בחירות ביער/ נורית צדרבוים

האריה מודיע על בחירות חדשות עבור צוות יועציו ביער. במי החיות יבחרו ולמה? מוזמנים להיכנס ולקרוא משל על טבעו של האדם.

בחירות ביער

ספרה של נורית צדרבוים הינו ספר משל, המתאים לקריאה לכל המשפחה. המשל מתייחס לפסוק מספר משלי 'כמים הפנים לפנים כך לב אדם לאדם'.

הספר מתאר את סיפורו של היער, הנמצא מעבר לנהר הסמבטיון שבו שולטים האריה והלביאה.
שלוות היער מופרת כאשר האריה מודיע לכל נתיניו שיש לקיים בחירות עבור בחירת צוות יועצים חדש. כל החיות הולכות ומחפשות מועמדים, בהתרגשות רבה ובהתלהבות יתרה. כל אחת מצהירה שהיא רוצה חיה, המהווה בעצם את התכונות החסרות בה.

בחירות ביער 2

אך, בפועל, מה שקרה היה ההפך הגמור. הבחירה הגרועה מעידה על הבוחרים עצמם. השועל חיפש מועמד ישר ומצא את הנחש הערמומי, העורב חיפש זמר ומצא תרנגול צרוד, הזיקית שחיפשה יציבות ועקביות מצאה צבוע, השפן שחיפש גיבור אמיץ מצא איילה וכך הלאה.

האריה שאג וכעס!

הכיצד נעשו הבחירות בצורה כה גרועה! האם עמו מטומטם???

הנמר החכם מסביר למלך שלא מדובר בחיות טיפשות כפי שחשב, פשוט מאד כל אחד חיפש במועמדו משהו מעצמו.
האם כל אחד מכיר את עצמו היטב?
האם מה שהוא חושב על עצמו זה באמת מה שיש?
כל חבר חיפש באחר את עצמו, כי כל אחר הוא מראה, ואת מה שיש בו- עצמו אצל האחר הוא ראה.
ומה שאתה חושב על חברך, הוא בעצם תמונת מראת עצמך.

באמצעות הרעיון של בחירה , מציגה המחברת דיון בטבע האדם. לאיזה תכונות אנשים נמשכים ומדוע? האם כשהם מצהירים שהם מחפשים משהו שנוגד את אופיים, האם באמת זה מה שהם מחפשים או טבע האדם להימשך לדומה לו? האם מה שאנו רואים באחר תלוי במי אנחנו?
זאת ועוד.

הספר הוא ספר מתנה, היכול להיות נפלא עבור קריאה משפחתית משותפת ונושא לדיון משפחתי והעשרה.

את חווית הקריאה ניתן להרחיב באמצעות אפליקציית GREATBOOX, אפליקציה ללא תשלום, המשלבת תוכן קולי וחזותי במהלך הקריאה. תוכלו לצפות בסרטונים בהם המחברת קוראת אתכם ולכם את הסיפור. תוכלו לצפות בסרטונים בהם היא משתפת אתכם בתהליכי הציור. תשמעו על רעיונות נוספים בהקשר לספר. ואף תוכלו לפגוש במחברת וליצור עמה קשר.

מאחלת לכם קריאה מהנה!

XOXO

אחת שיודעת 😉

קרין מילשטיין
סטייליסטית, מאמנת כושר ובוגרת תואר שני לתקשורת ועיתונאות. זה מה שיוצר את הבלוג על תרבות, סגנון חיים, טיולים, ביקורת ספרותית, שירה ועוד... מוזמנים לקרוא, להגיב ובעיקר להנות... XOXO אחת שיודעת ;-)