בחירת שמלת כלה – מאיפה מתחילים?

חתונות זה מעמד מרגש קיבלת הצעת נישואין, סיפרת לחברות לחברים המשפחה מחבקת מסביב אבל מה עושים עכשיו איך יוצאים לדרך?

בחורה עם מחשב נייד

הצעד הראשון כמובן הוא למצוא מקום לחתונה .

האולם/גן ‏שתבחרו בהכרח ישפיע על אופי החתונה שלכם. אם תבחרו להתחתן בחורף או בקיץ. אם תחליטו על חתונת ערב או חתונה צהריים, זה יתן את הטון לגבי כל החתונה. ‏אז לאחר שחשבתם ובחרתם ביחד את המקום המתאים בשבילכם לחתונה, הגיע הרגע לבחור שמלת כלה. בחירת שמלת כלה זו הבחירה היחידה שבה החתן לא שותף. ‏ההחלטה לגבי שמלת כלה שלך היא לגמרי שלך.

קרא עוד בבלוג: על ייעוץ זוגי

שמלת כלה – אז איך ניגשים לעניין?

  • קודם כל התחילי לגלוש באתרים של שמלות כלה כדי למצוא את הסגנון שאת אוהבת ומתחברת אליו. לשמחתנו יש היום הרבה חומר באתרים ואין צורך לכתת רגלינו מסלון לסלון כדי לראות את המבחר והעיצובים.
  • סמני לעצמך כמה אתרים אהובים. ‏ישנן הרבה קבוצות בפייסבוק עם המלצות לגבי מעצבי שמלות כלה. ואפילו סטודיו לכלות המתמחה רק בשמלות כלה יד שנייה בתל אביב,  שם תוכלי להתייעץ ולשמוע עובדות וחוויות אישיות לגבי חנויות שמלות כלה. ‏אחרי שראית כמה סגנונות ובחרת את הסגנון שאת יותר מתחברת אליו זה הזמן להחליט על תקציב.כמו בכל תהליך ארגון החתונה, גם כאן, עדיף שתגידי לעצמך טווח של תקציב בשביל שמלת הכלה, כשאת צריכה לקחת בחשבון גם את התקציב של כל החתונה וגם את הלך הרוח בשוק. כולנו רוצות למצוא את שמלת החלומות ולשלם עליה 200 שקלים, אבל צריך גם להיות מחוברות למה שקורה מסביב. אין זה אומר שנצטרך לפתוח קופת חיסכון לשם כך, ‏אבל תצטרכי לבדוק מה העלויות וכיצד זה מסתדר עם התקציב שלך.

כמה דברים חשובים שצריך לחשוב עליהם במהלך הדרך:

  •  ‏הסטודיו שתבחרי לרכוש ממנו את שמלת הכלה שלך. את תצטרכי לחזור לשם למדידות לפחות פעמיים במהלך הדרך לחתונה.  בחרי מקום שנעים לך לחזור אליו. ‏שתוכלי להגיד מה שאת חושבת ומרגישה ושהתחושה הכללית שם טובה ונעימה.
  • נוחות השמלה. את השמלה את תלבשי מתחילת האירוע ועד הרגעים האחרונים של הריקודים. ‏את רוצה להרגיש טוב ונוח בשמלה. תמו  הימים בהם כלות התהלכו במחוכים וחישוקים ואף אחד לא יכל להתקרב אליהן בגלל גודל השמלה. ‏הכלות של היום רוצות לרקוד, לחבק את האורחים ולהשתולל איתם ברחבה. בחרי שמלה שכשאת לובשת אותה את יכולה לזוז בחופשיות.
  • התייעצויות מסביב-בחדר עם חמישה אנשים תמצאי 10 דעות…

כל אחד ואחת יש לו דעה משלו. בסוף מה שחשוב זה שאת תאהבי את השמלה שלך, אז אין טעם לשאול את כל השכנים, חברים, קולגות ובנות דודות שלך מה דעתן על השמלה אם את אוהבת אותה יש לזה סיבה וכשתלבשי אותה את תדעי. ‏מומלץ לבחור מלווה אחת או שתיים עליהן את סומכת במיוחד ורק איתן להתייעץ.

השלב הבא יהיה לבחור שניים-שלושה מקומות אליהם תלכי למדוד שמלות כלה. וגם כאן יש לנו הרבה טיפים לתת לך.

אבל כל זה יהיה בפוסט הבא