ביוטי בלדנר : האם יש הבדל בין הצבעים?

אחת השאלות ששואלים אותי הכי הרבה בקשר לספוגית ביוטיבלנדר הפופולארית היא: האם יש הבדל בין הצבעים השונים? והשאלה הבאה היא- מה עדיפה? הספוגית הורודה או הספוגית השחורה? בפוסט הזה אענה לכן אחת ולתמיד על שתי השאלות האלה, בתקווה שתחליטו איזו ביוטי בלנדר מתאימה לכן יותר בקלות!

BeautyBlender Colors
ביוטי בלנדר בגוונים שונים- למה משמשת כל ספוגית

אי שם בשנת 2003 נולדה ספוגית ביוטיבלנדר הורודה. מהר מאד היא הפכה לסיפור הצלחה, והיום, נדמה שיהיה קשה למצוא קיט מקצועי שלא כולל את הספוגית הורודה, או לפחות גרסה צבעונית אחרת שלה.

בסביבות 2012, השיקה חברת ביוטיבלנדר שתי ספוגיות נוספות: BeautyBlender Pro – השחורה, ואת-BeautyBlender Pure – הלבנה. אני חושבת שמאז התחיל הבלבול, וככל שמתווספים עוד ועוד צבעים לסדרת הספוגיות, כך גם גדל הסלט. הגיע הזמן לעשות קצת סדר.

BeautyBlender Colors
ביוטי בלנדר בגוונים שונים- למה משמשת כל ספוגית

ביוטי בלנדר- האם יש הבדל בין הצבעים?

כן, ולא. מאד החלטי, הא? 🙂

אם תשאלו לדעתי, הסיבה שבגללה ביוטי בלנדר החליטו להשיק צבעים חדשים פשוט מכיוון שלמכור מוצר אחד זה… משעמם… מותג שרוצה לגדול ולהתרחב, משיק מוצרים חדשים. ולמה להמציא מוצר מחדש אם פשוט אפשר לשנות לו את הצבע?

אולם מאז שיצאו הצבעים השונים של ביוטיבלנדר לעולם- שחורה, סגולה, אדומה, ניוד, ורוד בהיר ועוד, יש מי שמוכנות להישבע שהן מרגישות בהבדל בין הספוגיות השונות. האמנם?

לא בטוח. נתחיל בעובדה, שעד היום, ביוטיבלנדר לא הוציאה שום תשובה רשמית לגבי קיומם של הבדלים בין הספוגיות (למעט המטרה השיווקית שלהן, לזה נגיע בהמשך). אם תבקרו באתר הרשמי, תראו שהתיאור של הספוגיות בצבעים השונים זהה למדי, למעט איזשהו תאור משמח על בחירת הצבע, ואולי המטרה שלשמה נבראה הספוגית. אבל תמיד מצויין שהספוגית עשויה מאותו החומר ממנו עשויה הספוגית המקורית. מה שלא תמצאו שם, הוא איזשהו אזכור או תיאור לשוני בפורמולה, בדחיסות או במרקם של ספוגיות ביוטיבלנדר השונות. אם כן, ההבדל הוא בסיבה שלשמה בחרו ליצור את הצבע- אבל לא במרקם.

אז מדוע יש כאלה הטוענות שישנו הבדל בין הספוגיות?

ממישוש כל ספוגיות BeautyBlender בכל הגוונים, כשהן יבשות, אני חייבת לומר שאני מרגישה שהן כולן ממש זהות. לא מרגישה שום הבדל- לא בדחיסות, ולא במרקם. משימוש בספוגיות כאשר הן לחות, אני יכולה להעיד שאם ישנו הבדל בין ההנחה של החומר, הוא כל כך מזערי, שהוא לא מצדיק בחירה בספוגית כזו או אחרת.

