיבורים יש להזמין כרטיסים מראש

הזמנת כרטיסים בטלפון 03-7457808 או באתר בית התפוצות לחץ כאן