ביג פאשן – – הקניון בנצרת BIG FASHION

ביג פאשן – הקניון  בנצרת – BIG FASHION

pizap.com14192205172031

חוגגים בגדול את כריסמס בנצרת – קניון ביג פאשין

חזרתי מקנדה המושלגת ובראשי מיתנגן השיר "אני מחכה לכריסטמס לבן"

I'm waiting for a white CHRISTMAS

אף על פי ששלג ירד עוד בנובמבר לפני בוא החג, לא אהיה השנה בחג המולד כריסטמס בחו"ל, שם חייתי שנים רבות, ותמיד אהבתי את אווירת חג המולד וגם חגגתי עם חברותיי הטובות שאינן יהודיות ופעם אפילו חגגנו ביחד את חנוכה וכריסטמס בהדלקת נרות החנוכה לצד עץ מקושט, והכל היה מלא אור ושימחה. עתה, כנראה מחשבותיי הטובות יתגשמו … להיות באווירת החג בארץ.

הורד (9)

הוזמנתי לסיור בעיר נצרת אשר מסמלת את חגיגת הכריסמס במיטבה.

בסיור היו כמה תחנות, אתרי ביקור, וניתנה הדרכה על ידי מדריך מקומי, פאוזי נאסר חנא, מורה דרך מוסמך, אשר קיבל את פנינו בעצירה הראשונה.

*  התחנה הראשונה הייתה ב "פאחיורת מוסמאר" אצל משפחת מוסמאר המייצרת כלי חרס ביתיים, כאשר מסורת עשירה בקדרות תעשיית החרס נחשבת לאחת האומניות העתיקות בהיסטוריה של העולם, תעשייה זו שירתה את בני האדם ומצביעה על כוחו ביצירתיות מתחילה ההיסטוריה, כן נמצאו סוגים שונים של כלים מחרס .

הורד (11)

המקום מקיים סדנאות קדרות ואירוח לקבוצות ובודדים, אנו קיבלנו הסברים :

1. תולדות המקצוע, חשיבותו וההיסטוריה של האתר.

2. תהליך הייצור עם הדגמה של קודם והיום.

 לבסוף אף יישמנו את אשר למדנו וחווינו בסדנא לעבודת יד בחמר מקומי "גבל סיך" מהקרקע בנצרת.

חנא סעיד מוסמאר למד את מלאכת ייצור כלי החרס בגרמניה השנת 1919 הוא חזר לארץ מולדתו כדי להקים בית מלאכה, הוא סייר בארצות סוריה וירדן במטרה לחפש אדמה (קרקע) מתאימה, בסוף הוא החליט "גבל סיך" בנצרת .

הורד (13)

בעלי אתר הקדרות יצרו במו ידיהם את  כלי החרס הראשונים, כמו : הכד הגדול, קטוסה, חאבייה, המחבת, כד המים, והכלי המושה כשהם מקשטים את הכלים בחריתה מזרחית מקורית ויפה. בהמשך הם יצרו עציצי חקלאות בעלי סגולות מיוחדות.

 בשנות ה-60 הוכנסו מכשירים מודרניים והתנור החשמלי וסל המוצרים התרחב .

הורד (12)

תמונות של המקום היצור ותמונות שלנו הכנת תוצרים.

*   סיור בעיר נצרת והליכה למפעל חנות התבלינים והמתוקים אורינטלי השוכנת במבנה בן כ- 250 שנים והמקום שנוסד על ידי משפחה עובר מדור לדור.

הורד (14) 545288451pizapw1419218360

*  תוך סיור רגלי ברחובות הצרים, בנוף רחובותיה הציוריים והכנסיות של נצרת , הגענו ל- כנסית מרים, המרכז הבינלאומי, קיבלנו הסברים ממורה הדרך פאוזי נאסר חנא ומשם המשכנו לחנויות הממתקים בעיר …

pizap.com14192187076561

*  ארוחת צהרים ב-"קפה קפה" ארוחה מיוחדת שהכינו לכבוד החג … השרות היה מעולה, הסלטים למיניהם היו טעימים, ולקינוח קנפה.

