בטיחות שליחויות בחורף

בחורה עם מחשב נייד

שליחויות בחורף מסוכנות יותר

אנחנו זקוקים לשליחים ולמנגנון שליחויות מסודר בכל זמן וכל מזג אוויר. בין אם מדובר בשליח של פיצה שאנחנו מחכים לה בכיליון עיניים, בין אם מדובר בשליחות של מסמכים משפטיים חשובים ובין אם מדובר בחבילה מהדואר, אנו זקוקים לשליחים מתפקדים בכל זמן. יחד עם זאת, חשוב לזכור שמשלוחים לא מגיעים אלינו מהשמיים, אלא על ידי שליחים מקצועיים שנמצאים בחוץ בשבילנו בכל עונות השנה. בחורף, ענף השליחויות נעשה מסוכן יותר. יורד גשם, יכול להיות קר מאוד בחוץ, תנאי הראות לא טובים והכבישים חלקים. בזמן החורף הבטיחות של השליחים צריכה לעמוד בראש סדר העדיפויות.

כיצד שומרים על בטיחות בחורף?

  • הכנת השליחים – בחשיבה נכונה, ניתן למנוע את מרבית הסכנות של ענף השליחויות בחורף במספר צעדים פשוטים. הצעד הראשון הוא הכנה של השליחים לקראת העונה הקרה. הכנה זו כוללת הן וידוא כי לכל שליח יש ציוד מגן מתאים, כולל קסדה ומעיל, והן הכנה מקצועית של השליח לקראת נהיגת חורף בטוחה.
  • תקינות כלי רכב – הצעד השני לשמירה על בטיחות בחורף, הוא וידוא התקינות של כלי הרכב. כלי רכב תקין לחורף הוא כלי רכב שעבר בדיקה מקיפה של הצמיגים שלו, כך שיהיו מנופחים, כשירים ותקינים לנהיגה בתנאי החורף.
  • בטיחות המשלוח – פעמים רבות משלוח מכיל מסמכים חשובים או לחלופין פרטי אוכל, כאשר אם פריטים אלו נרטבים – אין משמעות למשלוח כולו. לכן, לקראת החורף חשוב לעטוף היטב את החבילות ולארוז אותן באריזות מתאימות ספציפית לכל חבילה, על מנת להבטיח שיגיעו בשלום וביובש ליעדן הסופי.

חיי אדם בראש סדר העדיפויות

ההבנה הבסיסית והחשובה ביותר בכל הנוגע לשליחויות בחורף היא שעם כל כמה שהמשלוח חשוב לעיתים, חייו של השליח ובטחונו האישי חשובים יותר. שליחים בחורף צריכים להיות ערניים יותר, זהירים יותר, ומצייתים יותר לחוקי הכביש. כלי הרכב המרכזי המשמש את השליחים הוא האופנוע. אופנוע הוא כלי רכב מסוכן ביותר בין כה וכה, בכל עונות השנה, על אחת כמה וכמה שבחורף צריך להיזהר במיוחד בעת הרכיבה.