בוק בת מצווה – איך בוחרים צלם

בוק בת מצווה
בוק בת מצוה בנווה שאנן

הי מה שלומכם?

זהו למעשה בלוג מס 2 שלי והפעם אני רוצה לחלוק כמה טיפים בנושא בחירה של צלם/ת לבוק בת מצווה.

יש כאן מורכבות מסוימת – הבחירה תמיד מתחלקת בין אמא לבת (או שאני טועה?). יש את מה שאמא אוהבת ויש את מה שכלת בת המצווה רוצה.

 אז מה הנקודות החשובות ע"מ לבחור צלמת טובה לבוק בת מצווה ולספק את שני הצדדים – האמא והבת?
1. קודם כל הסגנון – תשבו יחד, אמא + הבת ותעברו על התמונות. תמונות בסטודיו, תמונות בטבע. סטיילינג וגם איפור. אני פחות אוהבת סגנון מוגזם ואיפור חזק מדי, לא בעד לבגר את הילדה.
2. מה בדיוק מקבלים? התמונות הבאמת חשובות אלה התמונות המעובדות, כלומר אחרי פוטושופ. אין מה לעשות עם תמונות ללא פוטשופ. לכן תמיד חשוב להבין יחס מחיר תמונות מעובדות. חשוב גם לשאול האם המחיר של החבילה מתייחס לסטיילינג ואיפור? כמו כן לא פחות חשוב האלבום/תמונות מודפסות.
אלבום זו הוצאה לא קטנה לכן אין לשכוח אותו. כמובן גם לבדוק מספר דפים באלבום.
3. Locations – בכמה מיקומים יהיו הצילומים? האם רק בסטודיו? האם רק במקום אחד בחוץ? – חשוב לבדוק. לצלם מנוסה בד"כ כבר קיימים מספר מקומות קבועים בהם הוא מצלם.
4. מחיר בוק בת מצווה – לא פחות חשובה היא העלות של הבוק. היום רוב הבוקים נעים סביב 2000 שח. שוב – חשוב מאוד להבין מה נכנס בפנים, מה הניסיון של הצלם בתחום והאם האלבום הוא חלק מהמחיר.
5. ניסיון הצלמת – היכנסו לאתר ותבדקו האם לצלמת יש ניסיון בצילום בת מצווה!
4. כימיה – חשוב שהאמא והילדה ירגישו בנח עם הצלמת – תתקשרו ותדברו עם הצלמת. תשאלו את כווול השאלות 🙂
20160201145528_20121211124015520-Untitled-13ר
אלה הנקודות מבחינתי לבוק בת מצווה מוצלח!
נועה איזנשטט
נועה איזנשטט
שמי נועה איזנשטט, אמא, אבא, מכינה אורז שרוף...באמת אין סוף כשרונות. אני גם צלמת בין היתר :) היום יום שלי מלא בסיפורים. החל מהליכה למכולת ועד משברים בבית עם בן זוג. מניחה שתמיד עושה טוב על הלב לשפוך קצת החוצה.