מצפיה בכמה וכמה סרטונים ביוטיוב וקריאת אינספור פוסטים המנסים לענות על השאלה, נראה שאפילו בקרב הטוענות להבדלים, אין תמימות דעים. יש שטוענות שהספוגית השחורה הרבה יותר רכה מהוורודה, ויש הטוענות בדיוק את ההיפך. בספוגיות שבשימוש אצלי, אני דווקא מרגישה שאם כבר, אז לשחורה יש יותר חיספוס… אבל הנה, יש כאלה שטוענות שהיא הרבה יותר נעימה מהורודה. אז איך יכול להיות שיש כל כך הרבה דעות שונות לגבי אותם המוצרים?

לכן אני מסיקה כי ישנן שתי סיבות אפשריות:

1. ישנם הבדלים מינוריים אשר נובעים מהיצור הכמותי העצום. כשמייצרים כל כך הרבה יחידות מאותו המוצר. תוסיפו לזה את העובדה שהגימור הסופי של הספוגית נעשה ידנית (לא ברור מה בדיוק נעשה ביד, אבל באנגלית מציינים: Hand Finished), והרי לכן סיבה הגיונית לקיומם של הבדלים מזעריים בין יחידה ליחידה-  אם זה בצורה, בצבע, או בדחיסות.

2. סיבה פסיכולוגית. המח שלנו לפעמים מתתע בנו, ולפעמים אנחנו רואים מה שאנחנו רוצים לראות, ולא את המציאות כמות שהיא. זה קורה לי כל הזמן. מאד תרצו לראות את התוצאה שקיבלה משפיענית הרשת האהובה עליכן ביוטיוב, או שתצפו לקבל את התוצאה שהבטיחה לכן הבלוגרית האהובה, ויתכן מאד שזה מה שתראו.

BeautyBlender Colors צבעים
ביוטי בלנדר שחורה וורודה- הבדל בטקסטורה?

אז אולי אנחנו שואלות את השאלה הלא נכונה. השאלה שצריכה להישאל היא-

לאיזו מטרה נוצרו הצבעים השונים של הביוטי בלנדר?

אתחיל ואומר- אין שום דבר שאתן יכולות לעשות עם הספוגית הורודה שלא ניתן לעשות עם הספוגית השחורה, הסגולה או אפילו הלבנה. בכל הספוגיות ניתן להשתמש בדיוק באותו האופן: להנחת מייקאפ, קונסילר, סומק, ברונזר והיילייטר קרמיים, להנחת מוצרי טיפוח, ולהנחת פודרה, וסביר להניח שתקבלו גם בדיוק את אותה התוצאה. אבל אם בכל זאת בא לכן להשתדרג אז אלה הן ההמלצות לשימוש בכל ספוגית, או המטרות שלשמן נוצרו הצבעים השונים של הביוטי בלנדר (מלבד מהסיבה לגרום לכן לקנות כמה ספוגיות במקום רק אחת):

ביוטיבלנדר פרו/ BeautyBlender Pro – הספוגית השחורה

ספוגית ביוטיבלנדר השחורה נוצרה עם המחשבה על מאפרים מקצועיים, אבל כמובן שכל אחת יכולה להשתמש בה. הספוגית מתאימה לעבודה עם מוצרי איפור כהים, כמו עם ברונזרים לשיזוף וחיטוב, אשר משאירים כתמים על הספוגית. על הספוגית השחורה כתמי המייקאפ והאיפור נראים פחות ברורים, גם בזמן השימוש, ובעיקר לאחר השטיפה- גם אם השטיפה לא הסירה את כל הכתמים. זה פשוט נראה נקי יותר, ומקצועי יותר.

אני, אישית, מוצאת שהיתרון הזה הוא גם החיסרון של הספוגית, שכן את לא באמת יודעת מתי הביוטיבלנדר שלך באמת נקיה, והאם יש שאריות מייקאפ שלא הוסרו. את גם לא יודעת האם הספוגית פיתחה עובד, רחמנא ליצן כך שהייתרון הזה דווקא יכול לגרום לקיצור החיים של הספוגית.

