בחירת מקום לנופש עם ילדים

בחורה עם מחשב נייד

נסיעה יכולה להיות חוויה מאירת עיניים ומפתחת לילדים בכל הגילאים: יש מאכלים חדשים, חוויות ומראות, שלא לדבר על חוויה משפחתית איכותית. אבל נסיעה עם ילדים יכולה להיות גם דבר בעייתי – לוחות זמנים בלתי צפויים, רשימות אריזה ארוכות וילדים רגזניים הם רק כמה מהאתגרים שייתכן ותיתקלי בהם לאורך הדרך. אבל בשביל זה אני אעזור לך לעשות טיול עם הילדים קליל. אחרי הכול, את והילדים שלך צריך ליהנות בכל רגע לראות את העולם וליצור חיים שלמים של זיכרונות לאורך הדרך. זה לא נקודת הנסיעה מלכתחילה?

 

לערב את הילדים בכל גיל

 

לא משנה באיזה גיל, צריך לשמור הילדים מעורבים, בבחירת מקום הנסיעה, בית המלון, האטרקציות ועוד. זה חשוב כי זה מבטיח את המעורבות שלהם בטיול, הם מנסים יותר ונהנים יותר. זה נכון כמעט לכל גיל- בגילאים צעירים אין צורך למעורבות גבוהה במיוחד כי הילדים מאוד סקרנים בשלב זה והם מאוד מתפתים לנסות דברים חדשים ולאסוף חוויות חדשות. בגילאים גדולים יותר של חטיבת ביניים ותיכון זה נהיה טריקי יותר. הנערים פחות פתוחים ועיתים לא מגיבים טוב ליציאה מהשטח המוכר והנוח. מחקרים שונים מצביעים על כך שהדרך הטובה ביותר לגרום למעורבות של בני נוער היא מתן אחריות מסוימת בתכנון הטיול, לרוב חלק מהטיול או מהאטרקציות שיבחרו בעצמם.

 

בחירת המקום

 

כאן אתן עשויות לפגוע בלא מעט מהמורות, הבחירה בין בית פרטי, בית מלון או בית הארחה היא לא בחירה פשוטה ליחיד ובטח שלא למשפחה. צריך להתייחס להמון משתנים, מספיק מקום לכל המשפחה, מקום פרטי להורים ואולי גם פינה שקטה לבני הנוער. גם מחיר ומיקום הם חלקים חשובים. לכן, חשובה לבחור בקפידה ולערב את כל בני המשפחה בבחירה.

 

תכנון הטיול והטיול עצמו

 

בתכנון טיול מסובך שכזה יש צורך בהחלטות מראש, לפה נוסעים ואיך, באיזה אטרקציות עוצרים בדרך ואיזה אטרקציות עושים בזמן החופשה. צריך לתת לכל המשפחה הרגשה של שייכות ומתן עזרה בתכנון, כאמור בעיקר לבני נוער שצריכים לתת את הטון שלהם.

בנוסף לזה, צריך לזכור שהטיול עצמו מלא במכשולים, משהו קרה לכלי הרכב, אין כרטיסים למקום כזה או אחר. הילד הקטן חטף מכה שהרסה את האטרקציה או בת הנוער שהחליטה שלא בא לה פתאום על סופ"ש עם המשפחה. אלה דברים שקורים וצריך להתייחס אליהם ולהתכונן אליהם מראש.