בוריס וולפמן על הצלחה בעולם העסקים כנגד כל הסיכויים

איש העסקים בוריס וולפמן

בעידן של טכנולוגיה מתקדמת, האינטרנט, ההתפתחות האישית ואינספור ילדים ובני נוער בגיל צעיר שכבר יודעים מה זה סטארט אפ ורוצים להקים אחד כזה ולהיות מיליונרים – אין פלא שגדל לנו דור צעיר מוכשר וכזה ששואף גבוה. "שאיפות להצליח הן רק הבסיס להצלחה אמיתית בעסקים, במיוחד כאשר מדובר לעסקים מעבר לים. צריך גם אמונה, התמדה, לרכוש ידע, להכיר את השטח, להכיר את המתחרים, להכיר את הלקוחות וכמובן להיות כל הזמן בעשייה" כך אומר בוריס וולפמן, איש עסקים ישראלי המצליח בקנה מידה בינלאומי.

מי הוא בוריס וולפמן?

בוריס וולפמן הוא איש עסקים ישראלי, בעליה של חברת RI העוסקת בייבוא, שיווק והפצה בנקודות שונות ברחבי העולם וכן מספקת גם אשראי לעסקים. בוריס עצמו עוסק בייבוא, שיווק והפצה של סחורות בטורקיה, במדינות נוספות באירופה וכמובן בישראל. בין היתר מייבא כלים חד פעמיים, שמן קנולה, ירקות ופירות ובעת האחרונה הרחיב את עסקיו לתחומים שונים כמו: ברזל, יהלומים ועוד. בורס תורם רבות מהידע והניסיון שלו ליזמים ובעלי עסקים שונים ואף מבין כי בישראל קשה מאוד ליזמים להשיג מימון לצורך קידום העסק שלהם ולכן עוזר להם לקבל אשראי לעסק באמצעות חברות Royal Innovative.

מה הופך איש עסקים למצליח?

כאשר אנו מדברים על איש עסקים מצליח – מה גורם לנו להכריז על מישהו כאיש עסקים באמת מצליח? האם זה הכסף? עסקאות גדולות שהוא עשה? מהי בכלל הצלחה? אנו מעריכים שהצלחה בחיים היא לעשות מה שאתה רוצה, מתי שאתה רוצה, ללא הגבלות כלכליות או שיש לך מישהו בתפקיד בכיר ממך שאומר לך מה לעשות. להיות כפופים רק לאמונה הדתית שלנו ולצרכים ולרצונות שלנו. כאשר אנו יכולים לעשות זאת אנו נחשבים למצליחים.

בוריס וולפמן עם זוגתנו בחופשה משותפת

הצלחה בעסקים היא ללא ספק היכולת לרתום את הכישורים המולדים או אלה שרכשת לאורך השנים – לטיפוח העסקים והמיזמים לכדי רווחיות ותפעול אוטומטי ללא מעורבות שלנו. הכוונה היא להקים עסקים, להפוך אותם לרווחיים ולשכור אנשים שינהלו את העניינים כשאנו רק מפקחים מלמעלה. עבור רבים זוהי הצלחה עסקית. בזה בוריס וולפמן מצטיין אולם הוא לא היה מגיע לאן שהגיע אם לא למד ושקד זמן רב בלימוד כל תחום חדש אליו נכנס, התייעץ עם בכירים באותו ענף ולמד בעצמו מאנשים מנוסים ממנו.

האם לאזרח הישראלי קשה יותר להצליח כאיש עסקים?

מדינת ישראל היא מדינתנו האהובה אך בשל המיסים הגבוהים, ההתחייבות לשירות בצבא, העובדה שמרבית התארים שאנו לומדים במוסדות האקדמיים לא באמת מכינים אותנו לעבודה בתחום, הקושי בהשגת מימון לרעיונות ולעסקים שלנו ועוד פרמטרים רבים אחרים גורמים לכך שלאזרח הישראלי יהיה יותר קשה להצליח בעסקים. אדם שלא גדל עם כפית של זהב בפה יתקשה להצליח בעסקים אולם שום דבר אינו בלתי אפשרי ובוריס וולפמן הוא ההוכחה החיה לכך.

האם כדאי לאיש עסקים ישראלי להתרחב לחו"ל?

ברגע שהעסקים מצליחים לתפוס תאוצה בארץ והעסק מתחיל לבנות בסיס כלכלי מוצק בהחלט אפשר להתחיל לחשוב בכיוון של חו"ל. ההתרחבות לחו"ל צריכה להיעשות בצורה נכונה ומחושבת אולם התרחבות אל מעבר לים היא בהחלט כדאית כיוון שהשוק הבינלאומי יפתח בפניכם אפשרויות חדשות ובלתי מוגבלות הן מבחינת לקוחות, הן מבחינת אפשרויות ההרחבה של העסקים והן מבחינת ההכנסות שלכם.

כיצד ניתן ללמוד מבוריס וולפמן לעשות את זה נכון?

כדי להרחיב את עסקיו בחו"ל, בוריס וולפמן עבד בצורה נכונה והדרגתית. הוא לא התפזר על מגוון תחומים בוא זמנית אלא לכל תחום שאליו נכנס, לכל ענף או סוג מוצר שהוא התחיל לייבא ולמכור – הוא למד היטב את התחום, את היצרנים, את הלקוחות, את ההסכמים, את המיסוי וכל דבר אפשרי על התחום. בוריס רצה להיות מצוין בכל דבר שהוא נוגע בו ורצה שכל השקעה שלו תהיה בעלת משמעות ותספק לו הצלחה. לכן הוא התייחס ברצינות לכל מחלקה בעסק, לכל מוצר, לכל שירות ולכל שת"פ. הוא נעזר בכל פיסת מידע, באנשי מקצוע שהתייעץ עמם, נסע למקומות, בדק איך הכול עובד מול עיניו וכך התקדם.

טיפ אחרון: לא לשכוח מאיפה באתם

בסופו של יום חשוב להישאר צנועים ולזכות מאיפה באתם. לא רק כדי שההצלחה לא תעלה לכם לראש ותהפכו אדם שונה, אלא גם מבחינת העסקים שלכם. תמיד כדאי לשמור על רשת ביטחון עסקית כאן בישראל שתהווה את הבסיס להצלחה שלכם. כך בוריס וולפמן למרות הצלחתו מסביב לעולם ועסקיו הפורחים עדיין אינו שוכח מהיכן הגיע וממשיך את פעילותו גם בישראל.

אחד על אחד
שלום לכולם :) אשמח לשתף אתכם בהרבה מידע רחב אשר יעזור לכם בעתיד או אפילו בהווה. עקבו אחרי ותהנו ממידע חשוב שאף אחד לא מספר לכם!