בחירת עיצוב חלון למטבח לבית חדש

את חלונות הבית נוכל לבחור להכין ממספר רב של חומרים שונים אשר לכל אחד יתרונות וחסרונות

בחורה עם מחשב נייד

רכישה של בית חדש היא תמיד אירוע מרגש, בין אם מדובר בבית ראשון או בעוד בית שרכשנו, תמיד נשאף לעצב ולתכנן את הבית החדש, את המטבח שבו בצורה שתתאים לנו ביותר לכדי מראה חזות הבית, נוחות המגורים בבית וכן הנאה מקסימלית מכל אלמנט ואלמנט בבית וברט במטבחים בבתים שלנו. לכן, רבים בוחרים בשירותיהם של אדריכלים מקצועיים ומנוסים אשר יעצבו ויתכננו את מראה הבית מהפרטים הקטנים ועד לגדולים וזאת בכדי לתת מענה לרצונות והצרכים של בעלי הבית החדש.

לחלונות הבית משקל כבד באשר למראה הבית מבפנים וכן לחזותו החיצונית. גודל החלון, צבע המסגרת, חומר המסגרת, סוג הפרופיל וכן מיקומו של החלון הם חלק מהאלמנטים הקובעים כיצד ישפיע החלון על חזותו החיצונית של הבית. כמות האור הנכנס, כיוון החלון, מיקומו, גודלו וכן אלמנטים נוספים יקבעו באשר להשפעת החלון על המראה הפנימי של הבית. על כן יש לתכנן ביתר שאת את עיצוב החלונות של הבית החדש.

חלונות בלגיים, חלונות מאלומיניום, ברזל, עץ וחומרים נוספים משפיעים רבות על העיצוב והחזות החיצונית והפנימית של בתים רבים בעולם כולו. בעולם האדריכלות נותנים משקל כבד לחלונות הבית בכדי להביא לאווירה והעיצוב הרצויים.

חלונות מעץ וחלונות ממתכת

את חלונות הבית נוכל לבחור להכין ממספר רב של חומרים שונים אשר לכל אחד יתרונות וחסרונות. חלונות עץ לדוגמא יקנו לבית אווירה חמימה יותר ומראה "כפרי" יותר וכן חלונות מתכת מציעות מראה ועיצוב חדשני ומתקדם יותר. יחד עם זאת, לעץ ישנה נטייה להתבלות לאורך השנים, בעיקר כתוצאה מנזקי מזג האוויר הישראלי וכן חלונות המתכת אינם נפגעים ממזג האוויר ולהם עמידות בכל תנאי מזג האוויר. בנוסף, עלותם של חלונות העץ הינה נמוכה יותר לרוב ומאפשרת לנו להשקיע באלמנטים נוספים של הבית.

חלונות מעוצבים

עיצוב חלונות הינו טרנד של השנים האחרונות. אדריכלים ומעצבי פנים מעצבים את החלונות לרבות גודלם, צורתם, צבע המסגרות, החומרים מהם יורכב החלון וכן אלמנטים נוספים המאפשרים לנו ליהנות מחלונות מעוצבים המקנים לבית מראה ואווירה ייחודית. באמצעות חלונות מעוצבים קובעים האדריכלים את כמות האור הנכנסת ואת חזותו החיצונית והפנימית של הבית מה שמקנה להם אלמנט "משחק" נוסף בתכנון עיצוב הבית החדש.

חלונות בלגיים

חלונות בלגיים הם הנפוצים והפופולאריים ביותר כיום לחלונות מעוצבים בכל מבנה. הפרופיל הבלגי הינו למעשה אלומיניום המיוצר בעבודת יד בידיי אנשי מקצוע מיומנים במיוחד. שילוב אלמנטים שונים מאלומיניום עם הזכוכית מציע למעצבים ואדריכלים לתכנן את החלון המתאים ביותר לביתכם החדש תוך ניצול יתרונותיו של החלון ומזעור חסרונותיו.

פרופיל בלגי, קווי עיצוב עתיקים, שילוב זכוכית צבעונית וכן אלמנטים נוספים מסייעים למעצבים והאדריכלים לתכנן ולעצב את ביתכם החדש בדיוק על פי רצונכם, התקציב וצרכיכם השונים. אז בכדי להאיר את הבית בצורה הטובה ביותר, לתת לו חזות חיצונית מרשימה ונהדרת וכן לעמוד במסגרת התקציב שקבענו מראש מומלץ להיוועץ עם אדריכל או מעצב דירות.

דנה שמעוני
ככל שאנחנו גדלים, מתבגרים ומתפתחים, החיים מציבים בפנינו אתגרים חדשים. המסע שלי בחיים האלה מגוון ומלא צבעים, וכל שלב, כל גל, כל שביל חדש מזמן לי שיעור, אותו אני רוצה לחלוק אתכם, הגולשים.