בחזרה לחיים

איך נזכרתי שמחלה היא בקשה לחמלה עצמית, שאיזון בין האטה למהירות בהן אני נעה מהותיים עבורי באופן קבוע, שהשפה שלי היא לב פתוח ושזה אור גדול

הגוף ביקש לעצור. עכשיו! נדלקה הנורית של הדלק כשהמחוג כבר מתחת לקווים.

מכירים את זה? עכשיו מה עושים?!

כשזה קורה בכזאת חדות אני לא שואלת שאלות, מבינה שנסחפתי והוצאתי את עצמי מאיזון. למזלי, לעיתים רחוקות זה ממש להתמסר ל-0 תנועה 100 אחוזי נוכחות. הפעם זה הרגיש כמו עדכון גרסה, שזימנתי לקראת השנה החדשה ואורותיה.

בשלושת הימים האלה פשוט ישנתי. ככה אני כשחולה, מאמינה ששינה היא מה שמרפא. קצת מים, פרי ביום. ניקוי מערכות כללי = מ נ ו ח ה, הסכמה לקבל את מנוח ה׳. ברגעי הערות הקצרים שמעתי את המחשבות. את כולן… בעיקר את החמודות שרוצות לשמור עליי, את המצחיקות שמתעקשות לייצר תנועה כדי למהר אליי את מה שאני רוצה, את המפחידות שאני מכירה מהעבר, וגם את הקסומות שאומרות לי – פשוט נוחי, אפשרי לעדכון הגרסה להתקיים בנחת. יש זמן. Stay still.

שמתי תאריך יעד והרפיתי, איפשרתי לכל קשת הרגשות לעבור דרכי, קשוח להודות על היותך סמרטוט, לחבק את הילדים בוערת ולשחק פינג פונג רגש כל זמן הערות עם המחשבות, לברך אותן, להאט איתן וגם לכעוס לבכות לפחד לחייך ולקנח את האף בוזמנית.

emma snow

צילום: אלבום פרטי

הבוקר כבר לא הצלחתי לישון. יש! העדכון הושלם, זמן לשוב לאט לאט לחיים. למזלי הכה רב זכיתי ביום שמש מבורך של דצמבר. הבחוץ הרגיש לי נעים ויפה, אחרי כל הימים בשמיכות עם כמה שיותר חושך. הגעתי לשיעור יוגה שעסק בפתיחת הלב וב.. האטה. בינגו. דיברנו על התבוננות במנגנונים שלנו ביומיום, בקצב שלנו. ושוב, הגוף החכם שלי הראה לי שהוא יודע. לפעמים אומרים ״הגוף בוגד בי״ – בעיקר כשחולים, או לא מצליחים לעשות משהו. אולי זה מרגיש ככה רק כי הוא מבקש הקשבה, שנהיה טובים לעצמנו, שהוא יוכל פיזית לצבור כוח חיים כדי לקפוץ איתנו. כשאנחנו לא עובדים יחד.

הגעתי בצעדים איטיים לשיעור, נדהמת בכלל מכך שסופסוף יצאתי מהבית. אחרי שכיבה בשמש הטובה והמרפאת שהציצה מחלונות הסטודיו, חימום וכמה פתיחות לב טובות הגוף ביקש ואיפשר לעלות אפילו לגשר מלא. קפצנו יחד.

לחיים!

december sun

צילום: אלבום פרטי

ובהזדמנות הזאת שעוד רגע חנוכה

פתחו את לבכם והיו לאור, כאור חמה ☀️ תרגול מצויין להסתנכרן עם הגוף שלכם ואפשר, כמובן, לשתף גם את הילדים

[youtube OkOJzcWv2ng nolink]

הללויה ותודה שקראתם

מילי