ביי ביי 2016

כל סיום הוא התחלה חדשה וכל סוף שנה הוא הזדמנות לשינוי ופריחה. והשנה – בי ביי לפחד ושלום וברכה לאומץ. מי מצטרף?

20161223_125558_HDR~2

כל סיום הוא התחלה חדשה וכל סוף שנה הוא הזדמנות לשינוי ופריחה.
לפעמים השינויים יכולים להיות דברים כמו רענון ארון הבגדים או עיצוב מחדש של הבית. אבל לפעמים, אפשר לעשות גם שינויים בעצמנו. כל מה שנדרש לכך זה החלטיות ונחישות. לא פשוט, אבל בר ביצוע.

מי לא מכיר את זה שישנם דברים אצלו שהוא לא הכי אוהב, ולפעמים זה אפילו בלשון המעטה… גם אם אתם מאוד אוהבים ומעריכים את עצמכם, תמיד יהיה משהו לשפר ולשנות, הרי, בסופו של דבר אנחנו בני אדם 😉

השאיפה הכללית של רובנו היא לחיות באושר ובשמחה עם כמה שפחות רגעי צער וכאב. חלק מהאושר והשמחה יכולים להיות על ידי שנגשים חלומות שלנו כמו ללמוד משהו חדש, להתקדם בעבודה, לעשות שינוי תעסוקתי, לטייל במקום אקזוטי, להיות הורים וכמו שאתם יודעים, לחלומות אין גבול… וחלק מהאושר יכול להתרחש על ידי זה שנהפוך את עצמנו למודל משודרג. דגם משופר של אני העצמי שלי.

כפרויקט לשנת 2017 לקחתי על עצמי להעיף את הפחד והחששות מחיי ולזמן את האומץ.

נשמע בומבסטי, אני יודעת… קלישאה יפה, אבל איך באמת עושים זאת?

אז בואו נתחיל מההתחלה…

כשאני מדברת על פחד וחששות, אני מדברת על המחשבות הרבות המתרוצצות בראש ומסריטות לנו סרטים שונים ומשונים. לפעמים המחשבות האלו, שמתחילות כמשהו הגיוני, הופכות לתסריט של הרע מכל. מוכר לכם? זו רעה חולה שמשתלטת על רובינו וכנראה במיוחד על נשים.
החששות מכניסות אותנו לדאגות ללא צורך ומיותר לציין שזה אחד מגורמי הסטרס… הרגל רע בהחלט.
חשוב שנבין, רוב הפחדים והחששות שלנו ביום יום לא מתגשמים באמת ולא תמיד יש להם בסיס במציאות. סטטיסטית מה הסיכוי שהם באמת יקרו?
ואם זה כך, למה בעצם לבזבז על מחשבות סרק אלו אנרגיה ולפגוע בעצמנו? בנוסף, פחדים וחששות מונעים מאיתנו הצלחות ושמחה. אם כך, הם הופכים בעצם למיותרים.

את הסרטים האלו של הפחד והחששות הגיע הזמן להעיף… כל פעם שמחשבה כזו נכנסת אלינו לראש, צריך להכניס במקומה מחשבה אחרת שתנטרל אותה ותביא אותנו למקום טוב יותר.
ומהי אותה המחשבה?

אומץ!!!

אומץ היא תכונה אנושית המגלמת את היכולת להתמודד עם פחד, כאב, סכנה, אי-ודאות או איום. האומץ כמובן, צריך להיות במידה הנכונה. היעדר אומץ מניב פחדנות, ואילו עודף אומץ יוצר פזיזות. המטרה היא להלחם בפחד ולצלוח מכשול (אמיתי או דימיוני) ולא לעשות "שטויות".
וסתם קוריוז קטן… הידעתם שאומץ הוא בין ארבע הסגולות המרכזיות בדת הקתולית. בזרם הקתולי והאנגליקני של הנצרות אומץ הוא בין שבע המתנות שניתנו לבני האדם על ידי רוח הקודש.

אחרי שמבינים את הבעיה, צריך להתחיל להתרגל לאט לאט לבצע שינויים. כל פעם שמחשבה מטרידה משתלטת, צריך להציב בפניה תמרור עצור גדול ולהגיד די! האם יש לה הצדקה או שזו מחשבה שמאבדת את ממדיה? אם אין מאחוריה בסיס, אז בהחלט היא מיותרת וככזו אין לה מקום בראש שלנו, שממילא עמוס במיליון ואחת מחשבות נוספות.
ברגע זה, נחשוב על ההפך, על האומץ! מה כן יכול להיות טוב? מה כן יכול לגרום להצלחה? ולמה בעצם שלא נצליח?

בהתחלה זה קשה. אבל כמו בכל דבר, אם נתרגל זאת ביום יום, השינוי יהפוך חלק מחיינו. ואני בטוחה שזה ישתלם גם לבריאותנו (פחות סטרס) וגם לסיפוק העצמי שלנו.

אז אאחל לכולנו שנה מלאה באומץ בלי פחדים וחששות. שנה טובה!

XOXO

אחת שיודעת 😉

קרין מילשטיין
סטייליסטית, מאמנת כושר ובוגרת תואר שני לתקשורת ועיתונאות. זה מה שיוצר את הבלוג על תרבות, סגנון חיים, טיולים, ביקורת ספרותית, שירה ועוד... מוזמנים לקרוא, להגיב ובעיקר להנות... XOXO אחת שיודעת ;-)