יש המעידות שהספוגית הזו מספקת גם כיסוי גבוה יותר. אני אישית לא מרגישה בהבדל משמעותי, ובכל מקרה, גם הספוגית הורודה יכולה לבנות מייקאפ לכיסוי גבוה. שוב, מחיפשו וקריאה על הספוגיות, מצאתי

*אציין- שבניגוד לספוגיות האחרות, הספוגית השחורה (וגם הלבנה) לא ״מדממות״ צבע.

ביוטיבלנדר פיור/ BeautyBlender Pure – הספוגית הלבנה

BeautyBlender Pure
ביוטיבלנדר לבנה מול ורודה

ביוטיבלנדר הלבנה נועדה להנחת מוצרי טיפוח שקופים כמו סרומים וקרמים לפנים, לצד פריימרים. בעצם חומרים שאינם מלכלכים ומכתימים את הספוגית. בספוגית הזו לא מומלץ להשתמש עם איפור מכיוון שאת הכתמים שיווצרו עליה, יהיה מאד קשה להסיר, אם בכלל.

בנוסף, זוהי הספוגית היחידה שאין בה דיו, ולכן היא מתאימה במיוחד לבעלות עור רגיש.

ביוטיבלנדר ניוד/ BeautyBlender Nude – הספוגית החומה

ספוגית ביוטיבלנדר הניודית נוצרה כדי ״לחגוג עור שנראה טבעי ונטול פגמים״ לפי הכתוב באתר של ספורה. האם אפשר להבין מזה שהיא נותנת גימור יותר טבעי? לא בטוח. הרי כל ספוגיות ביוטיבלנדר מתימרות לתת גימור טבעי- זה מה שכל כך מיוחד בספוגיות האלה. אז בעצם, מדובר בספוגית שנועדה להנחת מייקאפ וקונסילר, שכן צבעי המייאקפ והקונסילר מתמזגים בה. זה אגב, כמו במקרה של הספוגית השחורה, עשוי להיות חיסרון, ושוב- מכיוון שלא תמיד תראו את כתמי האיפור שאולי נשארו על הספוגית.

מה שכן, מהתבוננות בספוגית נראה שהיא יותר מחוספסת מהאחרות, למרות שהיא מרגישה רכה בדיוק כמותן. הטקסטורה נראית בדיוק כמו ספוגית BeautyBlender Chill  התוכריזית, שלזו לא הייתה מטרה מיוחדת… מבלבל לא?

BeautyBlender Nude & Chill
ביוטיבלנר ניוד וצ׳יל- יותר מחוספסות מהאחרות?

ביוטיבלנדר ורוד/ סגול/ כחול…. או – כל היתר

ספוגית ביוטיבלנדר הורודה היא המקורית והאהובה שכולנו מכירים. כל יתר הצבעים נולדו משיתופי פעולה, בעיקר עם ספורה (כמו הסגולה והאדומה), או סתם כי הם ״מהממים״ כמו הכחול ספיר.

אז מה עדיף, ביוטיבלנדר ורוד או שחור?

BeautyBlender - Colors
ביוטיבלנדר שחורה וביוטיבלנדר ורודה- מה עדיף

תשובתי היא- שזה לא כל כך משנה. אם אתן רוצות כיסוי שהוא אולי טיפ-טיפ-טיפ-טיפונת יותר גבוה בהנחה הראשונית, אז לכו על השחורה. אם אתן מאפרות מקצועיות ורוצות שהספוגית תמיד תראה נקיה, גם אז, לכו על השחורה. אבל אם בא לכן ספוגית שתוכלו לראות מתי היא באמת נקיה– לכו על הורודה, או על כל גוון אחר.

בשורה התחתונה

אם קיים הבדל בין גווני הביוטיבלנדר הוא מינורי כל כך, וכמעט חסר משמעות. לכן ההמלצה שלי היא: תבחרי בגוון שהכי משמח אותך ותזרמי איתו 🙂

את מוצרי ביוטיבלנדר בארץ ניתן לרכוש אונליין בחנות שלי-  בלאשס