pizap.com14192196079211

*   סיור בקניון ולסיום זמן חופשי לקניות . –  הקניון  בנצרת BIG FASHION  

545288451pizapw1419222871

מתחם הקניון בנוי בצורה של שדרות חנויות הפתוחות תחת כיפת השמיים, שבמרכזם כיכר המקורה על ידי אוהל קבוע. שטח המתחם כ-27,000 מ"ר, כולל חניונים סגורים, ורובו מורכב מחנויות ביגוד ואופנה, כאשר המתחם משמש כמקום בילוי מרכזי באזור. זהו אחד מראשוני הקניונים הפתוחים בארץ במבנה כזה, אשר מוכיח את עצמו בין השאר בשל העדפה של אנשים להיות באוויר הפתוח. התאורה במתחם משתמשת באשליות אופטיות, מתוך רצון לחסוך בגופי תאורה ובהוצאות התחזוקה. במתחם מופעלים שני סוגים של תאורה – תאורה ישירה לשדרות בין החנויות, ותאורה מוחזרת מהקירות והמשטחים, וכך נוצרת האשליה שיש יותר תאורה מכפי שיש בפועל. תכנון הקניון בוצע על ידי אדריכל משה צור.

545288451pizapw1419223953

כריסטמס בקניון  FASHION  BIG  זה לא רק בחו"ל .

הקניון בנצרת מיוחד במינו, טובל באווירה המיוחדת של חג המולד וכל החנויות בקניון לבשו בהתאם בגדי חג ותפאורה מקסימה שהזכירה לי את חו"ל. אני שחייתי בקנדה שנים רבות, חג המולד אינו זר לי ובאמת זה עתה שבתי מחופשה ארוכה עם משפחתי בקנדה והאמת הינה שריגש אותי יותר לראות וליהנות באוירת החג בשלל צבעים ואורות בתוך BIG הקניון בנצרת … אין מילים כמה משמח לראות בארץ במרחק של שעה מהבית עיר מקסימה חוגגת.

בחו"ל, באירופה, בארצות הברית וקנדה, אחד הסממנים היפים של העונה הוא עצם ההכנות לחג המולד, הקישוטים והאורות ברחובות, אשכולות של מנורות עוטפים את העצים, והעיר לובשת חג, מאירה באורות החג, ושמחתי לראות שגם אצלנו יש מקום שמאפשר בילוי כריסטמס אמיתי

*   בקניון  BIG FASHION נצרת.  המקום והעיצוב האותנטי מבטיחים חוויה חג בלתי נשכחת המספקת טעימה מחו"ל אירופה הנוצצת והמושלגת בתקופת הזו של השנה.

בימים אלו מורגשת האווירה הייחודית בקניון המקושט בקישוטים מסורתיים, יחד עם שדרות הקניון שבהם ניצבים להם עצי אשוח מוארים בנרות צבעוניים ותאורה חגיגית, וכך הם מקבלים את פני המבקרים כאשר, כמובן, לא ניפקד מקומו של "סנטה קלאוס" האגדי, המגיע לביקור במקום, מצטלם עם מבקרי הקניון ומחלק ממתקים ומתנות לילדים …

pizap.com14192241746711

*  חנות כריסטמס   – MARKET – מרקט בביג פאשן – שוק חג המולד עשיר בממתקים הייחודים של העיר נצרת לכבוד החג מלא במוצרים, מתנות, קישוטים ומזכרות לחג המולד וגם פסלונים ברוח החג ועוד … אנו קיבלנו כובע סנטה קלאוס עם אורות מהבהבים שעשה לנו שמח . בקניון נבנה במיוחד בית עץ מסורתי של סנטה קלאוס שישמש גם כחנות פופ אפ לכריסטמס אשר תציע מבחר של מוצרים, מתנות, קישוטים ומזכרות לחג.

18- 21 בדצמבר יתקיים BIG FASHION CHRISTMAS SALE  –

אירוע מכירות אופנה ענק בו יוצע מגוון רחב של מותגי אופנה מובילים בהנחות גורפות ומיוחדות לחג וכולם מוזמנים לחווית קניות בלעדית ומיוחדת בקניון עם חנויות שלובשות חג וחלונות ראווה מדהימים, עצי אשוח מקושטים ומבצעי הנחות העצימים את אווירת החג והקניות.

בשבוע הבא – בימים ראשון עד שלישי, ה- 22-24 בדצמבר יקיים הקניון את ה– BIG FASHION SALE – שלושה ימים של מבצעים והנחות גורפות על מיטב מותגי האופנה בקניון BIG FASHION נצרת. במסגרת זו יוצע מגוון רחב של מותגי אופנה מובילים במכירות סוף עונה מיוחדות לכל מותגי האופנה הפועלים ברשתות וחנויות הקניון.

 כנסו ותדעו על כל האירועים, לחצו כאן .BIG הצטרפו לפייסבוק של לחצו כאן .

מרכזי וקניוני בכל הארץ  לחצו כאן.

 מתחם קניות Big Fashion נצרת

נכתב וצולם על ידי  LEVANA REISER